Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza tabletka antykoncepcyjna przyjęta z opóźnieniem


Gość abcabcabc

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszą tabletkę z blistra przyjęłam 8 godzin później. Czy antykoncepcja została zachowana?
Według ulotki może nastąpić 12 godzinne opóźnienie i antykoncepcja zostaje zachowana ale nie wiem czy dotyczy to także pierwszej tabletki z blistra.

Odnośnik do komentarza

Witam! :)

Domyślam się, że pewnie podobny wątek już tutaj był, ale mimo to liczę, że ktoś tutaj będzie tak miły i odpowie mi na pytanie :)
Piszę z prośbą o radę gdyż mam taki problem: Mam 21 lat i zaczęłam ostatnio brać moje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszą powinnam wziąć 10 grudnia czyli w poniedziałek, a tabletki udało mi się zdobyć dopiero we wtorek ok. godz. 11-12. Połknęłam tą tabletkę od razu, a następną połknęłam tego samego dnia wieczorem. Od tamtej pory trzymam się dokładnie godziny brania tabletki. Czy po upływie 7 dni mogę kochać się bez dodatkowego zabezpieczenia czy lepiej ten miesiąc jeszcze przeczekać i stosować inne zabezpieczenie?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Marta

Odnośnik do komentarza

WoMar
Witam! :)

Domyślam się, że pewnie podobny wątek już tutaj był, ale mimo to liczę, że ktoś tutaj będzie tak miły i odpowie mi na pytanie :)
Piszę z prośbą o radę gdyż mam taki problem: Mam 21 lat i zaczęłam ostatnio brać moje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszą powinnam wziąć 10 grudnia czyli w poniedziałek, a tabletki udało mi się zdobyć dopiero we wtorek ok. godz. 11-12. Połknęłam tą tabletkę od razu, a następną połknęłam tego samego dnia wieczorem. Od tamtej pory trzymam się dokładnie godziny brania tabletki. Czy po upływie 7 dni mogę kochać się bez dodatkowego zabezpieczenia czy lepiej ten miesiąc jeszcze przeczekać i stosować inne zabezpieczenie?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Marta

Witam!
Z opisu wynika, że pierwszą i drugą tabletkę przyjęła Pani drugiego dnia miesiączki. Kolejne przyjmuje Pani zaś systematycznie o stałej porze. W zasadzie nie było potrzeby, by zażywała Pani tą drugą tabletkę tego samego dnia. Aczkolwiek skoro już tak Pani zrobiła proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze 7 dni. Po tych 7 dniach antykoncepcja będzie miała już maksymalną skuteczność. Zdecydowanie nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez pełny miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Gość niewiemcozrobi

Witam, spoznilam sie z pierwsza tabletka o 16 godzin. 6 dni przed tym spoznieniem wspolzylam bez zabezpieczenia, 6 dni po tym spoznieniu tez. Zrobilam 3 testy, ostatni dzisiaj - 9 dni po tym drugim wspolzyciu. wynik negatywny. czy powinnam powtorzyc jeszcze raz test? Czy prawdopodobienstwo zajscia w ciaze jest duze? Mam na mysli realne? Biore tabletki od 4 lat.

Odnośnik do komentarza

witam. przyjecie tabletki jest opózne o wiecej niz 12 godzin ochrona antykoncepcyjna jest zmniejszona zatem powinnas zastosowac dodatkowa metode antykoncepcyjna przez 7 dni.jesli pominełas tabletke powinnas ja zażyc jak najszybciej nawet jeżeli oznaczało by to przyjac 2 trabletki jednoczesniewiec istnieje mozliwosc zaciazenia.test wykrywa wczesna ciaze ale ja bym na twoim miejscu powtorzyla test w dni spodziewanej miesiaczki.mam nadzieje ze ci pomogłam troche

Odnośnik do komentarza
Gość zmartwiona111

Czesc, spoznilam sie z pierwsza tabletka o wiecej niz 12 godzin. W tygodniu po ominieciu jej wspolzylam bez zabezpieczenia. Prosze o informacje co dzieje sie w tym czasie w organizmie i na ile jest mozliwe ze zaszlam w ciaze. mam na mysli czy ryzyko jest podobne do tego gdybym sie wogole nie zabezpieczala?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie, chodzi o to, że współżyłam z chłopakiem w piątek bez zabezpieczenia i on skończył we mnie( było to podczas 7-dniowej przerwy). W poniedziałek powinnam zażyć pierwszą tabletkę nowego opakowania, jednak zapomniałam i wzięłam ją dopiero we wtorek wieczorem. Od tego czasu minął tydzień a mnie zaczęły bardzo boleć piersi i jajniki oraz mam wzdęty brzuch. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Bardzo się stresuje i nie wiem czy to moja podświadomość czy może naprawdę są to objawy ciąży. Bardzo proszę o szybką odpowiedz.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Esmeraldaaa

Witam. W poniedziałek zacznę przyjmować 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Jednak pierwsze opakowanie przyjęłam w zupełnie innym dniu, a podobno należy przyjąć tabletkę w 1 dniu miesiączki. Czy wpłynęło to w jakiś sposób na dalszą ochronę? Czy cały czas przy regularnym stosowaniu jestem chroniona? Interesuje mnie czy ma to jakiś wpływ na dalszą antykoncepcje..

Odnośnik do komentarza

Witam, mam niemały problem, dotyczący pierwszej tabletki z 1 tygodnia.
Miałam zacząć nowe opakowanie tabletek Vibin po miesięcznym odstawieniu, czyli z nadejściem pierwszej miesiączki. Miesiączkę dostałam w czwartek późnym wieczorem, w piątek miałam zabrać pierwszą tabletkę o godzinie 17, niestety z powodu braku zapasów w aptece, wzięłam dopiero w sobotę rano, jakoś ok. godziny 11 (tak polecił mi ginekolog, aby wziąc jak najszybciej), drugą tabletkę wzięłam dopiero w niedzielę o stałej godzinie 17. Jednak, może za późno już z pytaniem, ale nurtuje mnie jedno, czy nie powinnam wziąc w tą sobotę dwóch tabletek? zaległą rano i tą o stałej porze czyli 17?
Jeśli powinnam była, to co w tej sytuacji powinnam zrobić? Dokończyć opakowanie? Wziąć teraz tą zaległą tabletkę z piątku? Jestem świadoma tego, że powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam wątpliwość, która nie daje mi spokoju. Pierwszą tabletkę z nowego blistra przyjęłam z troszkę ponad 12-godzinny opóźnieniem. powinnam ją wziąć o 21, a zrobiłam to ok 9:20 następnego dnia rano. Dzień wcześniej współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy mam się czego obawiać? Czy te 12 godzin to bardzo ścisła granica? bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź.
pozdrawiam, Julia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...