Skocz do zawartości
Forum

Ochrona antykoncepcyjna po zażyciu tabletki nie w pierwszy dzień miesiączki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie związane z zażywaniem tabletek. Otóż mój lekarz ze względu na bardzo nieregularne miesiączki(czasami nawet ich brak) przepisał mi Atywię. Nie wzięłam tabletki w pierwszym dniu miesiączki, gdyż tak naprawdę nie wiadomo, kiedy ona wypadnie. po badaniu usg stwierdził, że endometrium jest cienkie i że mam zacząc je brać od zaraz. Kiedy w związku z tym mogę być pewna ich działania antykoncepcyjnego? Czy już działają? Czy dopiero od drugiego opakowania? Prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

tabletki przyjete w inny dzien niz 1 dzien miesiaczki dzialaja dopiero po 7 dniach a wiec po zazyciu 7 tabletek.
a swoja droga jak mozna nie wiedziec kiedy masz 1 dzien miesiaczki? nie ma znaczenia kiedy wypadnie. dostajesz okresu np. o 14 i bierzesz pigułke w ciagu 12 godzin od 14 i tyle

Odnośnik do komentarza

Witam,

Zasada działania tabletek antykoncepcyjnych jest taka, że: 1 tabletkę powinna Pani wziąć w pierwszym dniu krwawienia menstruacyjnego.
Jeżeli pierwsza tabletka zostanie wzięta 2-5 dnia cyklu(krwawienia), wówczas przez kolejne 7 dni powinna Pani zabezpieczać się prezerwatywą.
Jeżeli rozpocznie Pani brać tabletki przed miesiączką i jest Pani pewna, że doszło już do owulacji, wówczas można brać tabletki bez zabezpieczenia, jeżeli natomiast nie jest Pani pewna dobrze przez kolejne 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Przy rozpoczynaniu antykoncepcji doustnej przed miesiączką, istnieje też wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia uciążliwych plamień i krwawień podczas przyjmowania tabletek z pierwszego opakowania.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam, może moje pytanie wyda się głupie, ale są rzeczy które mnie po prostu nurtują i nie dają żyć.
Otóż... w zeszłym roku byłam po raz pierwszy u ginekologa, akurat po miesiączce i kazał od razu zażyć mi tabletkę antykoncepcyjną jeszcze tego samego dnia. Wiem, że jeśli przyjmie się pigułkę pierwszego dnia "miesiączki" wówczas w czasie przerwy między blistrami jest się chronionym. Moje pytanie brzmi, jak to jest w moim przypadku ? Czy powinnam się przejmować ? Czy ryzyko ciąży jest większe ? Czy mogę bez przeszkód i zmartwień kochać się w tym czasie ze swoim partnerem ?
Proszę o odpowiedź. Pilne
Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza

hey mi Pani doktor powiedziala a bylam u niej prawie pol roku temu,ze tabletki daja ochrone ale jednak z pierwszej paczki mozesz zajsc bo to nie jest 100% ochrona nalezy uwazac chociaz powiem z wlasniego doswiadczenia ja sie kochalam od razu po okresie bez zadnych zabezpieczen i do teraz nei jestem tylko teraz mam jakies problemy ale wydaje mi sie ze to sa skutki uboczne tabletek serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Przyjmowanie tabletek należy rozpocząć pierwszego dnia cyklu, wówczas zabezpieczenie jest natychmiastowe :)
Można również zacząć między 2-3 dniem cyklu, wówczas powinnaś się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni prezerwatywą.
Jeśli zaś zaczęłaś stosowanie tabletek antykoncepcyjnych już po okresie, uważam że powinnaś przez pierwszy miesiąc [opakowanie] używać prezerwatywę, bo zabezpieczenia tabletkami wówczas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiafghjk

błaaaaagam, czytajmy ulotki. Przyjmujesz tabletki rok to dlaczego nie zapytalas lekarza? Schemat dotyczy pierwszej tabletki z PIERWSZEGO opakowania. wtedy trzeba sie dodatkowo zabezpieczac jesli nie wzielas tab. w pierwszym dniu krwawienia. Zaczęlaś -21 dni potem 7 dni przerwy i nowe opakowanie - jestes zabezpieczona 31 dni w miesiącu! nie wazne ze rok temu nie zaczęlas w 1 dniu cyklu.

Odnośnik do komentarza
Gość Ona aaa

Witam. Proszę o pomoc. Pierwszą tabletkę wzięłam w niedzielę o godzinie 20:00. Jednak dzień wcześniej, w sobotę dostałam okres. Tydzień później przy 8 tabletce kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, jednak nie doszedł we mnie. Jakie jest prawdopodobieństwo, że znajdę w ciążę. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Pomocy!
Moja Pani Ginekolog kazała mi w pierwszy dzień miesiączki odstawić tabletki antykoncepcyjne i zrobić 7 dni przerwy i potem zacząć brać dalej.
Pytanie.. czy dobrze biorę te tabletki antykoncepcyjne?
Czy powinnam je brać właśnie od pierwszego dnia miesiączki????

Odnośnik do komentarza

Hej. A ja mam takie pytanie. Lekarz zapisał mi plastry Evra. Od kad urodził się mój drugi synek - ponad 4 lata temu, stosowalam tylko prezerwatywy. Jednak jestem już po okresie, a chcialabym wziąć Jutro pierwszy plaster zeby zobaczyć jak mój organizm zareaguje. Czy po 7 dniach- 1 plastrze będę juz chroniona nornalnie czy dopiero po całym opakowaniu?

Odnośnik do komentarza
Gość Malina7484

Witam serdecznie moja pani ginekolog przepisała mi tabletki Levomine. Mam je zacząc zażywać 1 dnia krwawienia, czy będę miała ochronę od razu. Dodam że będę je brać pierwszy raz.
Czy przez 7 dni będę musiała dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywa. Tak mi poradziła. Bo organizm musi się przyzwyczaić. Któraś z Pan stosuje tabletki Levomine? Jakieś opinie? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...