Forum Ginekologia

Badanie na poziom estradiolu

Jaga1410

Jaga1410

Mam 47 lat.Trzy lata temu miałam usuniętą macicę bez przydatków (z powodu mięśniaków).
Od około roku bardzo wypadają mi włosy.Robiłam dużo badań min:morfologie,badania na tarczycę,poziom żelaza, i wszystkie było w normie.
Leczenie dermatologiczne nie przynosi efektów.Zastanawiam się czy wypadanie może być przyczyną nadchodzącej menopauzy? Może moje jajniki zwalniają pracę ?Czy badanie na estradiol będzie pomocne jeśli zrobię je bez określenia odpowiedniego dnia cyklu?(nie miesiączkuje)

87211 jaga1410 Kobieta, 53 lata, szczecin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Halszkaa

Halszkaa

moim zdaniem na pewno nie zaszkodzą. Jeśli podejrzewasz menopauzę to warto takie badania zrobić. Każda kobieta trochę inaczej przechodzi meno więc może u ciebie objawia się ona wypadaniem włosów

85290 halszkaa Kobieta, 34 lata, Hrubieszów
Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Wypadanie włosów może być jednym z objawów zbliżającej się menopauzy. Nie można oczywiście wykluczyć, że wypadanie włosów jest objawem innej choroby. W celu stwierdzenia menopauzy należy wykonać badanie poziomu hormonów przysadki - FSH oraz LH we krwi. Ulegają one znacznemu wzrostowi w trakcie oraz po okresie menopauzy. Najlepiej będzie jeśli wybierze się Pani do ginekologa, który zleci odpowiednie badania.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 31 lat, Lublin