Skocz do zawartości
Forum

Rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych przed okresem


Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam pytanie czy mogę zacząc brac tabletki anty. przed zblizajacym się mi okresem? dodaje ze tabletki biore juz dlugo,ale zrobilam sobie teraz przerwe(od 2 opakowan) i chodzi mi tez o to aby przelozyc okres na pozniej!! 3 lutego powinnam dostac okres ale akurat wtedy wylatuje na urlop:( czy zaczecie tabletek przed okresem nie bedzie niebezpieczne i czy nie robiac przerwy na okres do momentu az wroce z wycieczki nic nie spowoduje?zadnych skutkow ubocznych??bardzo prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza

dobrze, ale czy to nie będzie mialo jakis skutków ubocznych??czy to jest bezpieczne jesli wezme tabletki np tydzien przed miesiączką??lekarz powiedzial mi ze powinno się zaczac opakowanie w pierwszym dniu okresu, ale ja chcialabym wczesniej aby zaczely juz dzialac i sie zabezpieczyc i aby nie miec okresu! :( poradźcie mi coś..:(

Odnośnik do komentarza

Witam laura9,

Nie napisałaś jak długą przerwę miałaś od tych dwóch opakowań.
Standardowy schemat brania tabletek antykoncepcyjnych(oczywiście w zależności jakie są to tabletki) jest taki:
21 dni bierzesz tabletkę i zostawiasz sobie 7 dni na krwawienie. Taki schemat jest skuteczny i w pełni zabezpiecza Cię przed ciążą. Jeżeli pierwszy raz bierzesz tabletki, lub i miałaś już dłuższą przerwę- powinnaś zacząć 1 tabletkę od 1 dnia krwawienia miesięcznego.
Jeżeli już jakiś czas przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne-możesz czasem skrócić czas na krwawienie i przyjąć kolejny blister-natomiast nigdy nie możesz go wydłużać!!! Jeżeli moja odpowiedź Cię nie satysfakcjonuję proszę o więcej wiadomości i kolejne pytania.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam pana doktora,
Ogólem tabletki biore już jakiś rok.Przerwę miałam ok 2 miesięcy(jakos koniec listopada przestalam brac)...Ale chodzi mi o to czy jeśli zacznę nowe opakowanie np.teraz(po takiej przerwie), a nie pierwszego dnia okresu to czy nic mi się nie stanie?! i druga sprawa czy jesli zbliza mi sie miesiączka 3 lutego to czy moge brac tabletki nie robiąc przerwy? aby nie miec krwawienia?bo zalezy mi tez na tym aby w tym czasie akuart od 3 lutego przynajmniej przez tydzien nie miec miesiączki:( Czy mogę tak zrobic i czy to nie będzie dla mnie złe w skutkach ubocznych??
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Mozesz zaczac opakowanie kiedy chcesz i nic Ci sie nie stanie ale jak zaczniesz innego dnia niz 1 dzien miesiaczki to przez 7 dni musisz stosowac dodatkowe zabezpieczenie bo tabletki zaczna dzialac po 7 pigulce.

i mozesz brac tabletki nie robiac przerwy - wtedy prawdopodobnie nie bedziesz miała krwawienia, ale to nie jest pewne. na 90% nie bedziesz miała ale na 10% mozesz miec plamienie

skutki uboczne - jak raz czy dwa razy tak zrobisz to mysle ze nic sie nie stanie byle nie caly czas tak robic

Odnośnik do komentarza

mam jeszcze pytanie ,udalo mi sie zatrzymać ten okres,ale chcialam go zatrzymac na dluzej i po pierwszym opakowaniu tabletek nie robilam przerwy i wziela odrazu drugie opakowanie..dostałam teraz krwawienia(nie wiem czy to okres?!) ale troszke się niepokoje:(.. i czy mam skonczyc te drugie opakowanie juz do konca?czyy zaprzestac brania do konca tabletek? bo boje sie,że cos jest nie tak ;/ prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...