Skocz do zawartości
Forum

Plamienia przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość de...uj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość de...uj

Witam, mam 18ście lat i 21 lipca czyli w pierwszym dniu miesiączki zamierzam wziąć pierwszą tabletke antykoncepcyjną daylette, natomiast 2 sierpnia jadę nad morzę, a słyszałam że przez pierwszy miesiąc do nawet 3 tygodni mogą pojawiać się plamienia stąd moje pytanie czy podczas wakacji powinnam stosować tampony czy nie? i czy plamienia po tabletkach daylette utrzymują sie tak długo i czy sa obfite?

Odnośnik do komentarza

plamienia to beda kropeczki takie ze wkladka wystarczy i to tez nie jest powiedziane ze bedziesz je miala bo nie wszystkie kobiety je maja wiekszosc nie ma zadnych plamien ani nic :) tak wiec na pewno nie ebdziesz plamila dlugo ani obficie i nie jest powiedziane ze w ogole bedziesz plamila :)

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Witam,
Od ponad 3 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne, ze względu na to że wyjeżdżam nad morze. Od początku miałam niewielkie plamienia, ale gdy zaczęłam drugie opakowanie nasiliły się. Nie wiem co mam teraz zrobić. Bo jeśli przerwę to kiedy dostanę okres? Czy nie lepiej przemęczyć się nad morzem z plamieniami a nie z okresem? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

~Kasia225
Witam,
Od ponad 3 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne, ze względu na to że wyjeżdżam nad morze. Od początku miałam niewielkie plamienia, ale gdy zaczęłam drugie opakowanie nasiliły się. Nie wiem co mam teraz zrobić. Bo jeśli przerwę to kiedy dostanę okres? Czy nie lepiej przemęczyć się nad morzem z plamieniami a nie z okresem? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuje :)

Witam!
Przez pierwsze 3 miesiące stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się działania niepożądane (m.in. dodatkowe plamienia). Jeśli odstawi Pani tabletki należy liczyć się z wystąpieniem krwawienia z odstawienia. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam. Po długiej przerwie wróciłam do przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych ze względu na trądzik. Mój ginekolog przepisał mi tabletki Asubtela. Wzięłam je zgodnie z zaleceniami, w pierwszy dzień cyklu. Od tego czasu minęły już 3 tygodnie, a ja nadal mam plamienia i ból podbrzusza, który czasami jest bardzo silny. Czy to wina źle dobranych tabletek czy może objaw choroby? Mój ginekolog, gdy do niego zadzwoniłam, powiedział, że to normalne przy stosowaniu pierwszych opakowań. Jednak bóle podbrzusza, które mi dolegają czasami są o wiele silniejsze niż te podczas miesiączki.
Czy któraś z Was miała podobne problemy? Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Hej. Mam takie pytanie ponieważ moj lekarz powiedział ze to normalne a ja mam pewne obawy. A wiec mialam problem z wymiotowaniem przy okresie wiec udalam sie do lekarza ginekologa skonsultować to powiedział ze to przez to ze nie stosuje zadnej antykoncepcji. A wiec zgodzilam sie na tabletki. Dostałam recepte na tabletki mywy i zaczelam je brac od kad dostałam okres. Okres mi się skończył i jeden dzien po okresie dostalam plamien. Na samym początku plamienia nie byly takie obfite i mialy kolor brązowy. Trwaly tak 2 tygodnie pi skończeniu okresu. Plamienia ustąpiły na 2 dni w tym czasie uprawialam sex ze swoim chłopakiem i plamienia powróciły tylko ze tym razem juz sa mocno czerwone jak przy zwykłym okresie do tego bardzo boli mnie w podbrzuszu, konczy mi sir dopiero pierwsza opakowanie tabletek a czytałam ze do pierwszego opakowania moze tak byc ale ja się jednak obawiam. Prosze pomóżcie lub doradzcie cos bo mnie to naprawde martwi. Z gory dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza

po pierwsze to dziwne że lekarz powiedział że wymiotujesz przy okresie z powodu braku antykoncepcji...
po drugie takie cuda to mogą sie dziać do 3 opakowania, aczkolwiek żywo czerowne plamienie wskazuje na świeże krawienie. Idź po świętach do ginekologa, jeśli nadal się będzie ono utrzymywać. Ciąża to to nie jest, przynajmniej nie sądze, bo byłaś chroniona przez tabletki.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 20 lat, od jakiegoś roku biorę tabletki antykoncepcyjne i zawsze było wszystko okej, rzadko zdarzało się coś nie tak. Ostatni raz kochałam się z chlopakiem 8 sierpnia, kilka dni później normalnie dostałam krwawienia. Jednak w tym miesiącu - wczoraj powinnam dostać kolejne krwawienie, które się spóźniało i zamiast niego zaczęłam plamić, normalne krwawienie się nie pojawia tylko te plamienia. Czy powinnam sie martwić i zrobić test ciążowy?

Odnośnik do komentarza

Zacznę od tego, że od ponad roku biorę tabletki anty i nigdy nie miałam z tym żadnych problemów. Teraz od 2 miesięcy (2 cykle) Mam problem, ponieważ w połowie cyklu ok. 12dzień zaczynam trochę plamić, bolą mnie piersi i wysypuje mnie na twarzy. W tym miesiącu dzień przed plamieniem miałam mocne skurcze w podbrzuszu. Krwawienie między tymi miesiącami pojawiło się, ale przed i po również plamiłam. To może być problem hormonalny czy inny? Czy powiadomić mojego lekarza?Nadal bolą mnie troche piersi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...