Skocz do zawartości
Forum

Brązowe plamienie zamiast okresu


Gość Sa...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sa...ka

Mój ostatni okres był dokładnie 11 maja. Dziś zauważyłam ciemnobrazowe plamienia oraz bol podbrzusza. Dodam także ze biorę od 2 lat tabletki antykoncepcyjne i nigdy nie miałam z nimi problemów. Niewiem co moze byc przyczyna ? Ciąża oraz poronienie ? Strasznie sie boje. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Serdecznie,

Jeżeli bierzesz regularnie i zgodnie z zaleceniami tabletki antykoncepcyjne, wówczas nie powinnaś martwić się o ciążę. Czy te ciemnobrązowe plamienia wystąpiły w trakcie brania tabletek, czy w trakcie przerwy na krwawienie z odstawienia??
Zawsze jeżeli podejrzewasz, że mogłaś zajść w ciąże, to powinnaś zrobić test ciążowy lub/i skontaktować się ze swoim ginekologiem.
Jeżeli nigdy nie miałaś bólów brzucha i takich plamień, nic nie zaszkodzi jak pójdziesz na kontrolę do ginekologa. Kiedy ostatnio robiłaś cytologię??

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam! Bylam w ciazy 4 lata temu. Nie wiedzialam ze jestem w ciazy do dwoch miesiecy. Mialam normalny okres, tylko czulam sie dziwnie mialam mdlosci i odrzucilo mnie od palenia papierosow. Sprawdzilam okolo 10 testow ciazowych i wynik zawsze byl ujemny. Teraz staramy sie o dziecko. Wiec okres spoznil mi sie 4 dni i jest o kolorze brazowym i bardzo slabe krwawienie. Zawsze mam duze bole brzucha i piersi. Teraz nie mam zadnych boli piersi a bole brzucha sa bardzo slabe. Sprawdzilam test ciazowy ale nie rano tylko popludniu i wynik jest ujemny. Czy jestem w ciazy? Czy totylko hormony?

Odnośnik do komentarza
Gość impossible

Witam, mam problem . Bo miesiączkę dostałam przed wczoraj, czyli dzisiaj już jest trzeci dzień. NIe mam normalnej miesiączki tylko brązowe plamki . I nie jest możiwe to że jestem w ciąży bo z nikim nie spałam ii dlatego bardzo się martwie . Mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego tak jest? Bardzo proszę. :(

Odnośnik do komentarza

witam ,
dzis powinnam dostać miesiączkę, lecz na jej miejscu wystapiły brązowawe lekkie plamienia. Zażywam Cilest od około 2-3 miesięcy , a pierwsza miesiączka miała regularny przebieg.
Odczuwam lekki ból w okolicach podbrzusza .
tabletki biorę regularnie o tej samej porze dnia , nie pomijając ani jednej.
Czy jest to skutek regulowania gospodarki hormonalnej czy mozliwa ciąża ?

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mam 36 dzień cyklu. Miesiączki mam róznie nie mam regularnie chociaż przez ostatnie 3 miesiace mialam co 28 dni.. poprzednio mialam rozniej co 30 31 naprawde roznie raz nawet na 25 dzien. Ostatnio sie ciagle denerwowalam... Mam do tego problemy z tarczyca i za duzo hormonow meskich wiaze sie to z tym ze mam nadmierne owlosienie.. Ostatnio wspolzylam z chlopakiem ale zabezpieczalismy sie.. Nie moge dostac okresu ostatnio w 29 dni cyklu mialam plamienie brazowe i tak mialam przez 3 dni i juz nie mam... Czekam na okres troche sie denerwuje bo przeciez ciaza to malo prawdopodobne jak zabezpieczalismy sie i w ogole...

Odnośnik do komentarza

Witam, proszę o poradę.Okres spóźnił mi się 3 dni..ostatnie miesiączki były jak w zegarku.W sierp miesiączkowałam od 19 do 24. Z mojego kalendarzyka wynikało że we wrześ powinnam była dostać 16.Nie ukrywam zaczęłam się denerwować ponieważ okres nie zaczął mi się normalnym krwawieniem tylko zastałam brązową plamę.. zwykle miesiączkuje 6- 7 dni tym razem widać już koniec po 3 dniach,teraz mam rzadki śluz. na początku września miałam zbliżenie z moim chłopakiem bez zabezpieczenia czy to objawciąży?

Odnośnik do komentarza

Mam regularne miesiączki miedzy 29-31 dc . Dostałam jakies plamienie w 20 dc , i to mnie nie pokoi. Nie wiem czy to miesiączka, czy plamienie, nie jest az tak obfite jak okres. dodam ze ostatnio współżyłam we wrześniu, potem miałam normalne regularne miesiączki choć niebolesne, a zawsze były bolesne. Dodam że to plamienie nie miało wcześniejszych symptomów. Nie bolał mnie brzuch, piersi jak to zwykle bywa przed okresem. Co może oznaczać to plamienie, czy jest to okres?

Odnośnik do komentarza

9 powinnam miec okres, zamiast tego pojawilo sie plamienie brazowe, czasem z krwia i trwa juz 6 dni i jest doac obfite.. Dodam ze jestem przeziebiona, z lekow bralam tylko pyralgine i rutinoscorbin. Zawsze podczas okresu mam silne bole brzucha wiec raczej to nie jest skapa miesiaczka.Czy to jest cos normalnego? Ile moze trwac takie plamienie.

Odnośnik do komentarza
Gość Mariusz3453

Pisze w imieniu mojej dziewczyny. Ma ona 15 lat, miesiąc temu mila normalny okres około ma 6-7 dni. W tym miesiącu zamiast okresu dostała brązowe plamienie. W czwartek powinna dostać okres a dostała te plamienie. W czwartek i piątek plamienie było słabsze a w sobotę trochę mocniejsze i później znowu słabsze. W piątek ten "sluz" był z krwią. Trwa on już 4 dni. Jest dziewica i uprawialismy pitting. Ona mi robi dobrze i później ja jej. Zawsze dokładnie wycieralem ręce w chusteczkę. Co to może być za przyczyna tego plemienia ?

Odnośnik do komentarza

Wycieranie w chusteczkę nie zapobiegnie przeniesieniu plemników.

Tutaj masz do poczytania na temat plamien:
http://m.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/sygnaly-ciala/plamienie-z-pochwy-jakie-moga-byc-przyczyny-plamienia-z-pochwy_39733.html

Radzę udać się do ginekologa. Mogą to być np problemy z hormonami. Przy okazji to świetny moment na uzyskanie porady ginekologa w sprawie antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Gwarancji nikt wam nie może dac czy jest to ciąża czy nie.
Najlepiej zrobić test. Minimum 8 dni po zbliżeniu.
Na moje oko praktycznie nie na szans na zapłodnienie. Tym bardziej ze to inna ręka:)
Warto pamiętać o tym żeby zmywac sperme dokładnie ciepłą woda i mydłem.

Odnośnik do komentarza

Nie. Krwawienie po przerwaniu błony dziewiczej trwa max do 2 godzin i jest raczej niewielkie albo może Wogole nie być krwi (jeśli jest obfite i trwa dłużej to trzeba iść do lekarza może to świadczyć o innych problemach). A krew wtedy jest normalna. Brązowe uplawy to zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza

Zapewne nie piszesz w imieniu swojej dziewczyny tylko swoim bo z strachu przed dzieckiem trzesiesz sie jak osika.Powiem ci tak te plamienie to nie ciaza czasem baby maja jakies wachania chormonow i takie kleksy z nich leca.Nigdy nie dotykaj cipki ta reka ktora wycierales nasienie dziewczyna jak ci trzepie to tez ta reka sie niech nie dotyka po wszystkim zawsze umyjcie rece a nie w chusteczke wyieracie.Pozatym kobieta to nie maszyna do zaplodnienia ze raz dotkniesz i dziecko gwarantowane musisz trafic dni plodne i troche sie postarac na dzidziusia i to nie reką.

Odnośnik do komentarza

Hormony mogą się regulować nawet do 7 lat od pierwszej miesiączki i wcześniej to nie powinno się w to ingerować chyba, że są bardzo poważne, np ciągłe krwotoki prowadzące do anemii, bóle nie do wytrzymania itp. Ale nie powinno się jakoś drastycznie ingerować np sztucznymi hormonami. W każdym razie to co piszesz może być spowodowane niewłaściwym odżywianiem, a może tez się dziewczyna stresuje od jakiegoś czasu bardziej, albo po prostu wahania hormonów, że tak powiem stosowne do wieku, albo wszystko na raz.

Na takie problemy hormonalne dobrze jest przez jakiś czas suplementować magnez z witamina B6 i wspomagać dietę w dobre tłuszcze takie jak tran albo olej lniany. Z własnego doświadczenia powiem że to wielokrotnie mi pomagało.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Jak opisujące tutaj swoje sytuacje Pane mam podobny problem. Mam 28 lat jestem po dwóch porodach. Od 10 miesięcy brałam tabletki hormonalne gdyz nawiedzily mnie cysty na jajnikach. Ednak wystapil ból w nodze i brzucha przez co mój lekarz kazał mi przerwać kurację. Nie biorę już miesiąc I nie ukrywam że moje życie intymne rozkwitlo. W związku z tym pojawiły się pewne symptomy przepowiadajace ciążę. Zrobiłam test ale wyszedł negatywny. Odetchnelam i czekałam na okres chociaż objawy nie ustapily. W dniu kiedy miał się pojawić okres wystąpiło tylko delikatne plamienie (jasno różowy kolor). Trwało jeden dzień a na drugi dzień przyszła bardzo obfita miesiączka (i bardzo bolesna). Nadal bolą mnie piersi i mam zachcianki nie mogę sie ogrzać jest mi strasznie zimno A za chwilę rozbieram się bo mi gorąco. Wybieram się do lekarza ale dopiero w czwartek gdyż wtedy przyjmuje (chodzę prywatnie ). Bardzo bym poprosiła o odpowiedź bo siedzę jak na szpilkach i bardzo się denerwuje. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...