Forum Ginekologia

Kłucie w cewce moczowej po stosunku

~malajka80

~malajka80

prawie po każdym stosunku odczuwam dyskomfort i uczucie kłucia w cewce moczowej. co to może być? można jakoś temu zaradzić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

NikMag

NikMag

zapalenie pęcherz, po seksie dosyć częste u kobiet. Teraz powinnas się udać do lekarza rodzinnego żeby ci przepisał coś na to a potem profilaktycznie trzeba pić dużo wody i soku albo herbatek z żurawinami

303 nikmag Kobieta, 33 lata, Kraśnik
Kaja

Kaja

jesli nie pieką Cię wargi sromowe ani ujcie do pochwy, to tak jak NikMag pisze - do lekarza i mysle ze badanie moczu warto zrobic

230 kaja Kobieta, 44 lata, Tychy
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Malajka,
Może być kilka przyczyn Twojego dyskomfortu:
Jeżeli powyższe objawy wystąpiły niedawno-może być to związane z zakażeniem cewki moczowej, która znacznie częściej zdarza się u kobiet.

Proponuję Ci odwiedzić lekarza rodzinnego i zrobić badanie ogólne moczu, które być może wykluczy lub potwierdzi moją wstępną diagnozę.

Dobrze będzie także-przebadać się ginekologicznie, ponieważ może występują inne cechy w statyce pochwy i cewki, lub samego ujścia cewki, które mogą wywoływać ten dyskomfort.

Zalecam Ci stosowanie preparatów do higieny intymnej, których ph jest zbliżone do ph pochwowego.Zwykłe mydła i żele mogą po pierwsze wysuszać nadmiernie skórę i błonę śluzową a także niszczyć warstwę ochronną.

Dobrze abyś także dbała o higienę swojego partnera- bo zła higiena członka szczególnie w okolicy zażołędnej także może przyczyniać się później to częstszych infekcji u Ciebie. Aby Twój chłopak nie obraził się, możesz zaproponować mu wspólny prysznic przed stosunkiem, co będzie elementem gry wstępnej. Jeżeli jesteś pewna, że Twój chłopak dba o higienę to nie ma sprawy;)

Dobrze stosować preparaty zakwaszające organizm, oraz zawierające probiotyki. Proponuję sok z żurawiny, lub suplementy diety zawierające wyciągi z żurawiny. Witaminy zawierające witaminę C. Natomiast wśród produktów zawierających probiotyki- polecam kefiry, jogurty-przede wszystkim naturalne.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 32 lata, Stalowa Wola
~ulka k.

~ulka k.

bardzo ciekawy temat, bo niedawno przechodziłam dokłądnie to samo. okazało się, że to zapalenie cewki moczowej i pęcherza. zrobiła dokłądnie tak, jak tu napisał pan doktor - poszłam do ginekologa, ale wcześniej zrobiłam zwykłe badanie moczu. ginekolog przepisał lek na infekcję i kazał brać przez dłuższy czas Prouro (to są właśnie kapsułki z wyciągiem z żurawiny).
Poza tym uważam, że jeśli chodzi o zdrowie, to nie powinno być tematów tabu między partnerami i trzeba o "tych" sprawach otwarcie rozmawiać.

sindy81

sindy81

ale tez miałas takie kłucie po stosunku? ciekawe czemu po stosunku, moze i partner powinien sie przebadac w takich sytuacjach, jak myslicie?

19 sindy81 Kobieta, 36 lat, Katowice
NikMag

NikMag

Ale to nie koniecznie musi być z braku higieny naszej lub partnera. Po stosunku przyczyną mogą być otarcia. Mój mąż to rasowy czyścioch, ja tez dbam o higienę a też miałam parę razy problem z zapaleniem pęcherza i też raz po seksie, ale przyczyny moga być też w przeziębieniu pęcherza lub nerek, zbyt częstym i zbyt długim przetrzymywaniu moczu, przez zakwaszenie organizmu, albo przy zbyt dużym przyjmowaniu białka, albo równiez jak nasza cewka ma kontakt z zarazkami np na basenie albo podczas seksu. Mówi się że statystycznie kobieta aktywna seksualnie może mieć z tym problem 3 razy do roku, statystycznie czyli jedne więcej inne mniej.

Ja od 2 lat prawie nie miałam z tym problemów bo ciągle profilaktycznie coś robię w tym żeby nie mieć. Podam moje metody może się komuś przydadzą.
- dużo wody codziennie przynajmniej 2 litry
- nie przetrzymywać moczu jak ciśnie
- często piję jakieś kompoty z żurawiny, jak mam do nich dostęp, a jak nie mam to czosnek z porzeczką czarną. Kiedyś piłam sok z cytryny codziennie ale żurawina jest lepsza.
- oczywiście nie wolno przeziębiać nerek i pęcherza.
- Po seksie słyszałam że trzeba się wysikać żeby wypłukać bakterie z cewki.

Przy leczeniu trzeba wygrzewać nerki, cewkę i ciało. Ale jesli to jest inne schorzenie na przykład grzybica to wygrzewanie tych miejsc jest nie wskazane więc lepiej się upewnić.

303 nikmag Kobieta, 33 lata, Kraśnik
NikMag

NikMag

dodam jeszcze że ja kiedyś poszłam na badania kontrolne i między innymi badanie moczu i wykryto mi jakieś bakterie. Nie miałam żadnych objawów. Zaczęłam profilaktycznie pić wodę a pierwsze objawy zaczęły się pare dni później po badaniu co znaczy że choroba pojawiła się przed nimi.

303 nikmag Kobieta, 33 lata, Kraśnik
Złośliwa

Złośliwa

żurawinę można kupić w tabletkach. Znaczy leki na bazie wyxciągu z zurawiny

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 32 lata, Warszawa
~sos

~sos

Mam 66 lat. Przed kilku laty sperma była zabarwiona na czerwono. Zastosowano antybiotyk. Od tego czasu nie mam normalnego wytrysku (ledwie wypływa kropla), a podczas orgazmu czuję dziwny niewielki ból (jakby kłucie) w kroczu. Mam lekko przerośniętą prostatę, systematycznie - odpowiednio do mojego wieku - kontrolowaną przez lekarza. Co powinienem zrobić, aby wytrysk był zbliżony do normalnego?