Skocz do zawartości
Forum

Planowanie ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planujemy z mężem starać się o dziecko. Odwiedziłam lekarze, zrobiłam badania, w trakcie wyszło, że dopadła mnie grzybica pochwy - leczę się już od ok.1,5 tyg. za tydzień będę miała robiony posiew. Rozmawiałam z lekarzem, bo wcześniej wyczytałam, że 3 miesiące przed, a nawet pół roku przed należy brać już kwas foliowy. pytałam o to swojego ginekologa, ale on powiedział, że jeszcze mam nie brać. Szczerze mówiąc to nie rozumiem dlaczego jeszcze mam nie zażywać tego kwasu. Wiem, że należy się wyleczyć przed staraniem się ale czy koliduj to z braniem kwasu foliowego? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czego ci powiedział żeby nie brać, nie słyszałam żeby były jakieś przeciwwskazania jeśli chodzi o branie kwasu foliowego. Ja kwas foliowy staram się brać od 17 roku życia mimo że z tym planowaniem dzieci to różnie u nas.

Nam właściwie kiedyś lekarka w szkole proponowała brać żeby w przyszłości nasze dzieci sie dobrze rozwijały, chociaż chyba miało to więcej wspólnego ze zwiększonym przyrostem naturalnym w ostatnim czasie w naszej szkole.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, zwłaszcza przed planowaną ciążą, powinny przyjmować 0,4 mg kwasu foliowego dziennie, nie więcej jednak niż 1 mg. Kobiety, które uprzednio urodziły dzieci z wadami cewy nerwowej, przed planowaną ciążą powinny przyjmować, pod kontrolą lekarską, kwas foliowy w dawce 4,0 mg dziennie. Suplementacja powinna trwać do 12 tyg. po zapłodnieniu i minimum 4 tygodnie przed poczęciem.
Nie słyszałem aby kwas foliowy dawał jakieś intereakcje z lekami przeciwgrzybiczymi. Nie wiem jakie leki Pani przyjmuje?? Bo niektóre mogą działać antagonistycznie w stosunku do kwasu foliowego i może stąd decyzja lekarza o przełożeniu profilaktyki.
Na pewno powinni Państwo najpierw wyleczyć infekcję i Pani i Partner, przed kolejnymi staraniami o dziecko.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

my z Misiem też staramy się o maluszka, a że chcę, żeby wszystko obyło się bez komplikacji i maluch był zdrowy, to czytam dużo książek i artykułów na ten temat. ostatnio wpadłam na necie na stronkę ciąża expert i wiadomości, jakie są tam umieszczone rozwiały część moich obaw odnośnie spodziewania się maleństwa :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli się starasz o dziecko to polecam Ci witaminy dla planujących ciążę, ja stosowałam swoje od Prenatale i jestem bardzo zadowolona z wyników. Co prawda nie miałam problemów z pochwą, ale odpowiednia suplementacja na każdym etapie jest kluczowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...