Skocz do zawartości
Forum

Stała bolesność piersi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni bolą mnie piersi, martwiące jest to że tydzień temu skończyła mi się miesiączka. Piersi bolą mnie od strony pach (ogolnie urosly mi nieco przez stosowanie środków antykoncepcyjnych), jest to dotkliwy ból, stały. Martwię się, co to może być ? (Ciążę wykluczam, mimo że czytałam że są także związane z tym powiązania...(używam prezerwatyw, środków antykoncepcyjnych na raz)). Mój ginekolog ma długi urlop i nie mam się kogo poradzić :(. Czym mogą być spowodowane te bóle ? Bo ból jest stały, i już męczy. Dojrzewanie ? Bo napewno nie miesiączka... Czy może to przez tabletki (zażywam lek Yaz) ? Pilnie czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie:)

Bez dokładnego wywiadu, badania podmiotowego i przedmiotowego nie jestem w stanie Pani powiedzieć w 100% co może być przyczyną Pani dolegliwości.
Najczęstszą przyczyną bolących piersi u kobiety w wieku 20-40 lat są zaburzenia hormonalne cyklu miesięcznego. Oczywiście trzeba wykluczyć inne przyczyny, wykonując badanie usg piersi. Rozumiem Panią, bo bóle czasami mogą być nie do wytrzymania szczególnie te pojawiające się zaraz po owulacji. Należy u Pani także potwierdzić lub wykluczyć związek bolesności piersi z cyklem miesiączkowym lub cyklem przyjmowanych leków hormonalnych (antykoncepcja)- jeżeli tylko bolą Panią piersi to jest to tzw. mastalgia cykliczna. Występowanie dodatkowych objawów poza bólem( np. obrzęk) to mastodynia.
Czasami na występowanie lub/i nasilenie bólu piersi mogą się także przyczyniać inne czynniki takie jak: stres, źle dobrany biustonosz, zła dieta.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...