Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha i brązowe plamienia zamiast okresu


Gość zdenerwowana22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zdenerwowana22

Okres mam zawsze po 28 dniach,równo. Dzisiaj wypada ten dzień. Rano dostalam jednorazowego bólu brzucha sygnalizujacego okres,ale to była chwilą i koniec. Okresu nie ma a jest brązowe plamienie co mi sie nigdy wcześniej nie zdarzalo. Czy to moze być ciążą???

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina_022

Hej , ja mam do Was też pytanie, nie śmiejcie się ze mnie, tylko upewnijcie czy dobrze myślę Tabletki anty biorę już od 10 miesięcy, regularnie o 22, czasem 22:15 czy 22:30 i wszystko do tej pory było dobrze. OD 18 września miałam okres, i od 22 rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek anty, w niedziele kochałam się z Chłopakiem i skończył we mnie. Ja wiem, ze ponoć jak się bierze tabletki to wszystkie dni są niepłodne, jednak sprawdziłam w tych kalendarzykach dni płodnych i niepłodnych, i wg nich to był dzień niepłodny. Nie ma w takim wypadku szans, abym zaszła w ciąże, prawda? Czekam na odpowiedzi, bo coś sobie wkręcać zaczęłam

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina_022

Rozumiem to:) Podobno jak się bierze tabletki anty, wszystkie dni są niepłodne, jednak ja dla swojego spokoju sprawdziłam to jeszcze obliczając sama i sprawdzając w internetowych kalendarzach, które wskazują, że były to dni niepłodne, wiec chyba nie ma powodu do obaw? Dobrze myśle?

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina_022

W piątek późnym wieczorem uprawialiśmy z Chłopakiem petting, i wczoraj miałam brązowe-brunatne upławy. Jednak już kilka razy tak miałam, ponieważ czasem podczas pettingu odczuwam ból, lekarz twierdzi, że to przez ześrodkowaną macicę. Dziś już tych upławów nie zauważyłam. Stresuje się dlatego, że pierwszy Chłopak skończył we mnie. Do tej pory oprócz tabletek anty, był to stosunek przerywany. Teraz myślałam, że jak były to dni niepłodne i biorę tabletki, to nie ma powodów do obaw. Ale jestem strasznie przewrażliwiona na tym punkcie i wolałam zapytać.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina_022

Rozumiem. Ale czy w takim wypadku możliwa jest ciąża? Mając dni niepłodne i biorąc regularnie tabletki od 10 miesięcy? To ja bym już naprawdę tego nie rozumiała. Tak jak napisałam wcześniej, zdarza mi się dość często, że po pettingu mam ciemniejsze upławy, i czuje lekki ból. Ale trwa to jeden dzień zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza

~Karolina_022
Hej , ja mam do Was też pytanie, nie śmiejcie się ze mnie, tylko upewnijcie czy dobrze myślę Tabletki anty biorę już od 10 miesięcy, regularnie o 22, czasem 22:15 czy 22:30 i wszystko do tej pory było dobrze. OD 18 września miałam okres, i od 22 rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek anty, w niedziele kochałam się z Chłopakiem i skończył we mnie. Ja wiem, ze ponoć jak się bierze tabletki to wszystkie dni są niepłodne, jednak sprawdziłam w tych kalendarzykach dni płodnych i niepłodnych, i wg nich to był dzień niepłodny. Nie ma w takim wypadku szans, abym zaszła w ciąże, prawda? Czekam na odpowiedzi, bo coś sobie wkręcać zaczęłam

Witam!
Tabletki antykoncepcyjne mają potrójne działanie:
- blokują owulację,
- zagęszczają śluz, co utrudnia plemnikom dotarcie do komórki jajowej gdyby jednak doszło do owulacji,
- uniemożliwiają zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej gdyby mimo wszystko doszło do zapłodnienia.
Mechanizmy te powodują, że kobieta stosując preparaty antykoncepcyjne traci czasowo swoją płodność. Oznacza to, że wszystkie dni są niepłodne, a kalkulatory zamieszczone w internecie nie mają zastosowania. Proszę tylko pamiętać, że żadna metoda antykoncepcyjna nie ma 100% skuteczności.

Odnośnik do komentarza

Pomocy mam 14 lat i pierwszy okres miałam około pół roku temu i wczoraj na wkładkach higienicznych zrobiły się brązowe plamy na papierze toaletowym jest troszkę krwi dodam że pierwszy okres był bardzo obfity . Myślałam że tylko pierwszy dzień będzie tak wyglądać ale nie dzisiaj też są tylko małe plamk czy moje krwawienie nie powinno być obfite z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie nie powinnaś się niepokoić. Jak sama napisałaś masz 14 lat, co oznacza okres dojrzewania. W tym czasie oczywiście dochodzi do bardzo wielu zmian w organizmie młodej kobiety, w tym pojawia się miesiączka. Przez pierwsze dwa lata miesiączki te mogą być jednak bardzo zróżnicowane (mieć formę obfitego krwawienia czy też tylko plamienia) oraz bardzo nieregularne. Jest to zdecydowanie fizjologia. Gdybyś miała jednak jakiekolwiek pytania dotyczące tego tematu porozmawiaj z mamą lub poproś ją o pierwszą wizytę u lekarza ginekologa. Pamiętaj, że pierwsza wizyta nie zawsze oznacza badanie - może być to tylko rozmowa.

Odnośnik do komentarza

Witam:)
Dzisjaj mija mi drugi dzien po spoodziewanej miesiacce i wystapily tylko dziwne brazowe plamienia czy to moze byc objaw ciazy? Dodam jeszcze ze mam takie bolesci brzucha i jajnikow jak bym byla przy okresie. Przyznaje sie jeszcze ze z mezen staramy sie odzidziusia od ponad pol roku.

Odnośnik do komentarza

TAK CZYTAM NIEKTÓRE WYPOWIEDZI,I ZASTANAWIAM SIE NAD SENSEM...DLA MNIE TO JEST SMIESZNE ZEBY PISAC MAM BOLE BRZUCHA CZY MOGE BYC WCIAZY MAM ZGAGE ITP ITD...BRZUCH BOLI Z WIELU PRZYCZYN,ZGAGA MOZE MIEC PODLOZE GASTRYCZNE...A TAK NAPRAWDE KAZDA KOBIETA JEST INNA I KAZDA PRZECHODZI OBIAWY CIAZY NA SWOJ SPOSOB!!!

Odnośnik do komentarza

witam . mam 24 lata . jestem po pierwszej ciazy 5 lat temu urodziłam synka teraz z mezem staramy sie o drugie dziecko. miesiaczke mialam 6 albo 8 wrzesnia trwa zawsze kolo 6 dni. od 22 wrzesnia raz dziennie staramy sie o dzieciatko . 23 i 24 podczas stosunku i po nim mialam lekkie plamienie ze sluzem lepkim jak kisiel pozniej skonczył sie co to moze oznaczac czy to zagniezdzenie zarodka czy cos innego

Odnośnik do komentarza
Gość Ta_wystraszona

Witam. Powinnam dostac okres 14.03dostalam 25.03 wszystko ok. Tylko teraz przed spodziewanym okresem mam plamienia ktore momentami ustaja pozniej sa bardziej obfite. Kochałam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia ale doszlo do wytrysku we mnie . nie wiem co o tym myslec. Momentami brzuch mnie boli. Jak mam okres to bardzo obfity. Wczesniej miałam reguralnie miesiąc temu mi sie spoznil a teraz te plamienia Prosze o odpowiedź. Wiem powinnam zrobic test albo pojsc do gin ale narazie chce spytac was o zdanie .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...