Skocz do zawartości
Forum

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych


Gość ona.1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Przez rok zażywałam tabletki Lesinelle, jednak teraz lekarz wypisał mi receptę na Sidretella 20. Jako, że receptę odbierałam w recepcji nie wiedziałam wcześniej o zmianie i nie miałam możliwości zapytać się lekarza jak mam je teraz przyjmować... Dostałam jedynie karteczkę z informacją o tym, że jest to tańszy odpowiednik moich dotychczasowych tabletek. Jak mam zacząć przyjmować opakowanie nowych tabletek? Czy mogę po 7 dniowej przerwie? Czy muszę brać jedno opakowanie po drugim lub w pierwszym dniu krwawienia?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, mam pytanie.
Przez kilka miesięcy brałam tabletki Daylette, które są po 24+4 tabletki placebo. Niestety musiałam je zmienić. Lekarz powiedział, aby przyjąć nowe tabletki zaraz po skończeniu starych. I tak zrobiłam... Ale zastanawia mnie jeden fakt: wiadomo że Bonadea ma mniej tabletek i robi się tygodniową przerwę. U mnie okres powinien wystąpić 5 stycznia. A ja wczoraj skończyłam ostatnią tabletkę Bonadea. Okresu nie widać, a prawidłowo powinien pojawić się dzisiaj.
Moje pytanie, które mnie nurtuje, czy antykoncepcja jest w takim razie zachowana? Czy przez te 7 dni, nawet jak nie będzie okresu można współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia? Bardzo proszę o pilną odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Na krwawienie z odstawienia jest 7 dni czyli powinno się pojawić w ciągu 7 dni a nie koniecznie tego pierwszego dnia. Może się też nie pojawiać wcale i też nie ma to znaczenia.

Antykoncepcja jest zachowana pod warunkiem że po 7 dniach weźmiesz kolejne tabletki.

Odnośnik do komentarza
Gość niebieska19

Witam,
moj lekarz ginekolog zmienil moje tabletki bonadea na nowe-vibin mini. Problem w tym, ze kazal odczekac mi 7 dni, a nastepnie rozpoczac nowe juz oakowanie vibin mini. W poniedzialek, czyli 1 dnia po odstawieniu bonadei kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia, ale takze bez finalu we mnie. czy jest jakies ryzyko? wiem bowiem, ze tabletki vibin mini sa slabsze od bonadei. Bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Miesiąc temu zaczęłam brać tabletki Daylette.
Blister zawiera 21 tabletek aktywnych, i 4 tabletki "placebo".
Teraz mi zmienił tabletki na Mycrogynon- dziś mam krwawienie, a została mi jeszcze jedna tabletka placebo. Czy po skończeniu blistra mam od razu zacząć brać Microgynon? Wg ulotki Daylette, kolejne opakowanie należy brać "bez przerwy", ale czy może być innej firmy? Niewiem czy po blistrze czekać 7 dni, czy zacząć brać teraz bo mam krwawienie.. a co z ostatnia tabletka placebo? Dziekuje

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
mam taki problem: w środę wzięłam ostatnią tabletkę Diany, zmieniam obecnie na Vibin, ginekolog kazał mi wziąć pierwszą tabletkę nowego środka w pierwszym dniu krwawienia, lecz problem polega na tym, że zawsze krwawienie zaczynało się w piątek, tym razem tergo krwawienia nie ma, (robiłam test, w ciąży nie jestem) domyślam się że może to być spowodowane tym, że nie zrobiłam przerwy między ostatnimi dwoma opakowaniami Diany, teraz pytanie czy nowe tabletki mam wziąć tak jak stare czyli po 7 dniach przerwy, czy może wykupić jeszcze jedną Dianę, czy może po prostu iść do ginekologa po wsparcie z tym że tego mogę spotkać dopiero w przyszły piątek, a gdybym nie chciała przerywać cyklu to w czwartek powinnam już przyjąć tabletkę :D D ps. mam też zapalenie pęcherza od dwóch dni ale to chyba nie ma wpływu na okres :)

Odnośnik do komentarza
Gość jusia161

Witam i ja z pytaniem o zmianę tabletek...może to niewiedza,a może niepewność między słowami lekarzy i przeczytanie ulotki.Przez 3 lata przyjmowałam Asubtele,ostatnią tabletkę przyjęłam 22.07-wtorek,od środy 23.07 przerwa 7 dni.Wczoraj lekarz zmienił mi tabletki na levomine i powiedział że mogę śmiało przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania po tej przerwie i będzie zachowana skuteczność,mój gin do którego prywatnie chodziłam podczas ciąży powiedział jednak żeby nowe tabletki zacząć brać w trakcie pierwszego dnia kiedy pojawi się krwawienie a w ulotce znowu co innego.Proszę o pomoc bo się trochę stresuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...