Skocz do zawartości
Forum

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych


Gość ona.1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zarówno ekspertów jak i forumowiczów;)

Przeczytałam wiele możliwych forum na temat zmiany tabletek antykoncepcyjnych, ale nie uzyskałam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Otóż po 8 msc brania Microgynon 21 ginekolog z racji mojego młodego wieku i moim uskarżeń na humorki zmieniła mi tabletki z M21 na Vibin Mini. Ja jednak NIE WIEM KIEDY ZACZĄĆ brać nowe opakowanie, bo zupełnie zapomniałam o to zapytać ginekolog, a na forach piszą różnie, a mi zależy na skutecznej ochronie.Dodam, że pomiędzy dwoma ostatnimi miesiącami nie zrobiłam przerwy na krwawienie z odstawienia(zapomniałam wziąc tabletki w 3 tyg i ulotka nakazała mi nie robić przerwy)

Więc, czy ktoś wie, kiedy powinam wziać Vibin Mini?
1. Po 7 dniowej przerwie, w czasie której wystąpi krwawienie po M21
2.Czy w pierwszy dzień krwawienia?

Dziękuje za wszystkie opinie, bo możliwości wizyty u ginekologa nie mam, gdyż jestem za granicą;)

Odnośnik do komentarza
Gość moniskamonia

Dzień dobry. Po porodzie brałam Cilest , jednak został on wycofany. Teraz ginekolog zapisała mi Sidretelle 20 . Obie tabletki mają inny skład, Cilest (0,250 mg Norgestimatum
0,035 mg Ethinyloestradiolum), a Sidretelle 20 (Drospirenon 3 mg Etynyloestradiol 0.02 mg). Czy mogę po siedmiodniowej przerwie wziąść Sidretelle 20 i antykoncepcja zostanie zachowana pomimo różnicy w składzie tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanej sytuacji może Pani rozpocząć stosowanie nowego opakowania tabletek bez robienia siedmiodniowej przerwy jednak nie później niż siedem dni po przyjęciu ostatniej czynnej tabletki ze starego opakowania. Może Pani zatem zrobić siedmiodniową przerwę, lecz nie jest ona konieczna. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam potrzebuję opinii na pewien temat. Z pierwszym dniem cyklu wzięłam 1 tabletkę, jednak postanowiłam zmienić rodzaj tabletek i z 3 dniem cyklu zamierzam zacząć całkowicie nowy blistr. Wiem jeżeli zaczyna się łykanie tabletek między 2-5 dniem cyklu, to dopiero zaczynają działać po tygodniu. Ale ciekawi mnie czy ta 1 tabletka, 1 dnia cyklu mi nie zaszkodzi na antykoncepcje.

Odnośnik do komentarza

Biorę pigułki, które mają 21 tabletek teraz dostałam od lekarza pigułki - 24+4 tabletek moje pytanie brzmi czy gdy skoncze brac 21 tabletek to mam robić siedmiodniowa przerwe i dopiero po 7 dniowej przerwie mam zacząć opakowanie zawierające 28 pigułek?
Bo w ulotce jest coś takiego:
Można rozpocząć przyjmowanie leku Naraya Plus następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne z poprzedniego opakowania środka antykoncepcyjnego, ale nie później niż następnego dnia po zakończeniu okresu bez przyjmowania tabletek poprzedniego środka antykoncepcyjnego (lub po ostatniej tabletce poprzedniego środka antykoncepcyjnego niezawierającej substancji czynnych).

i już nie za bardzo wiem co mam zrobić - czy np zaczać branie tych 24+4 w pierwszym dniu miesiaczki po zmianie na nie?

Odnośnik do komentarza

czy zmieniając tabletki antykoncepcyjne jednofazowe dwuskładnikowe Midiana na Vibin o takim samym składzie czyli 3 mg +0,03mg czy trzeba było je zażyć po 7 dniowej przerwie czy z pierwszym dniem krwawienia, bo ja zażyłam po 7 dniowej przerwie, ponieważ pani ginekolog nie poinformowała mnie jak mam je brać a potem za tydzień współżyłam ale dodatkowo zabezpieczamy sie prezerwatywa tylko ze akurat wtedy nam się zsunęła i martwię sie czy tabletki te w ogóle działały ?? czy mogę byc w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Własnie nie jestem do końca pewna bo czytałam na ten temat na rożnych forach i każdy pisze co innego, czytałam że jak sie zmienia tabletki o tym samych składzie Ethinylestradiolum to można je zażyć od razu po zakończeniu opakowania poprzednich tabletek albo w pierwszy dzień krwawienia po odstawieniu lub po 7 dniowej przerwie tylko ze wiesz rożne tabletki i nikt do końca pewny nie jest jak to z tym jest i czy ochrona jest zachowana

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie otóż właśnie jestem po pierwszym opakowaniu tabletek Naraya Plus ale mi nie odpowiadają. Wcześniej brałam Naraye czy moge po skończeniu 3 opakowania NP czyli w grudniu zacząć na nowo brać zwykłą Naraye?

Drugie pytanie brzmi czy Naraye zwykłą mam wtedy zacząć brać w pierwszym dniu okresu czy po skończeniu NP (i w tym wypadku po ostatniej różowej tabletce czy białej?)czy po 7-dniowej przerwie?

Przepraszam,że tak zamotałam ale to dla mnie ważne, bo w ulotce jest tak jakoś niezrozumiale napisane.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika1345

Witam :)
Mój lekarz zmienił mi tabletki LESINELLE na NARYA ( tańszy zamiennik , skład
taki sam ) . Mam problem , ponieważ w opakowaniu Lesinelle miałam tylko 15 tabletek ,
i nie wiem czy :
- > skończyć opakowanie na tych 15 , wtedy zrobić 7 dni przerwy i rozpocząć Naraya
- > dobrać tabletki brakują z Naryai , i dopiero zrobić przerwę
dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...