Forum Ginekologia

Wazektomia i kastracja dla mężczyzn

~ciekawska_mm

~ciekawska_mm

Zakladam drugi watek bo nie chodzi mi tu o antykoncepcje tylko o istote wazektomii bo dowiedzialam sie ze w Polsce jest zabroniona bo wg przepisow, lekarz ktory pozbawia plodnosci moze byc ukarany ale przeciez wazektomia jest odwracalna i jest na zyczenie pacjenta. A co z kastracja tez jest niedozwolona? Nawet jak chcą? Nie rozumiem tego... kastracja ok - bo to trwałe ale wazektomia przecież jest odwracalna... jak to jest z tym?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~eunuh

~eunuh

ja zgadzam sie z ciekawską czy nasz żad niema innych problemów tylko martwi sie o czyieś jądra niech pilnuje swych i lepiej weżmie się za lepsze żądzenie krajem a kto co chce robić ze swym ciałem to niepowinno nikogo to interesowac i na życzenie zainteresowanego lekarz mógłby wykonać każdy zabieg o jaki zainteresowany prosi bez ponoszenia żadnych konsekwencij

~oldi

~oldi

witam forumowiczów ja ruwnież zgadzam się i jestem tego samego zdania co pani ciekawska i pan eunuh że sterylizacja i kastracja w naszym kraju powinna byc dobrowolna jesli ktos chce to zrobić to bedzie oszczędzał ostatnie pieniadze poswieci wyjedzie gdzies zagranice i co zaplanuje to zawsze to zrobi niezważając na nasze prawo kture pod tym wzgledem jest chore jak i nasze prawa i ruwnież nasz rzad ktury zamiast dobrze rzadzic żeby ludziom żyło sięlepiej to on zaimuje sie byle pierdołamy

pink elephant

pink elephant

moze to chodzi o to ze jak wykastruja mezczyzne to nie ma odwrotu a kiedys moze sie rozmyslic i zalowac tej decyzji

84373 pink-elephant Kobieta, 33 lata, Złocieniec
~girl with a tatoo

~girl with a tatoo

To co powienien takiego zrobic mezczyzna zeby go wykastrowano? I jak to moze byc dobrowolne? nie wierze..A wazektomia to niezly pomysl;-)

~Komercha

~Komercha

Wazektomia to moim zdaniem dość poważny zabieg, przeciez może coś pójść

dadaaria

dadaaria

rownei dorbze wybielajac zeby moze Ci sie stac wychodzac z domu tez jakby tak do tego podchodzic to zadna operacja nie bylaby robiona ja mam kolczyk w jezyku tez przeciez jakies tam ryzyko jest

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 31 lat, gdzieś pod Wawą
Lukrecja85

Lukrecja85

ja uwazam ze jesli napisza na pismie ze chca i maja swiadomosc tego co chca to powinni miec mozliwosc, jak ktos chce sobie obciac ucho to niech obcina dlaczego prawo ksztaltuje to co chce a co moge?

84558 lukrecja85 Kobieta, 33 lata, Gorzów
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Panią Serdecznie,

Odwracalność wazektomii jest możliwa. Jednak zabieg naprawczy jest skomplikowany i nie zawsze kończy się powodzeniem. Dlatego powinna się Pani z partnerem mocno zastanowić i zdecydować na wazektomię tylko w przypadku, gdy jesteście zupełnie pewni, że nie chcecie mieć już więcej dzieci. Dodatkowo, zgodnie z wytycznymi ogólnoświatowych ośrodków, wszystkim mężczyznom w młodszym i średnim wiekiu, przed wykonaniem wazektomii zalecamy zdeponowanie nasienia w banku spermy.
Aby mężczyzna został zakwalifikowany do zabiegu: musi mieć minimum 30 lat i posiadać własne dzieci.
W polskim prawie nie ma regulacji, która wprost odnosi się do zabiegów sterylizacji antykoncepcyjnej. W szczególności nie została ona przewidziana w ustawodawstwie jako metoda kontroli płodności.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 33 lata, Stalowa Wola
~tracker

~tracker

jest możliwość podwiązania jąder i jest to proces odwracalny po usunięciu zacisków po pewnym czasie wraca wszystko do normy

ale z innej beczki jeśli ja bym chciał się wykastrować to jakie mogą być komplikacje zdrowotne
dzieci mieć już nie mogę ze względu na uszkodzenia jąder

~aminka

~aminka

Mój partner zrobił sobie ten zabieg rok temu, w tajemnicy przede mną...
I od tego czasu zdecydowanie spadło mu libido, z 3-4 razy w nocy, do 1-go, no może 2-ch razy od wielkiego dzwona...
To bardzo duży spadek(-w ciągu roku!!!).
Więc ja zdecydowanie nie polecam tej powiedzmy "antykoncepcji", bo dla mnie jest to zwykłe okaleczenie!!!
Zawsze uwielbiałam się z nim kochać, a teraz i to nam ucieka... ;(((((
Na polskich stronach nie ma bardzo wielu informacji dot. całego szeregu schorzeń, a co do i ich występowania procentowo są duże przekłamania...
Łatwo to zrobić, ale dużo trudniej to już odkręcić!!!!!!!!!!!!!

~kastracjazg

~kastracjazg

Witam! Jeżeli kogoś interesuje temat kastracji lub ubezplodnienia to proszę o kontakt. kastarcjazg@o2.pl, cena do negocjacji zależnie od sposobu. Przed zabiegiem wystarczy podpisać dokument w którym rezygnujemy i prawa broniacego przed uszkodzeniem fizycznym i bezplodnieniem (umowa).