Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dopiero zaczęłam swoją przygodę z antykoncepcją hormonalną, od niedawna stosuję Harmonet. Mam taki problem, może banalny, jednakże mnie niepokoi. Zażyłam dziś 4 tabletkę z 1 bilistra, po 2,5 godzinie poczułam ból brzucha, po czym musiałam udać się do toalety w wiadomym celu. Oddałam luźny stolec, można nawet powiedzieć, że wodnisty. Czy taki jednorazowy przypadek może zakłócić działanie antykoncepcji, czy tabletka przez to mogła się nie wchłonąć? Na różnych forach wyczytałam, że jeden luźny stolec to jeszcze nie biegunka, a w ulotce widnieje tylko wzmianka o wymiotach i ostrej długotrwałej biegunce. Nie brałam dodatkowej tabletki ale czy powinnam? Z uwagi na to, iż dopiero zaczynam stosować antykoncepcję hormonalną mój organizm mógł się jeszcze nie do końca przestawić. Stąd też moje kolejne pytanie. Czy w przypadku nie wchłonięcia się tabletki lub pominięcia jej antykoncepcja jest kompletnie nieskuteczna czy zachowuje jakiś procent skuteczności tyle tylko, że obniżony? Dziękuję bardzo za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

pomocy!!!
mam problem gdy ostatnio myłam ręce i wytarłam sie w recznik mojego taty którym podcierał sobie miejsca intymne,wytarłam umyte rece a potem chciałam wyciągnąc sluz do wymazu,i włozyłam palec głebiej aby wyciągnąc nieudało sie ale dotknełam sluzu czy lemnik mógł przejść na palec i gdy dotknełam sluzu który tam został przejsć do pochwy i zapłodnić?
boje sie bo ostatnio zauwazyłam w moim sluzie zólte jasne skrzeki jest biały,lepki i jest go dużo,nigdy nie współzyłam i boje sie miesiączka mi sie skończyła mniej niż 1 tydzien temu to sie stało po martwie sie bo niechce być w ciązy ja nawet chłopaka niemam! co zrobić w dodatku mam zgagę.

Odnośnik do komentarza
Gość karolcia69

Witam. Czy 2 luźne stolce 1 taki luźniejszy a 2 bardziej wodnisty oddane pierwszy po 2 godzinach drugi prawie 5 godzinach od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej Cilest osłabiły działanie tabletek?? i jeszcze chciałam zapytać jeżeli te 2 luźne stolce miałyby wpływ na skuteczność tabletek anty to co muszę w tym przypadku zrobić jeżeli to było przy 15 tabletce?? tak żeby moje zabezpieczenie wróciło w pełni?? I jeszcze jedno pytanie jeżeli po wzięciu tabletki jednorazowo wystąpi "rzadki" w miarę normalny stolec to wtedy antykoncepcja jest zachowana??

Odnośnik do komentarza
Gość karolcia69

Witam. Czy 2 luźne stolce 1 taki luźniejszy a 2 bardziej wodnisty oddane jeden po 2 godzinach drugi prawie 5 godzinach od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej Cilest osłabiły działanie tabletek?? i jeszcze chciałam zapytać jeżeli te 2 luźne stolce miałyby wpływ na skuteczność tabletek anty to co muszę w tym przypadku zrobić jeżeli to było przy 15 tabletce?? tak żeby moje zabezpieczenie wróciło w pełni?? I jeszcze jedno pytanie jeżeli po wzięciu tabletki jednorazowo wystąpi "rzadki" w miarę normalny stolec to wtedy antykoncepcja jest zachowana??

Odnośnik do komentarza

mam problem otóz teraz jest tego tu dużo to ja też powiem:
ostatnio na klapie w ubikacji zauważyłam takie 2 placki jakby sperma czy coś zawołałam mame ona stwierdziła że gadam głupoty ja jak jej to pokazywałam to dotknełam tego palcem czy istnieje taka moliwość że zaszłam przez to w ciąże dotykając tego a potem dotknełam sie w miejsu intymnym ale nie na dole ale u góry poprostu zapomniałam umyć rąk a boje sie że to mogła być sperma brata/
proszę o pomoc wogóle sperma jest taka kremowo przezroczysta? boje się .

Odnośnik do komentarza

Ostatnio byłam na grillu i się strułam. O 21 brałam tabletkę anty a ok 24 wymiotowałam, nie jakoś dużo ale jednak. Wzięłam kolejną tabletkę w obawie, że tamta mogła się nie wchłonąć jednak po trzech godzinach sytuacja się powtórzyła. Sytuacja miała miejsce 20 dnia cyklu podczas trzeciego tygodnia z blistra. Co mam teraz zrobić ? Robić tydzień przerwy czy nie ? Dzisiaj biorę ostatnia tabletke.

Odnośnik do komentarza
Gość Asiaaaaa

Witam,
Jesli nie wystąpią biegunka ani wymioty w odstępie 3-4 godzin od przyjęcia tabletek ale ma się niestrawnosc (pewien ból, dyskomfort w żołądku, przelewanie, trochę nudnosci) to cy wchlanianie tabletki moze by zaburzone?

Odnośnik do komentarza
Gość Sha Sha

wszystko jest ok. Bo tu oto chodzi że przy biegunce czy wymiotach tabletka moze się nie wchłonąć bo ją zbyt szybko ,,wydalisz" . A przy samych nudnościach i bólu brzucha niejako tabletka pozostaje w środku...

Odnośnik do komentarza

dzień dobry mam taki mały problem okres mi się spóźnia ponad tydzień bolą mnie jajniki i z tyłu w nerce mam takie kłucie. 3 lata temu na lewym jajniku miałam torbiel seks ze swoim znajomym uprawiałam 3 tyg temu czy jest taka możliwość że mogę być w ciąży???
po za tym w szkole mam dużo stresujących sytuacji w domu także mało tego mój obecny chłopak mówi mi ciągle ze to może być ciąża boję się??????
pracy same stresy 3 tyg temu zerwał zemną chłopak. 2 tyg temu moja ciotka zarzuciła mi że ukradłam jej córce dane osobowe i założyłam jakieś głupie konto na allegro po za tym nie tylko to ostatni często chodzę zdenerwowana proszę o szybka odp albo tu albo na mojego maila
+ Odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam, mam taki problem. Od 3 miesiecy regularnie zawsze o tej samej porze przyjmuje tabletki yasminelle nigdy o niej nie zapomnialam ani nie spoznilam sie. Natomiast problem jest w tym ze w srode wspolzylam z chlopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia ale byl to stosunek przerywany i byl to 5 dzien brania tabletek. Jednak po zazyciu 8 tabletki z opakowania po jakis 40 min wymiotowalam wiec nie wiadomo czy tabletka sie wchlonela po tym incydencie nie zazylam tabletki z dodatkowego blistra tylko kolejna tzn 9 tabletke zazylam o normalnej porze. Teraz uprawiam seks z chlopakiem z prezerwatywa dodatkowo. Ale czy jest mozliwosc cizy przez ten sex 5 dnia i wymioty po 8 tabletce. Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam mam 20 lat i od 4 miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne ponieważ na początku tego roku poroniłam i nie jestem gotowa na dziecko. 6 dni temu współżyłam z mym chłopakiem i od tamtej pory źle się czuje nie dobrze mi jest nawet jeżeli coś zjem, kręci mi się w głowie, często chodzę do toalety. Ostatnią tabletkę antykoncepcyjną wzięłam 2 dni temu. Zrobiłam test ciążowy ale wynik był negatywny. Co to może oznaczać? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Gość ew...93

Od 7 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne microgynon. Po zwykłej 7- dniowej przerwie zaczęłam brać tabletki o stałej porze, czyli godzinie 19. W drugim dniu brania tabletek (2 tabletka) rozbolał mnie brzuch i wzięłam zapobiegawczo stoperan 2,5 godziny przez tabletką. W piątek (4 tabletka) wzięłam 2 tabletki na gardło pięć ziół i pół tabletki gripexu control, a sobotę(5 tabletka) doraźnie stoperan 5 godzin przez wzięciem tabletki. W sobotę i niedziele kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia ( nie kończył we mnie), czy jest ryzyko ciąży? Żadnej tabletki nie pominęłam, brałam je o stałej porze, prawie co do minuty

Odnośnik do komentarza

Witam,
Od 2 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus.
Tabletki biorę codziennie o godzinie 12:30, dzisiaj około godziny 17:00/17:30 wymiotowałam. Nie wiem czy powinnam zażyć dodatkową tabletkę czy antykoncepcja jest zachowana?
Dodam, że poprzedniego dnia współżyłam bez prezerwatywy i chciałabym wiedzieć, czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam,
biorę tabletki S**** 20 , zapomniałam wziąć tabletkę o 23:00 , wzięłam ją o 9:45 dnia następnego ,koło 11:15 wystąpił luźny stolec, lekka biegunka , odwiedziłam toaletę raz. Pytanie brzmi czy powinnam wziąć dodatkową tabletkę ,a potem tą o 23 normalnie , czy darować sobie? Chyba ochrona nie powinna być osłabiona osłabiona jeśli teraz nie wezmę dodatkowej tabletki tylko tą o 23 ? Jakoś 5 dni temu też zapomniałam o tabletce ,ale wzięłam ją przed pływem 12 godzin. Czy ochrona będzie osłabiona ? Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...