Forum Ginekologia

Nieregularny okres a antykoncepcja awaryjna

littletwoo

littletwoo

Mam 22 lata, chciałabym zacząć współżyć z moim chłopakiem, ale najpierw chciałabym się odpowiednio zabezpieczyć przed niechcianą ciążą. Planujemy używać prezerwaty, lecz jak wiadomo te czasem pękają. W takim wypadku chyba dobrym wyjściem jest zażycie tabletki "72 po". Pytanie brzmi: czy to dobre rozwiązanie przy problemach z regularnością okresu? Zdarza się że mam co kilka miesięcy, czasami co pół roku. Miałam robione USG, nie pokazało niczego złego, ginekolog uważa że to przez wiek i stres. NIe biorę żadnych lekarst i się nie leczę. wzrost: 165, waga:60, prowadzę dość aktywny tryb życia.

87459 littletwoo Mężczyzna, 27 lat, kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Pikaczu

Pikaczu

tabletka po do duża dawka hormonów, która potrafi nieźle zamieszać. Skoro bierzesz ją pod uwagę to warto byłoby się zapytać lekarza czy przy Twoich problemach możesz ją ewentualnie zażyć

--

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

85904 pikaczu Kobieta, 29 lat, Koszalin
~jennny

~jennny

Jeśli chcesz używać prezerwatyw to może wyznaczaj sobie dni płodne i niepłodne. Możesz skorzystać np z testera owulacyjnego na ślinę. W dni płodne w ogóle nie współżyjcie, a nie będzie ryzyka wpadki i nie będziesz musiała narażać się na zażycie tej bomby hormonalnej ;/ Wiem co mówię. Po escapelle okres spóźnia mi się już ponad 3 tygodnie a testy wychodzą negatywne...

Reyka

Reyka

bo tabletki po mają olbrzymią dawkę hormonów. I robią nizłe zamieszanie. Testy owulacyjne to nawet całkiem dobra sprawa

91325 reyka Kobieta, 31 lat, Za górami za lasami
loka22

loka22

A może pomyśl o tabletkach antykoncepcyjnych :) Będziesz miała regularny okres i mniej stresu, czy jesteś na pewno zabezpieczona, na pewno lekarz dobrałby Ci odpowiednie :) Ale to już Twoja decyzja :)

100455 loka22 Kobieta, 24 lata, Leszno
loka22

loka22

A może pomyśl o tabletkach antykoncepcyjnych. Będziesz miała regularnie okres i nie będziesz musiała się martwić, czy na pewno jesteś chroniona.

100455 loka22 Kobieta, 24 lata, Leszno