Skocz do zawartości
Forum

Ochrona antykoncepcyjna w przerwie między blistrami tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus 24+4. Podczas przerwy, ostatniego dnia doszło do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia. Chciałam zapytać, czy jeśli następnego dnia rozpoczęłam nowy blister to czy jestem zabezpieczona? Ponieważ po zażyciu tej tabletki czułam ją cały czas w przełyku co wzbudziło moje wątpliwości i obawy że owulacja nie zostanie zahamowana. Czy jest taka możliwość, czy mogę być spokojna? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość niespoookojna

Proszę o pomoc. dziś skończyłam blister tabsów jutro nie mam możliwości zaczęcia nowego opakowania czyli będę miała 2 dni przerwy. Pytanie brzmi czy mogę zrobić taką przerwę między blistrami? Czy będą tego jakieś uboczne skutki??? Zażwam Vibin Mini. Proszę o info jak najszybciej...
Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza

Witam, mój poprzedni cykl trwał 27, a nie 28 dni ze względu na to, że przyjęłam jednego dnia dwie tabletki (przez zwyczajne roztargnienie). Po dwóch dniach nastąpiło krwawienie z odstawienia, a dzień przed rozpoczęciem nowego blistra (normalnie powinnam rozpocząć go w sobotę, ale ze względu na wzięcie dwóch tabletek wcześniej zaczęłam go w piątek, po siedmiodniowej przerwie) uprawiałam seks bez dodatkowych zabezpieczeń. Czy powinnam się niepokoić? Dodam jeszcze, że dosyć często zdarza mi się wziąć tabletkę o nieregularnej porze jednak nigdy nie przekraczam 36h od ostatniego wzięcia pigułki. Czy moja ochrona jest również wtedy niepełna? Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to, że jak jednego dnia wezmę pigułkę załóżmy o godz. 22, to następnego zdarza mi się ją wziąć o 2-3 w nocy. Zatem różnica między kolejnym przyjęciem wynosi 28 h. Zastanawia mnie tylko to, czy skoro pojedyncze spóźnienie się z wzięciem pigułki nie ma większego wpływu na ochronę, to czy częste również nie?

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie uprawiałam seks przerywany kilka razy pod rząd jednak mój facet nie korzystał z toalety . Biorę tabletki, skończyłam 1 opakowanie własnie mam 7 dniową przerwę i stało się to w 1 dzień krwawienia . Tabletki antykoncepcyjne zaczęłam brać nie w 1 dzień okresu lecz po,ponieważ wtedy miałam wizytę u ginekologa który zalecił mi branie już w ten sam dzień . Czy tabletki działają?

Odnośnik do komentarza
Gość Blondiee

Witam! W sobotę wzięłam przedostatnią tabletkę z blistra. Po 3,5 godzinie wymiotowałam lekko. W niedzielę wzięłam ostatnią tabletkę o zwykłej porze i według zaleceń recepty, nie zrobiłam 7-dniowej przerwy, tylko kontynuuję od poniedziałku drugi blister o regularnej porze. Czy zastosowałam się dobrze do recepty, czy jestem chroniona bez konieczności dodatkowego zabezpieczenia i czy nic mi nie grozi z powodu pominięcia przerwy? Pozdrawiam i proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Chciałam zapytać czy jest szansa zajścia w ciąże jeśli w 7 dniowej przerwie, a dokłądnie w piątym dniu przerwy odbyłam stosunek bez dodatkowych zabezpieczeń, a tabletki antykoncepcyjne były pierwszym opakowaniem jakie brałam?Dodam, że krwawienie z odstawienia nastąpiło w drugi dzień przerwy, a teraz powinnam rozpocząc drugie opakowanie za 2 dni.

Odnośnik do komentarza

Jak czytam niektore wypowiedzi,to sie zastanawiam,czy to dorosle kobiety pisza czy dzieci????
Sex jest fantastyczna sprawa!Jednak musi byc stosowany z glowa!Jak ktos nie potrafi nad soba panowac,to nie powiniem brac sie za sex i tyle.Co to jest?Zapomnialam wziac tabletki? Czy te kobiety nie znaja swojego organizmu?Nie znaja zasad dzialania antykoncepcji?Mamy Sredniowiecze czy co?Wstydzcie sie moje Panie!

Odnośnik do komentarza

Mowimy tutaj o 7-dniowej przerwie.Jednak w cyklu,ktory u mnie wystepuje jest tak.
19 dni biore tabletki ( mam ich 21,ale jedna biore w 1. dniu miesiaczki,a druga w ostatnim),nastepnie do mojej miesiaczki czekam jeszcze dwa dni,zanim nastapi. Juz bez tabletek,bo moj limit sie wykonczyl.Zawsze regularnie.Moje pytanie jest,czy w ciagu tych dwoch dni tez jestem zabezpieczona antykoncepcyjnie?

Odnośnik do komentarza

Witam! Chciałam przesunąć sobie cykl o kilka dni i przerwa miedzy opakowaniami trwała tylko 2 dni. 3 dnia wziełąm tabletkę, ale 4 dnia zapomnialam to zrobić, 5 dnia i dalej normalnie przyjmowałam już tabletki. Krwawienie było do 6 dnia. Czy przez pominięcie 1 tabletki podczas gdy teoretycznie jest okres ochronny skuteczność antykoncepcyjna drastycznie zmalała w czasie mojej pomyłki?

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnio w 4 dniu 7 dniowej przerwy zdążyłam 3 saszetki popularnego leku na przeziębienie w którym dawka paracetamolu wynosi 1000mg w saszetce. Niby nie przekroczyłam dawki dziennej-3g, nowy bliser zaczęłam normalnie tak jak zawsze, dodam ze odkąd stosuje tabletki ani jednej nie zapomniałam, zawsze biore o tej samej porze. I właśnie tu mam pytanie. Czy podczas przerwy występują interakcje z innymi lekami? Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Gość Karolinagggg

Zaszłam w ciążę w 7 dniowej przerwie między tabletkami,także nie jest to w 100% pewne że brak dodatkowego zabezpieczenia nie jest konieczny. Dodam,że tabletki brałam zawsze co do minuty. Bez opóźnień.

Odnośnik do komentarza

Witam Panie
Moja połowa zerwała 02.06.17 i brała jeszcze tabletki mercilon i pewnie musiała je skonczyc w tym miesiacu . Ale od 01.07.17 znów zażywa i juz 6 tabletek wzięła. To znaczy ze ma kogoś czy musi brac ?a moze ma problemy i dlatego bierze .
Proszę odpiscie szczerze bo ją bardzo Kocham i chcę wiedzieć dlaczego bierze.

Odnośnik do komentarza
Gość Gosc22228

Witam. Kochałam sie 1 dnia nowego blistra, tyleze kilka godzin przed wzięciem różowej tabletki. Teoretycznie minęło 7 dni odstawienie, dzien różowej tabletki- dzien 8. Biorę tabletki regularnie, ale zaczęłam sie tym martwić, gdyż nie wiem czy ochrona jeszcze była...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...