Skocz do zawartości
Forum

Brak krwawienia w przerwie między blistrami tabletek antykoncepcyjnych


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynym sposobem na potwierdzenie, że to na pewno nie ciąża jest wizyta u lekarza.
Także brałam cilest-5 lat, odstawiłam zaszłam w ciążę, teraz brałam dalej. Na samą myśl, że mogę być w ciąży ciarki mnie przechodziły, bolał mnie brzuch, mdłości. Nie bawiłam się w testy, domyślanie poszłam do ginekologa, na szczęście nie zaszłam. Ale moja siostra znalazła się w tym % wadliwych tabletek i po ich wycofaniu okazało się, że jest w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę microgynon od 5 miesięcy, raz zdarzyło mi się zapomnieć tabletki. Według recepty wzięłam jak najszybciej i potem bez 7-dniowej przerwy wzięłam kolejne opakowanie. Po tym pojawił mi się obfity okres, trwał z tydzień. Kolejne opakowanie microgynon, skończyłam brać we wtorek, dziś sobota, a okresu nie ma. Czy to może być spowodowane tak długim okresem lub zapomnieniem tabletki? Nigdy nie zdarzyło mi się nie mieć okresu w ciągu 7-dniowej przerwy. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tydzień temu skończyłam moje pierwsze opakowanie tabletek NOVYNETTE. Współżyłam od początku bez prezerwatywy. Miesiączki miałam regularne. Dzisiaj jest 8 dzień przerwy czyli rozpoczynam nowe opakowanie. Niestety okres się nie pojawił. Przez 7 dni przerwy miałam brązowe plamienia a czasami parę kropel krwi. Dlaczego nie dostałam prawdziwego okresu?? Dodam, że 05.09 zapomniałam tabletki i wzięłam ją na drugi dzień. A ostatni okres miałam 18.08. I od pierwszego dnia miesiączki biorę tabletki. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam taki problem. Moje cykle są bardzo regularne od 3 lat trwają 25-26 dni. Ostatni raz do stosunku doszło 20 sierpnia. Po tym czasie miałam okres, ostatni okres pojawił się zgodnie z cyklem po 25 dniach i trwał około 6 dni co zazwyczaj mi się nie zdarza. Zazwyczaj miesiączka trwa u mnie około 3 dni. Zabezpieczałam się brałam tabletki, ale teraz już nie mam okresu ponad tydzień. Nie wiem co może być przyczyną? Robiłam test wyszedł negatywny. Co robić? Bardzo mi zależy na jak najszybszym dostaniu miesiączki.

Odnośnik do komentarza

brak miesiaczki moze byc spowodowane wieloma rzeczami mysle ze ciąza to nie jest bo testy dają 99,9% pewności robic się powinno je z pierwszego porannego moczu dwa tyg po zapłodnieniu ,,, ale moze to byc infekcja lub poprostu spowodowane przez tabletki ... Ja tez kiedyś miałam okres równo co 28 dni a teraz waha mi się do 35 kiedys miesiączka trwała u mnie 7 dni teraz 4 .. ale moja kolezanke zaniepokoiło to ze dwa razy w miesacu dostała miesiączke zrobiła test i była w ciazy ... ale to moze być ruwnież stres .. Najlepiej udać się do lekarza

Odnośnik do komentarza
Gość marta 992

witam mam ogromny problem, jestem wlasnie w 7 dnioiwej przerwie ale krwawienie nie wystapilo pomimo ze jest to juz dzisiaj 4 dzien,tabletki raczej staralam sie brac o tych samych godzinach chociaz z cztery razy zdazylo mi sie wziac 3 godziny pozniej niz normalnie bralam.gdy zaczelam brac tabletki na poczatku jakies 5 dni przy stosowaniu tabletek zaczelo sie krwawienie po czym ustapilo, nie wiem co robic i stasznie sie boje, czy ja moge byc w ciazy?

Odnośnik do komentarza
Gość marta992

witam
mam powazny problem jestem w trakcie 7 dniowej przerwy a krwawienie nie wystapilo, pomimo ze jest to juz 4 dzien mojej przerwy, trabletki raczej staralam sie brac o tej samej porze kazdego dnia chociaz zdazylo mi sie z cztery razy wziac tabletke 3 godziny pozniej niz normalnie ,kiedy zaczelam brac tabletki na poczatku jakies 5 dni mialam krwawienie,strasznie sie boje i nie wiem co sie dzieje, czy ja moge byc w ciazy?

Odnośnik do komentarza
Gość Balbinka88

Witam, myślę, że jestem przewrażliwiona, ale i tak proszę o odpowiedź. Biorę tabletki antykoncepcyjne od niedawna, zawsze wieczorem, jestem w połowie drugiego opakowania, gdy zrobiłam przerwę 7 dniową, krwawienia nie było, w 7 dniu wieczorem pokazało się lekkie plamienie które trwało może z dzień, maksymalnie półtora dnia.Podczas brania raz zdarzyło mi się zapomnieć o jednej tabletce i wziąć ją dopiero rano. Oczywiście od samego początku brania nie stosowałam dodatkowego zabezpieczenia. W trakcie tej przerwy 7-dniowej zdążyłam z tego stresu zrobić trzy testy ciążowe, ostatni zrobiłam 7 dnia rano (z porannego moczu robiłam wszystkie), wszystkie wyszły negatywnie, czyli brak ciąży, następnie normalnie rozpoczęłam kolejne opakowanie. Dwa dni temu zrobiłam ponownie test ciążowy, wyszedł brak ciąży.Teraz sama nie wiem czy iść "w razie czego" do ginekologa upewnić się czy nie jestem w ciąży?Bo rozum mi podpowiada, że nie jestem w ciąży co potwierdzają testy ciążowe, ale od jakiegoś tygodnia od czasu do czasu pobolewa mnie podbrzusze, czasem piersi i już mam myśli, że może jednak jestem w ciąży.
P.S.Kiedyś brałam tabletki anty ale dawno temu i zawsze, od samego rozpoczęcia brania miałam normalnie krwawienia trwające 5 dni,podczas tej przerwy pomiędzy opakowaniami, a teraz takie plamienie tylko.
Proszę o podpowiedź, czy zaufać tym testom itd. ?
Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość magdalena123456

Również nie dostałam krwawienia w przerwie (biorę Jeanine). Oczywiście ciąża zawsze jest prawdopodobna, jednak brałam regularnie co do minuty, więc raczej nie. Czy podwyższony poziom prolaktyny (robiłam badania ostatnio) może mieć na to wpływ? Dostałam tylko lekkiego plamienia w dzień, w który powinno wystąpić krewienie. Aktualnie przechodzę też przeziębienie. Czy przed kolejnym blistrem powinnam zrobić test? Myślę ze winna jest ta prolaktyna, jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Bardzo zaniepokoił mnie fakt nie dostania okresu z odstawienia w 7 dniowej przerwie brania tabletek antykoncepcyjnych. Po tym jak okres nie wystąpił nie rozpoczęłam kolejnego opakowania. Teraz jestem już tydzień po 7 dniowej przerwie i mijają 2 tygodnie od przyjęcia ostatniej tabletki z poprzedniego opakowania a krwawienia nadal brak. Jaka może być tego przyczyna ? Czy nadal czekać czy lepiej udać się do lekarza ?
Z góry dziękuję za odpowiedź,Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Witam,
w 3 tygodniu brania tabletek zapomniałam jednej i wzięłam ją na następny dzień. Na ulotce jest napisane, że powinno się nie robić 7 dniowej przerwy i zacząć od razu nowy blister, tak też zrobiłam. Okres powinnam dostać w piątek, a jeszcze się nie pojawił. Czy to normalne? Czy mam się zacząć martwić?

Odnośnik do komentarza

Witam przyjmuję tabletki Microgynon21 i zdaża mi się niestety zapomnieć 2-3 tabletek przez wszytskie 21 dni. w tym msc też się tak zdażyło. Ostatnią tabletkę wziełam w sobotę i teraz trwa 7 dniowa przerwa. Kiedyś jak zdazyło mi sie zapomniec tabletki to okres wystepował szybciej. A teraz nie wiem czemu szybciej nie jest. Czy możliwe że jestem w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Witam,mam taki problem,bo od 2 lat biore tabletki Bonadea i już 2 raz w trakcie 7 dniowej przerwy nie mam okresu,tylko ze jakiś 1-2 temu tez nie miałam okresu lecz ginegolog powiedziala mi ze to normalne i mam brac kolejne opakowanie bez robienia przerwy a teraz znowu nie dostalam miesiaczki,wiec tak sie zastanawiam czy zrobic tak jak wtedy czy co??

Odnośnik do komentarza

Brałam tabletki miesiąc (Belara) i krwawienie przyszło w przerwie. Ostatnio ominęłam przerwę i w ostatnim tygodniu brania tabletek z drugiego z kolei blistra miałam krwawienie obfite jak miesiączka. Skończył się dzień przed skończeniem blistra. Teraz, trzeci dzień po odstawieniu, nie mam krwawienia ani uczucia jak przed nim. Czy wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza

Bek jeśli to dopiero drugie opakowanie to możesz być spokojna - nic złego się nie dzieje. Organizm potrzebuje 3 miesięcy na przyzwyczajenie się do tabletek i zwiększonej dawki hormonów.Po tym czasie powinno się wszystko ustabilizować. Ja przy pierwszym opakowaniu belary miałam okres dwa tygodnie ale ginekolog mi mówił, że może tak być.

Odnośnik do komentarza

Bek jeśli stosujesz tabletki regularnie to jak najbardziej zabezpieczenie zostało zachowane. Dopóki Ci się nie wyreguluje kwestia krwawienia bierz ta belare normalnie z tymi 7 dniowymi przerwami żeby nie robić w organizmie zamieszania :)

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie "okresu" podczas brania tabletek antykoncepcyjnych. Przyznaje się że sama zamieszkałam... Skończyłam brać opakowanie tabletek zrobiłam 5 dni przerwe ( ze względu na wyjazd) i zaczęłam brać kolejne opakowanie. Po tygodniu brania tabletek dostałam "okres" (trwa 10dzien) tabletki biorę dalej, ale zastanawiam się co że skutecznością no i co teraz z następnym opakowaniem? Roclbyc przerwę 7dni czy wziąć tabletki z następnego opakowania. Biorę tabletki vibin

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...