Forum Ginekologia

Ochrona antykoncepcyjna w przerwie między blistrami tabletek antykoncepcyjnych

maafinka

maafinka

witam :)
zażywam tabletki antykoncepcyjne... jest to moje drugie opakowanie... podczas siedmiodniowej przerwy współżyłam jeden dzień przed miesiączką, dokłądnie był to 3 dzień przerwy. czt mogę być w ciąży?

84713 maafinka Kobieta, 25 lat, skierniewice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Darja to ja

~Darja to ja

Nie, nie możesz być w ciąży ponieważ jeśli bierzesz regularnie tabletki, codziennie o podobnej godzinie jesteś chroniona zarówno w okresie zażywania pigułek jak i w czasie przerwy. Nie masz dnia w którym byś nie była chroniona. Codziennie masz ochronę.

maafinka

maafinka

już jestem bardziej spokojna.... :) lecz i tak będę z wytęsknieniem czekać na kolejną miesiączkę ;)

84713 maafinka Kobieta, 25 lat, skierniewice
Panda

Panda

przy tabletkach antykoncepcyjnych nie masz miesiaczki tylko masz sztuczne krwawienie z odstawienia. To nie jest normalna miesiaczka pamietaj o tym!
a co do tematu - w przerwie miedzy blistrami jestes chroniona tabletki to taki wymysl ze jak beirzesz zgodnie z zaleceniami to nie musisz myslec czy dzisiaj jestes chroniona czy nie bo caly czas jestes

229 panda Kobieta, 40 lat, Katowice
DoctorQuinn

DoctorQuinn

Witaj!
Tabletki antykoncepcyjne to preparaty hormonalne, które powodują:
- zahamowanie jajeczkowania,
- zmianę konsystencji śluzu szyjkowego, tak że staje się on nieprzepuszczalny dla plemników,
- zmianę budowy błony śluzowej macicy, czyniąc ją mniej podatną na przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej do implantacji.
Działanie to utrzymuje się podczas 7 dniowej przerwy. Spokojnie możesz zatem współżyć w trakcie całego cyklu. Oczywiście pamiętaj jednak, że antykoncepcja hormonalna ma 99 % skuteczności.

25895 doctorquinn Kobieta, 31 lat, Lublin
~Lidka19

~Lidka19

Witam. Chciałaym zdecydować się na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych " Rigevidon ". Nie posiadam jednak wystarczającej ilości informacji na temat ich skuteczności i działania. Przede wszystkim chciałabym się zapytać w jakim czasie po rozpoczęciu stosowania pierwszego opakowania (w życiu) można rozpocząć współżycie bez dodatkowych zabezpieczeń?? Czy w trakcie 7-dniowej przerwy (po 21 dniach stosowania) również będę zabezpieczona przed zajściem w ciążę? Czy tabletki te mają mniej skuteczne działanie w porównaniu do nowych leków? Czy istnieje możliwość zaburzenia gospodarki hormonalnej w tak dużym stopniu, że w przyszłości mogę mieć problemy z zajściem w ciążę ? Czy jestem nadal zabezpieczona gdy zażyję kolejną tabletkę z kilkugodzinnym opóźnieniem? Czy w takiej sytuacji następną dawkę mam zażyć zgodnie z ustaloną wcześniej godziną?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

~Lidka19
Witam. Chciałaym zdecydować się na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych " Rigevidon ". Nie posiadam jednak wystarczającej ilości informacji na temat ich skuteczności i działania. Przede wszystkim chciałabym się zapytać w jakim czasie po rozpoczęciu stosowania pierwszego opakowania (w życiu) można rozpocząć współżycie bez dodatkowych zabezpieczeń?? Czy w trakcie 7-dniowej przerwy (po 21 dniach stosowania) również będę zabezpieczona przed zajściem w ciążę? Czy tabletki te mają mniej skuteczne działanie w porównaniu do nowych leków? Czy istnieje możliwość zaburzenia gospodarki hormonalnej w tak dużym stopniu, że w przyszłości mogę mieć problemy z zajściem w ciążę ? Czy jestem nadal zabezpieczona gdy zażyję kolejną tabletkę z kilkugodzinnym opóźnieniem? Czy w takiej sytuacji następną dawkę mam zażyć zgodnie z ustaloną wcześniej godziną?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam!
Współczesne preparaty antykoncepcyjne posiadają zbliżoną bardzo wysoką skuteczność antykoncepcyjna pod warunkiem, że są prawidłowo przyjmowane. Zabezpieczenie przed ciążą rozpoczyna się wraz z przyjęciem pierwszej tabletki. Ochrona podczas przerwy jest zachowana pod warunkiem kontynuowania przyjmowania tabletek po przerwie. W przypadku kilkugodzinnego opóźnienia w przyjęciu tabletki następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie ma dowodów na to, że na skutek stosowania antykoncepcji występują trudności z zajściem w ciążę. Większość informacji na temat stosowania antykoncepcji znajdzie Pani w ulotce dla pacjenta.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 31 lat, Lublin
~laura1

~laura1

Wita, czy gdy uprawiałam sex z partnerem po okresie i wziełam tabletke antykoncepcyjna w 1 dniu po okresie i na drugi dzien odbył sie stosunek to jest ryzyko ciąze ?? czy podczas 7 dniowej przerwy miedzy tabletkami gdzie ma wystapic owulacja jest dalsza ochrona przed zajsciem w ciąże

~Lebiotka

~Lebiotka

PIerwszą tabletkę powinno wziąć się w piewszy dzień okresu, chyba że jest to kontynuacja brania to po 7 dniowej przerwie. Dlaczego Ty wzięłaś swoją tabletkę w 1 dniu po okresie?

~laura1

~laura1

To nie było pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. biore je juz od dłuzszego czasu . ale gdy po 7 dniowej przerwie ,wziełam tabletke i na nastepny dzien uprawiałam stosunek to czy jestem zabezpieczona ??

~forumowiczka

~forumowiczka

Witam,

Od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne D****35. W przerwie 7 dniowej, dokładnie dzień przed pojawieniem się krwawienia uprawiałam stosunek, z wytryskiem w środku bez dodatkowego zabezpieczenia. Krwawienie wystąpiło, a dziś w 8 dniu zamierzam zażyć pierwszą tabletkę z 4 opakowania. Czy istnieje możliwość bym zaszła w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Z zamieszczonego opisu wynika, że tabletki antykoncepcyjne stosuje Pani zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi w ulotce. Oznacza to, że jest Pani zabezpieczona w tym samym stopniu w czasie całego cyklu (w czasie 7 dniowej przerwy również). Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin
Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

~forumowiczka
Witam,

Od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne D****35. W przerwie 7 dniowej, dokładnie dzień przed pojawieniem się krwawienia uprawiałam stosunek, z wytryskiem w środku bez dodatkowego zabezpieczenia. Krwawienie wystąpiło, a dziś w 8 dniu zamierzam zażyć pierwszą tabletkę z 4 opakowania. Czy istnieje możliwość bym zaszła w ciążę?

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome i wynika z faktu, że antykoncepcja hormonalna nie daje 100% zabezpieczenia. Bez wątpienia podczas stosowania tabletek jest Pani jednak zabezpieczona także w czasie 7 dniowej przerwy. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin
~Lidka24

~Lidka24

witam,
Odstawiłam tabletki na 7-dniowa przerwę pod koniec kwietnia po czym współżyłam bez zabezpieczenia z wytryskiem w czasie tej 7-dniowej przerwy, przez całe 21-dni brania tabletek miałam plamienia, a okres po odstawieniu tabletek (na 7dni) również był znikomy. Następnego opakowania już nie rozpoczęłam gdyż nie pamiętałam kiedy dokładnie odstawiłam tabletki. Mam pytanie w związku z tym, czy jest możliwe zajście w ciąże??

~Sacha

~Sacha

Dwanaście dni temu zaczęłam zażywać antykoncepcje, pierwszą tabletke w pierwszym dniu miesiączki. Nie tylko w celu zabezpieczenia, ale również w celu uregulowania cyklu. Pytanie dotyczy 7 dniowej przerwy. Jeśli przed zażywaniem antykocepcji nie umiałam określić cyklu, ponieważ był on bardzo rozregulowany czy teraz to nie ma znaczenia i na pewno krwawienie wystąpi w 7 dniowej przerwie?

Pozdrawiam!

~kasiek911

~kasiek911

Witam.
Zacznę od tego, iż 1 tabletkę z 1 opakowania wzielam oczywiscie w 1 dniu krwawienia, okolo godziny 16. Teraz codziennie biorę tabletki o 22. Czy po 7dniowej przerwie nadal mogę kontynuować branie ich o 22, czy będzie to wydłużenie przerwy? I jeszcze jedno, czy podczas owej przerwy można spokojnie pic alkohol lub też współżyć, i antykoncepcja jest zachowana?
Proszę o pilną odpowiedź.
Dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Może Pani kontynuować stosowanie tabletek o godzinie 22. Podczas siedmiodni0wej przerwy skuteczność antykoncepcji hormonalnej zostaje zachowana. Alkohol w rozsądnych ilościach nie obniża skuteczności tabletek.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 31 lat, Lublin
~Katarzyna6378

~Katarzyna6378

Witam!
Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od miesiaca. Niedawno skonczylam brac 1 opakowanie. W ciagu 7dniowej przerwy , a konkretnie 4 jej dnia pilam alkohol, wymiotowalam i kochalam sie ze swoim chlopakiem, skonczyl we mnie. Czy jest ryzyko ciazy ? Dodam, ze dzien wczesniej dostalam krwawienia z odstawienia. Licze na szybka odpowiedz.

Igraszka

Igraszka

nie ma bo jesteś chroniona. W przerwie pomiędzy blistrami jest zachowana pełna ochrona

--

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

87105 igraszka Kobieta, 27 lat, gdzieś za tęczą
~Katarzyna6378

~Katarzyna6378

I nie ma to znaczenia ze w trakcie tej przerwy pilam alkohol i wymiotowalam ? Nie ma to wplywu na skutecznosc tabletek podczas 7 dni przerwy ?