Skocz do zawartości
Forum

Karmienie piersią a brak miesiaczki


Gość 27ania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 27ania

Witam Otóż tak mam 8miesięczna córkę,która ssie pierś dość czesto.Moja pierwsza miesiączka pojawiła się 12grudnia i trwała do6dni,tak samo jak i kolejne.kolejna 13stycznia,następna 11lutego,i kolejna 9kwietnia i ostatnia 5kwietnia.Jak widac nie miałam ich regularnych.Kochałam się z mężem z 14/15kwietnia.22kwietnia straciłam bliską mi osobę i bardzo to przeżywam do dnia dzisiejszego.A teraz pytanie czy jestem w ciąży czy to może przez stres??dodam,ze mam bóle kregosłupa jak przed każdą miesiączka ale czy to powód?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny właśnie dzisiaj zadzwoniłam do poradni ginekologicznej i pięlegniarka odpowiedziała mi na moje pytanie tak:że podczas karmienia piersia tym bardziej,że miałam nie regularne miesiączki nawet przy robieniu sobie testu może pokazywać pozytywnei chyba bedzie mnie czekala wizyta u ginekologa.No właśnie stosunek był bez zabezpieczenia;/dzisiaj robiłam test-był negatywny chociaz po 5min pokazała się 2 kreska ja pitole i co teraz?jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Gość Aneciak123

A w tescie nie bylo napisane zeby wynik odczytac po 5min? moze faktycznie jest to ciaza? niestety karmienie nie jest metoda na zapobieganie ciazy. Pojdz do lekarza, da zapewne lek na wywolanie miesiaczki, lub potwierdzi ciaze. Albo tak jak pisza kolezanki zrob beta hcg - juz powinno byc wiarygodne.

A na przyszlosc jesli nie chcesz drugiego dziecka - antykoncepcja....

Odnośnik do komentarza
Gość Anecia123

Wiesz, mi stres przesunal rowniez okres jednak z tego co lekarz mi powiedzial to stres ten musi wystapic nie na tydzien przed miesiaczka tylko wczesniej, wtedy cos tam sie nie produkuje, juz nie pamietam.
poza tym nawet jesli cykle byly nie regularne , w takich malych rozbierznosciach dni od miesiaczki uplynelo 10 wiec ryzyko jest ze wlasnie weszlas w faze owulacji, a tym bardziej jesli stosunek bez zapieczenia. Plemniki moga przezywac w drogach rodnych do 7dni.
Tak jak pisalam wczesniej - zrob bete bedzie wiarygodna

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie.

Zarówno ciąża jak/i silny stres mogą być przyczyną opóźniania się miesiączki. U kobiet karmiących, występuje fizjologiczne zjawisko niepłodności laktacyjnej. Jej czas trwania jest uwarunkowany przez wiele czynników m.in. cechy indywidualne, długość i częstość karmienia, sposób odżywiania itd., dlatego nie powinno się jej stosować jako pewną metodę antykoncepcyjną.
Płodność może powrócić już po 3 miesiącach od urodzenia dziecka, dlatego radziłbym stosować dodatkowe zabezpieczenie, jeżeli nie planujecie Państwo kolejnego dziecka.
Najlepiej będzie wykonać test ciążowy, jeżeli podejrzewa Pani u siebie możliwość ciąży.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Panie dr,testy juz 2 robiłam.Jeden z samego rana-był negatywny,ale później z czystej ciekawości wyciągnęłam i zobaczyłam,że jest 2 kreska.Nie wytrzymałam i po południu zrobiłam 2 był negatywny ale po 5min pokazła się również 2 ale blado różowa kreska.Jak dzwoniłam do poradni to pielęgniarka stwierdziła,że mogę mieć zaburzenia,tym bardziej,że karmię piersią i stwierdziła,żebym powtórzyła kolejny za 2dni czyli jutro z rana.jednak od mojego z mężem stosunku juz minęło 27dni,czyżby na teście od razu nie wykazano 2 różowych kresek??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...