Skocz do zawartości
Forum

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych


Gość ona.1993

Rekomendowane odpowiedzi

~m92
Witam!
Mam pytanie - brałam przez około 8 miesięcy Microgynon 21, jednak miałam po nim problemy(strasznie wzdęty brzuch, chodzę cały czas rozdrażniona) i lekarz przepisał mi Naraye, jednak nie pytał się tak naprawdę o nic, tylko po prostu przepisał tabletki i nie powiedział nawet jak przyjmować. Moje pytanie - czy mogę przyjąć tabletkę zarówno następnego dnia po skończonym blistrze M21, czy tak jak zawsze odczekać te 7 dni i wtedy?

Witam!
W ulotce preparatu Naraya opisane jest właściwe postępowanie w opisanym przez Panią przypadku: "Przyjmowanie leku Naraya najlepiej rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej aktywnej tabletki (ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne) poprzednio stosowanego leku, ale nie później niż w dniu następującym po przerwie w przyjmowaniu poprzednich tabletek (lub po przyjęciu ostatniej nieaktywnej tabletki poprzedniego leku)". Postępowanie opisane powyżej sprawia, iż ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Oznacza to, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Przyjęłam jedno całe opakowanie Sylvie 20 po 7 dniowej przerwie podczas której wystąpił okres, z kolejnego blistra przyjęłam już tylko 7 tabletek, ponieważ czułam się po nich fatalnie. Kilka dni wcześniej pani Ginekolog przepisała mi już Daylette. Aktualnie po 2 dniach nie zażywania Sylvie, ani innego leku wystąpił u mnie okres. Czy mogę zacząć brać Daylette od dziś, czy poczekać na kolejny okres?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 27 lat i od sierpnia 2012 brałam Kontracept. Zmieniłam właśnie tabletki na nowe Qlaira (gdyż moje libido jest bardzo niskie). Po 7 dniowej przerwie(kiedy wystąpił okres) zaczęłam brać nowe tabletki Qlaira (to już 7 dzień) Czy jestem nadal chroniona? Czy powinna była czekać miesiąc do miesiączki i wtedy zacząć nowe opakowanie? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

angelina12
Witam. Mam 27 lat i od sierpnia 2012 brałam Kontracept. Zmieniłam właśnie tabletki na nowe Qlaira (gdyż moje libido jest bardzo niskie). Po 7 dniowej przerwie(kiedy wystąpił okres) zaczęłam brać nowe tabletki Qlaira (to już 7 dzień) Czy jestem nadal chroniona? Czy powinna była czekać miesiąc do miesiączki i wtedy zacząć nowe opakowanie? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.

Witam!
Opisane postępowanie było prawidłowe. Ciągłość ochrony antykoncepcyjnej została zachowana.

Odnośnik do komentarza

witam, przez rok przyjmowalam tabletki yasmin. Postanowilam zrobic 2 miesieczna przerwe ze wzgledu na zle dolegliwosci. Teraz zaczynam przyjmowanie vibin mini, czyli mniejszej dawki hormonow. Czy organizm bedzie tak samo zabezpieczony po tak krotkiej przerwie? Czy nie przyzwyczail sie do mocniejszej dawki?

Odnośnik do komentarza
Gość gagateeeek

Witam! Zaczęłam brac pierwsze tabletki 12 kwietnia była to ARTIZIA zauwazyłąm planienie, wypryski na twarzy i straszny ból piersi, czytałam ze w pierwszych miesiacach tak bd bo oragnizm musi sie przystosowac, jestem w trakcie drugiego opakowania, zostało mi 7 tabletek. Dzis bylam u lekarza i zmienil mi tabletki na MIDIANA. czytałam o nich ze powodują szereg skutkow ubocznych podobnych do tych które mam przy artizii a oprócz tego powoduja tycie co nie zdarzyło mi sie przy obecnych tabletkach... czy taka zmiana jest dobra i czy powinnam brac cos osłonowego przy antykoncepcji?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam pytanie, okazuje się że muszę zmienić tabletki antykoncepcyjne, bo te które przyjmuję od 2 lat zostają wycofane. Z pewnych powodów nie mogę zrobić badań które pomogą dobrać mi tabletki, a Sylvie20 zostały wybrane 'na ślepo' i mi podpasowały. Czy doktor może mi przepisać tabletki o podobnym składzie, i nie będę miała żadnych skutków ubocznych? Bardzo zależy mi też na cenie, te kosztują około 20zł, nie mogę sobie pozwolić na zmianę na 2 razy droższe.. Proszę odpowiedzcie, bo czas ucieka do końca opakowania a ja się stresuję!

Odnośnik do komentarza

witam ostatnio zmienialam tabletki z daylette na atywie.
Daylette skonczylam w niedziele wiec pierwsza tabletke atywi powinnam wziac w poniedzialek jednak nie mialam takiej mozliwosci . polozna powiedziala mi zeby wziela tabletke pierwsza w takim razie we wtorek i tak tez zrobilam jednak zebym w ciagu 7 dni zachowala dodatkowe zabezpieczenie. tak tez robie. tylko ja to odbieram ze ten poniedziale jakbym zapomniala jednej tabletki prawda to tak dziala . tylko ze jak sie zapomni to trzeba ja wziac a ja przeciez jej nie mialam. ale polozna wie co mowi i przeciez sie na tym zna. i wszystko powinno byc ok. tak sie nad tym zastnawiam i czy ktos z was mial tez tak ze przy zmianie tabletek mial 1 lub 2 dniowa przerwe?

Odnośnik do komentarza
Gość ewkaa nnnn

Witam!
mam pytanie. Przez 2 lata brałam cilest, ostatnio je wycofali, przszlam na microgynon 21. Miesiaczke dostalam tak jak zawsze 4dnia od przyjecia ostatniej tabletki. Nowa tabletke microgynonu przyjelam pierwszego dnia okresu. Martwie sie poniewaz spalam z chlopakiem po 6 dnich od zaczecia nowego blistra, czy jestem w pelni zabezpieczona? prosze o pilna odp.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie!

Niecały miesiąc temu wycofano tabletki Cilest. Skończyłam opakowanie Cilestu normalnie, tak jak zwykle, następnie dostałam krwawienie z odstawienia również tak jak zwykle. Niestety niespodziewanie, bo dzień przed wzięciem pierwszej tabletki z kolejnego blistra Cilestu, dowiaduję się... że nie kupię go już nigdzie... zatem na gwałt udałam się do ginekologa, który przepisał mi nowe tabletki - Regulon (21+7, czyli tak jak Cilest). Różnią się jednak one od siebie - Regulon ma mniejszą dawkę hormonów. Z tego względu, iż nie miałam szansy wziąć nowych tabletek (Regulonu) tak jak zalecała ulotka - czyli w 1 dzień krwawienia, wzięłam je tak jakbym miała rozpocząć Cilest, czyli w pierwszy dzień brania nowego blistra... zatem po 7 dniowej przerwie.

Moje pytanie brzmi: Od kiedy jestem w pełni zabezpieczona i od kiedy nie muszę używać dodatkowego zabezpieczenia?

Bardzo proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

~ewkaa nnnn
Witam!
mam pytanie. Przez 2 lata brałam cilest, ostatnio je wycofali, przszlam na microgynon 21. Miesiaczke dostalam tak jak zawsze 4dnia od przyjecia ostatniej tabletki. Nowa tabletke microgynonu przyjelam pierwszego dnia okresu. Martwie sie poniewaz spalam z chlopakiem po 6 dnich od zaczecia nowego blistra, czy jestem w pelni zabezpieczona? prosze o pilna odp.

Witam!
Postąpiła Pani prawidłowo przyjmują pierwszą tabletkę nowego preparatu antykoncepcyjnego pierwszego dnia krwawienia. Oznacza to zatem pełną skuteczność antykoncepcyjną. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

~EwaWrc
Witam Serdecznie!

Niecały miesiąc temu wycofano tabletki Cilest. Skończyłam opakowanie Cilestu normalnie, tak jak zwykle, następnie dostałam krwawienie z odstawienia również tak jak zwykle. Niestety niespodziewanie, bo dzień przed wzięciem pierwszej tabletki z kolejnego blistra Cilestu, dowiaduję się... że nie kupię go już nigdzie... zatem na gwałt udałam się do ginekologa, który przepisał mi nowe tabletki - Regulon (21+7, czyli tak jak Cilest). Różnią się jednak one od siebie - Regulon ma mniejszą dawkę hormonów. Z tego względu, iż nie miałam szansy wziąć nowych tabletek (Regulonu) tak jak zalecała ulotka - czyli w 1 dzień krwawienia, wzięłam je tak jakbym miała rozpocząć Cilest, czyli w pierwszy dzień brania nowego blistra... zatem po 7 dniowej przerwie.

Moje pytanie brzmi: Od kiedy jestem w pełni zabezpieczona i od kiedy nie muszę używać dodatkowego zabezpieczenia?

Bardzo proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam!

Witam!
Opisane przez Panią postępowanie jest prawidłowe - proszę bowiem zauważyć, że w ulotce wymienionych jest kilka sposobów postępowania w przypadku zmiany preparatu antykoncepcyjnego. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana - nie musi Pani stosować dodatkowego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena125

Przez rok brałam tabletki antykoncepcyjne, jednak miałam małe problemy z nimi i lekarz przepisał mi inne, z mniejszą dawką hormonów (biorę je pierwszy miesiąc). Mojej pytanie: Czy po miesiącu brania innych mogę z powrotem wrócić od razu do tych starych? Bo wydaje mi się, że bardziej mi służą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Oczywiście po miesiącu stosowania nowych tabletek może Pani wrócić do stosowania nowych tabletek. Najlepiej byłoby jednak, gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem ginekologiem. Jak sama Pani bowiem wspomniała, z poprzednimi tabletkami: "miała Pani problemy". Być może wskazana jest bowiem modyfikacja na jeszcze inny rodzaj tabletek.

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry,

Mam następujący problem: miałam dobrze dopasowane tabletki antykoncepcyjne ale niestety zostały wycofane. Teraz dostałam od ginekologa nowe i początek ich stosowania zbiega się idealnie z początkiem mojego wyjazdu na urlop i boję się, że wyjazd może być popsuty przez niepożądane objawy. Mam jednak jeszcze 13 pigułek z zapasowego listka tabletek których używałam do tej pory, czy mogę opóźnić sobie nimi okres (jak według standardowej instrukcji) i potem po 7 dniowej przerwie zacząć brać nowe tabletki? (i dodatkowo później ew. nimi -już nowymi w nowym cyklu, przesunąć następne krwawienie o 1 dzień, żeby dni "miesiaczki" wrocily na "stary tor"?)
Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

nikamonika1991
Dzień Dobry,

Mam następujący problem: miałam dobrze dopasowane tabletki antykoncepcyjne ale niestety zostały wycofane. Teraz dostałam od ginekologa nowe i początek ich stosowania zbiega się idealnie z początkiem mojego wyjazdu na urlop i boję się, że wyjazd może być popsuty przez niepożądane objawy. Mam jednak jeszcze 13 pigułek z zapasowego listka tabletek których używałam do tej pory, czy mogę opóźnić sobie nimi okres (jak według standardowej instrukcji) i potem po 7 dniowej przerwie zacząć brać nowe tabletki? (i dodatkowo później ew. nimi -już nowymi w nowym cyklu, przesunąć następne krwawienie o 1 dzień, żeby dni "miesiaczki" wrocily na "stary tor"?)
Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam!
Jak najbardziej może Pani postąpić w opisany sposób. Proszę tylko pamiętać, że podczas przesuwania miesiączki przy kolejnym cyklu przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...