Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza tabletka antykoncepcyjna a miesiączka


Gość margarita11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość margarita11

Witam !
Mam troszke dziwne pytanie ale nigdzie nie widziałam odpowiedzi.
Po raz pierwszy zaczełam stosować pigułke antykoncepcyjną po konsultacji z lekarzem i przeczytaniu ulotki wiem że pierwszą tabletkę biorę pierwszego dnia miesiączki... i tu jest moje pytanie czy miesiączka będzie trwała czy po zażyciu tabletki od razu przestanę krwawić ?
Wczoraj zażyłam tabletkę o 17 ale dalej krwawię czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza

to normalne masz okres po prostu jeszcze 2-3 dni bedziesz miała normalnie, ale pamietaj ze przy 1 opakowaniu mozesz miec plamienie biorąc tabletki. Wszystko jest w porzadku, to normalne ze krwawisz bo masz okres i organizm jeszcze sie nie przyzwyczaił do tabletek.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Wzięłam pierwsza tabletkę antykoncepcyjna 3 dni temu bo myślałam ze dostałam okres. Pod wieczór jakoś o 20 miałam bóle brzucha i zaczęłam lekko plamic. Myślałam ze muszę wziąć tabletkę bo jak wezmę na następny dzień rano to będzie to zaliczone jako 2 dzień cyklu i będzie juz za późno, ale teraz okres jak by mi się zatrzymał i go nie mam, a jeśli coś jest to tylko nie wielkie plamienia. Po wzięciu tabletki zaczęłam czytać rożne fora które mi namieszały w głowie. Niektórzy mówią żeby zacząć brać tabletki własnie wtedy jak zaczną się te plamienia, a inni ze pierwszy dzień cyklu jest dopiero wtedy jak zacznie się krwawic a plamienia są jeszcze pod koniec starego cyklu. Odbyłam dziś stosunek z moim chłopakiem i boję się że mogę zajść w ciążę. Czy mam szanse zajść w ciąże czy raczej powinnam być już zabezpieczona? Powinnam się jakoś dodatkowo zabezpieczać przez jakiś czas? Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

jesli bralas tylko 2 dni tabletki to wedlug mnie to jeszcze nie zaczelo dzialac. proponuje zapezpieczyc sie dodatkowo prezerwatywa ;) ale wedlug mnie to raczej nie jestes w ciazy! jesli doszedl facet w srodku i byliscie bez zabezpieczenia to jednak bym sie bala... ja zeby byc na 100% pewna ze nie zajde w ciaze zakupilam sobie grobulki dopochwowe + prezerwatywa. :)

Odnośnik do komentarza

Witam,mam 25 lat,tabletki antykoncepcyjne przypisał mi ostatnio mój ginekolog,jako antykoncepcja a także na cerę(Midiane) Oczywiscie miałam rozpocząć przyjmowanie tabletek w pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego.Tak też zrobiłam,gdy tylko pojawiło sie plamienie,przyjęłam pierwszą tabletkę,pewna że właśnie rozpoczęła sie miesiączka(warto wspomnieć,że ostatnio miesiączki zaczynały się u mnie właśnie od plamien 1,2 dni i potem przechodziły w krwawienie)Jednak na następny dzień i kolejne trzy plamienia występowały ,lecz były to tylko w dalszym ciagu plamienia,nie krwawienie..I stąd moje pytanie -sama nie wiem już czy dobrze zrobiłam czy też nie?Czy to była miesiączka ,lecz tak zadziałały tabletki?Oraz czy nawet jeżeli się pomyliłam to od następnego blistra po tej 7-dniowej przerwie( na okres) jestem już zabezpieczona?Czy może powinnam odstawić tabletki i poczekać na kolejną miesiączkę??? proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam problem, pierwszy raz przyjjmuje tabletki antykoncepcyjne, mam nieregularne miesiaczki. Wydaje mi się że lekarz mówilł że pierwszą tabletkę mam przyjąć pierwszego dnia planowaniej miesiączki nawet jesli krwawienie nie wystąpi. Pierwszą tabletkę wzięłam wczoraj ale okresu nie mam. Na różnych forach czytałam że tabletkę powinno się przyjmować pierwszego dnia krwawienia. Czy dobrze zrozumialam lekarza czy popełniłam błąd i co mam zrobić, czy przyjmować tabletki dalej czy poczekać do krwaweinia.
Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie antykoncepcji doustnej. Mam 21 jeden lat, natomiast nigdy się nie zabezpieczałam tabletkami. Mam taki problem, że nie wiem czy mogę przyjąć dziś 1 tabletkę - gdyż zaczęło mi się brązowe plamienie. Prócz zeszłego miesiąca gdzie również miałam takie plamienia, nigdy więcej się to nie zdarzało. Na badaniu usg, powiedziano mi że wszystko w porządku z jajnikami. Ginekolog powiedziała, że 1 tabletkę mam zacząć w 1 dzień okresu, a ja zamiast krwi mam brązowe plamienia. Ostatni 'okres' to właśnie były tylko takie plamienia. Krew znajdowała się jedynie czasem wewnątrz - na tamponie. Nie wypływała na zewnątrz. Nie wiem kiedy zacząć zażywanie tabletek, czy poczekać np do jutra i upewnić się, że to na pewno okres czy znów tylko takie plamienia i wziąć np w 2-3 dniu cyklu, czy wziąć dzisiaj, w 1 dzień plamienia? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość kamila54

Witam, dzisiaj mam 1 dzień okresu, dostałam go ok 14 ale nie byłam w domu i tabletkę przyjęłam o 17. Czy nic złego się przez to nie stało? Ponadto, wzięłam ją do buzi ale nie połknęłam od razu, tylko poszłam jeszcze do kuchni po wodę i wtedy popiłam. Czy tabletka mogła rozpuścić się na języku i przez to źle ją połknęłam lub nie wchłonęła się cała? dodam jeszcze, że od tamtej pory trochę dziwnie się czuję, lekko boli mnie brzuch i czuję jakby coś utknęło mi w żołądku... B rdzo proszę o szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Witam!
W tym miesiącu (dokładnie 3 dni temu) zaczęłam przyjmować antykoncepcję - tabletki antykoncepcyjne. Miałam jednak problem z określeniem pierwszego dnia cyklu. W niedzielę po południu pojawiło się lekko różowe zabarwienie śluzu widoczne tylko na papierze toaletowym. Pojawił się również ból w podbrzuszu. Uznałam jednak, że nie jest to jeszcze pierwszy dzień krwawienia, więc tabletkę przyjęłam w poniedziałek (kiedy to pojawiła się już czerwona krew) o 20. We wtorek i środę odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Czy byłam w pełni chroniona przed ciążą?

Odnośnik do komentarza

Witam. 9go listopada miałam okres, który trwal 4 dni. Wczoraj miałam widoczny znak na bieliźnie jakby okres mi sie zaczynal i wziełam tabletke antykoncepcyjną. Problem jest taki, że nie wiem czy w dobrym momencie zaczełam sie zabezpieczać bo zazwyczaj okres mam bardzo nieregularnie. Dodatkkwo nie mam okresu dalej. Czy to normalne po zaczęciu antykoncepcji tabletkowej? Czy jestem "bezpieczna"? :) czy moze czekać na rozpoczęcie normalnego okresu?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

może sie tak zdążyć że po rozpoczęciu przyjmowania tabletek okres przystopuje lub zaniknie. Moim zdaniem jesteś zabezpieczona. Ewentualnie jak nie jesteś do końca pewna czy to byl czy nie był okres to zabezpieczaj się dodatkowo przez tydzień

Odnośnik do komentarza
Gość fionkkaa

Witam. Mam pytanie. Zaczelam zazywac tabletki antykoncepcyjne jakis czas temu, pierwszy raz w zyciu. Wiem ze na ulotce jest napisane zeby pierwsza tabletke przyjac w dniu miesiaczki ale gdy bylam u ginekologa to on powiedzial ze moga zazyc juz ,,dzisiaj'' a to byl 13 dzien cyklu ale zebym przez jakies 10 dni stosowala dodatkowe zabezpieczenie. Tak tez zrobilam. Czy dobrze ze zaczelam je brac w polowie cyklu ? bardzo prosze o odpowiedz. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Julkajulka13

Witam!
W zeszłym miesiącu 3 dni przed miesiączką wystąpiło jednorazowe krwawienie, potem miesiączka jak zwykle 6 dni. Dzisiaj zauważyłam krwawienie ok. 21 i zazylam pierwsza tabletke antykoncepcyjna, jest 24 i krwawienie całkowicie ustalo. Myślę że to znowu jest plamienie kończące cykl. Co teraz mam zrobić z tabletkami?

Odnośnik do komentarza

ok tydzień temu zaczęłam brac pierwsze w zyiuc tabletki anty Belara. Wzięłam pierwszą z pierwszym dniem okresu, tak jak kazał lekarz, ale od tego czasu okres nie "rozwinął się" i zamiast tego przez cały okres mam brązowe plamienia. Przestraszyłam się i zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Czy to normalne? jestem zaniepokojona

Odnośnik do komentarza
Gość dorcia 250309

Ja,jestem,po trzeciej,ciazy i,kazds zakonczyla,sie,cieciem cesarskim lekarz przepisal,mi,tabletki bralam zaraz po 1 wizycie kontrolnej Cerazette w listopadzie dostalam dwa razy okres i od tamtej nie mialam poszlam,do,lekarza przepisal inne Novinette i kazal zaczac brac od pierwszego dnia miesiaczki mialam,plamienie przez pol dnia i nie wiedzac wzoelam jedna tabletke i nie wiem czy dobrze zrobilam ze zaczelam i czy dobrze ze przestalam bo,okresu,nie mam i nie wiem co robic

Odnośnik do komentarza

Witam, dręczy mnie pewien problem. 2 dni temu, we wtorek, przyjęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną Vixpo. Wg rad ginekologa miałam to zrobić 1. dnia miesiączki, jednak zbyt szybko zasugerowałam się ciemniejszym zabarwieniem śluzu w dzień, w którym miała ona planowo wystąpić i teraz, 2 dni po jej przyjęciu (przyjęłam również kolejną) po miesiączce nie ma śladu. Pobolewa mnie brzuch i piersi, jak to zawsze u mnie bywa na pewien czas przed okresem, mam również wahania nastroju, jednak krwawienia brak. Dodam, że miesiąc temu chorowałam na anginę i przyjmowałam antybiotyk (wtedy okres pojawił się normalnie), po czym tydzień temu zachorowałam na infekcję dróg oddechowych. I teraz moje pytanie, czy to możliwe, żeby tabletki antykoncepcyjne,,zahamowały" okres, który miał nadejśc naturalnie i najprawdopodobniej już się on nie pojawi, czy to może to za sprawą ostatnio przebytych chorób miesiączka przesunie się jeszcze o kilka dni, ale mimo przyjmowanej antykoncepcji wystąpi. Trochę boję się, ze przez fakt przyjęcia tabletki w nieodpowiedni dzień silnie zaburzę swoją gospodarkę hormonalną i nie wiem czego się spodziewać. Na koniec dodam, że nie ma możliwości ciąży.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Też mam taki problem, wczoraj zaczęło się u mnie plamienie i uznalam to za okres i wzięłam tabletke, a dzisiaj żadnego plamienia nie mówiąc o okresie, bałam się że to coś złego, ale widzę po odpowiedziach tutaj, że to może się zdarzyć i się uspokoiłam :)

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 17 lat i ostatnio lekarz ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne ponieważ pojawił mi się torbiel na jajniku i kazał mi pierwsza tabletkę przyjąć już tego samego dnia i oznajmił ze przesunie mi sie prze to miesiączka... te tabletki biorę przez 21 dni i 7 dni przerwy dzisiaj jest 4 dzień przerwy i dalej nie dostałam okresu martwię się o chciałabym się dowiedzieć czy to jest normalne czy okres powinnam dostać w najbliższym czasie????

Odnośnik do komentarza
Gość Nieznany124

Witam. Biorę tabletki już długo natomiast ostatnio nie mogłam znaleźć opakowania. Po 7 dniach przerwy miałam wziąć tabletkę, ale nie wzięłam. Dzisiaj znalazłam opakowanie minęło trzy dni o dnia w którym miałam ja wziac. Słyszałam że można wziąć tabletkę po czasie ale przez tydzień trzeba się zabezpieczać dodatkowo. Czy dzisiaj mogę ją zazyc i po tygodniu unormuje się czy muszę czekać znowu to następnej miesiączki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...