Skocz do zawartości
Forum

Krwawienie przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość pa...or

Rekomendowane odpowiedzi

jestem strasznie przerazona .
zaczne od poczatku.
po raz pierwszy w zyciu zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne, pierwszego dnia okresu tak jak zalecali.
ok. 5 dnia brania tabletek , gdy juz praktycznie nie mialam okresu, odbyl sie moj pierwszy raz , po raz 1 uprawialam seks z chlopakiem.
nastepnego dnia pojawilo sie krwawienie .
dzis jest juz 13 dzien mojego okresu, lub nei wiem jak to nazwac
jestem przerazona bo krew leci mi strasznie , musze wymieniac tampona minimum co godzine , bo przeciekam , krwawienia sa ogromne . nie mam bolu, tylko ta krew.
co to moze oznaczac
blagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że te krwawienie jest po pierwsze wynikiem Twojego 1 razu a więc wiąże się z zerwaniem błony dziewiczej a po drugie może mieć związek z tabletkami, czasami przy pierwszych dwóch lub trzech opakowaniach moga wystepowac krwawienia lub plamienia. jesli juz tak długo krwawisz, proponuje Ci sie udac do ginekologa aby Cie zbadal dlaczego tak sie dzieje i upewnil sie ze te krwawienie Cie nie oslabilo i nie odwodnilo, mozliwe ze jest to reakcja na tabletki a mozliwe ze doszlo do jakiegos uszkodzenia podczas stosunku np ewentualnj nadzerki dlatego proponuje Ci wybrac sie do ginekologa!

Odnośnik do komentarza

Mam 20 lat i od 6 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Od około 8 dni krwawię biorąc tabletki antykoncepcyjne ( zaczęłam dnia 13, 2 dni po stosunku ) a dzisiaj, w ostatnim dniu brania tabletek krwawienie ustało. Ani jednej tabletki nie pominęłam, przez ostatnie 2 miesiące w związku z wyjazdem nie współżyłam z mężczyzną. Przed wyjazdem odbyłam wizytę u ginekologa, orzekł że wszystko jest w porządku, wykluczył ciążę. Chciałam zapytać, czy jeśli zrobię teraz siedmiodniową przerwę to krwawienie z odstawienia może nie wystąpić? Czym może być spowodowana taka reakcja organizmu? Czy mogę połączyć opakowania?

Odnośnik do komentarza

Witam,
od grudnia 2011 roku stosuje antykoncepcje hormonalna - Sylvie20. Do tej pory nie zaobserwowałam żadnych skutków niepożądanych. Miesiąc temu w połowie listka miałam brązowy śluz ( jak przy końcu miesiączki) utrzymujący się do końca listka. Obecnie jestem w środku przyjmowane listka tabletek i od 2 dni występuje u mnie krwawienie (nasilone z rana zmniejsza się wraz z porą dnia i zanika po wieczornym zażyciu tabletki). Objawy z poprzedniego miesiąca zlekceważyłam, bo wiadomo "objaw niepożądany". Jednak w tym miesiącu znów się to powtarza tym razem z krwią.
Oczywiście przed napisaniem tutaj przejrzałam różne fora w poszukiwaniu co to może być: od za małej ilości hormonów po różne schorzenia. Również oczywiście wiem, że w takiej sytuacji powinno się iść do lekarza jak najszybciej. Tylko w moim przypadku wizytę mam wyznaczoną na początek grudnia i po przedzwonieniu nie ma możliwości wcześniejszej wizyty. Jestem studentką i nie stać mnie na prywatną wizytę.
Moje pytania są następujące: czy po tym opakowaniu zaniechać przyjmowania tabletek, odstawić je? Czy poczekać 2 miesiące na tych tabletkach do grudnia? Czy jeżeli je odstawie to będę mogła w miarę szybko do nich wrócić po grudniowej wizycie?

Ps. Zależy mi na tej metodzie antykoncepcji ponieważ prezerwatywy zawiodły mnie wiele razy.

Bardzo proszę o radę, opinię o mojej sytuacji. Z góry dziękuję i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Mam wielki problem od tygodnia zażywam tabletki antykoncepcyjne o nazwie "Lesine" codziennie brałam je regularnie o 18. Jenak dzisiaj rano na początku wystapily razowe plamy a po chwili dostalam krwawienia i nie wiem co sie dzieje? 2 tygodnie temu ztwierdzono u mnie torbiela na lewym jajniku i dlatego dostalam te tabletki aby jajnik odpoczal i nie wiem czy jest to moze z tym zwiazane. Prosze o szybko odpowiedz ponewaz sie nie pokoje. Czy krwawienie osłabia dzialanie tabletek?? przed wystapieniem krawawienia odbyłam stosunek czy ma to jakiś związek?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Plamienia/krwawienia śródcykliczne to najczęstsze objawy uboczne występujące podczas stosowania pierwszych 2-3 opakowań antykoncepcji hormonalnej. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Wystąpienie takich krwawień nie wpływa na skuteczność antykoncepcji, aczkolwiek gdyby się one powtarzały koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Być może wskazana będzie zmiana preparatu antykoncepcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Gość malutka06786

Dzień dobry. Biorę Daylette już ok 7 miesięcy regularnie. W połowie opakowania dostałam krwawienia ale tydzień wcześniej miałam grypę żołądkową ale po zażyciu tabletki starałam się odczekać ok 3-4 godzin (jak na ulotce) żeby tabletka się przyjęła ale nie wiem co się dzieję czy powinnam się udać do lekarza czy to może być ciąża? Bardzo proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podczas stosowania pierwszego opakowania antykoncepcji hormonalnej mogą występować dodatkowe krwawienia, czy plamienia. Taka sytuacja może wystąpić pomimo, iż w przeszłości nie występowały tego typu objawy. Jeśli stosuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce to występuje pełna ochrona antykoncepcyjna. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość AlicjaAAAAA

Witam!
Zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Naraya, jestem już cztery dni po okresie i zauważyłam dziś krwawienie z pochwy. Nie wiem co może oznaczać. Dodam, że obecnie leczę się na zapalenie pęcherza, czy może mieć to jakiś związek? I dzień przed okresem doszło do zbliżenie z partnerem, jednak nie doszło do wytrysku we mnie, czy może być to objaw ciąży?
Pilnie proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jestem przy drugim opakowaniu Novynette, po zmianie na Cilest. Przy 17 tabletce dostałam krwawienia, bardzo obfitego, bolał mnie też brzuch. Trwało to do wczoraj, czyli do ostatniej tabletki, dziś mam tylko umiarkowane plamienie. Czy mogę to zrzucić na ten "okres adaptacyjny" do nowych tabletek? Czy to jakiś bardzo niepokojący sygnał?

Odnośnik do komentarza

witam Was:)
mam do Was takie pytanie.
Od 9 dni biorę tabletki, zgodnie z zaleceniami od pierwszego dnia okresu i po 7 dniach stosowania kochałam się z chłopakiem bez prezerwatywy .
Gdy minęły 2 dni od naszego stosunku zaczęłam plamic a teraz już krwawie mimo że okres powinnam mieć za ponad 2 tygodnie i czuje lekki dyskomfort piersi...
Czy jest duże prawdopodobieństwo że jestem w ciąży?
kiedy mogę wykonać test?
Bardzo Was proszę o odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Gość PaulinaOrek

Witam,od około 2 tygodni biorę tabletki lesinelle i tak jak koleżanka wyżej kochałam się z chłopakiem tydzień temu czyli po tygodniu stosowania tabletek. Od około 5 dni krwawie,piersi może są troszeczkę tylko czulsze na dotyk i czy to możliwe ze jestem w ciąży? Czy raczej to tylko wpływ tabletek? Dziś tez często chodzę do toalety ale jestem przeziębiona wiec może to od tego..?

Odnośnik do komentarza
Gość zaniepokojona99

Biorę tabletki antykoncepcyjne (Naraya Plus), kończę właśnie piąte opakowanie, biore tabletki codziennie, o regularnej porze, nie ominęłam żadnej.

W piątek 20lipca, przy 17 tabletce wystąpiło u mnie krwawienie, a właściwie regularny przedwczesny okres, wraz ze wszystkimi objawami: intensywne krwawienie, brunatne skrzepy, bóle kręgosłupa. Przyznam się, że trochę mnie to zaniepokoiło... byłam dzisiaj u ginekologa, ale nie usłyszałam żadnych konkretów, prócz przepisania mi tabletek cyclo 3 forte na wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Czym może być to spowodowane? Może ktoś kompetentny wytłumaczyć co może być hipotetyczną przyczyną takiego zjawiska? Czy ochrona jest zachowana? proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...