Forum Ginekologia

Czy paracetamol wpływa na antykoncepcję hormonalną?

~an...ka

~an...ka

Witam
Czy przyjęcie 3 g dziennie paracetamolu w postaci popularnego specyfiku na grypę przez okres 3 dni mógł wpłynąć na skuteczność antykoncepcji? I jak to właściwie jest z tym paracetamolem, bo spotkałam się z różnymi dopuszczalnymi dawkami 3g, 4g.
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

DoctorQuinn

DoctorQuinn

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Witam!
Osoby dorosłe nabywające paracetamol w wolnej sprzedaży, bez uprzedniego skonsultowania się z lekarzem, nie powinny przekraczać maksymalnej dawki 4 gramów w ciągu 24 godzin (w przypadku obecności czynników ryzyka 2 gramów/24 godziny) oraz nie powinny stosować go dłużej niż 5 dni. W przypadku takich dawek paracetamol nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.

25895 doctorquinn Kobieta, 31 lat, Lublin
~Komercha

~Komercha

tylko trzeba uważac i czytać składy leków, ponieważ różne leki pod różną nazwą mają w składzie paracetamol np fervex, paracetamol, apap, gripex .

~PorannaRosa

~PorannaRosa

no dokładnie bo jest masę przedawkować własnie w ten sposób, że ludzie biorą apap z fervexem a potem dziwą sie że przedawkowali.

pink elephant

pink elephant

ja bralam paracetamol albo leki na paracetamolu przy tabletkach i nie zauwazylam zeby wplynely wszystko bylo ok ale nie przesadzalam z dawkami bralam w normie wg zalecen

84373 pink-elephant Kobieta, 33 lata, Złocieniec
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam,

Nie ma istotnych przeciwwskazań do łączenia doustnej antykoncepcji hormonalnej z lekami mającymi powszechne zastosowanie w terapii przeziębień. Niektóra publikacje podają iż przekroczenie dawki 3000 mg na dobę Paracetamolu, może mieć wpływ na ich działanie.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 33 lata, Stalowa Wola