Forum Ginekologia

Udrożnianie jajników

~am...56

~am...56

dzien dobry chciała bym wiedzeć czy jak miałam udrożnienie jajników dwa lata temu to znowu mogły sie przytkać i?i czy orgazm ma znaczenie przy zajściu w ciąże ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

DoctorQuinn

DoctorQuinn

Witam!
Nie ma zabiegu udrażniania jajników. Wydaje się więc, że miała Pani na myśli udrażnianie jajowodów. Niestety w ramach porady internetowej nie da się ocenić, czy jajowód jest aktualnie drożny. Wszystko zależy bowiem od przyczyny niedrożności i tego, czy może ona nawracać. Powinna Pani zatem porozmawiać ze swoim ginekologiem, który na podstawie znajomości historii Pani choroby odpowie na wszystkie Pani pytania. A propos drugiego Pani pytania to badacze angielscy udowodnili, że orgazm zwiększa ryzyko poczęcia.

25895 doctorquinn Kobieta, 31 lat, Lublin
Halszkaa

Halszkaa

zwiększa ryzyko poczęcia - śmiesznie to brzmi :D Ale szczerze to nie wiedziałam o tym że to w ogóle ma wpływ

85290 halszkaa Kobieta, 34 lata, Hrubieszów
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Panią Serdecznie,

Są różne przyczyny, które mogą powodować niedrożność jajowodów. Ich udrożnienie jest leczeniem objawowym. Jeżeli, czynnik wywołujący niedrożność (np. zapalenie przydatków), nie zostanie usunięty, wówczas niedrożność może powrócić po jakimś czasie od tego zabiegu, w zależności od przyczyny i intensywności choroby.
Najlepiej będzie udać się do ginekologa na badanie kontrolne:)
Orgazm, oczywiście może mieć znaczenie, ale jeżeli istnieje jakaś patologia uniemożliwiająca zajście w ciąże, to nawet 10 orgazmów Pani nie pomoże;)

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 33 lata, Stalowa Wola
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Proszę także pamiętać, że wiele kobiet w tym nasze mamy i babcie, nie miały nigdy orgazmu pochwowego a mimo wszystko urodziły wiele dzieci;)

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 33 lata, Stalowa Wola