Skocz do zawartości
Forum

Problemy żołądkowe a antykoncepcja


Gość klamka23

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki antykoncepcyjne juz 4 miesiąc, na początku mialam lekkie bóle związane z nimi (dzialania niepożądane), później wszystko sie uspokoilo. Zaczelam 4 opakowanie i po pewnym czasie zaczelam miec nudnosci, chcialo mi sie wymiotować ale nie wymiotowalam, trwalo to trzy dni, pozniej 3-5 dni przerwy i znowu zaczelo mi byc niedobrze, nie wymiotuje ani nic, poprostu jest mi nie dobrze, mniej zaczelam jesc, przy sikaniu czuje czasem jakby mi sie chcialo dalej a nie moge. Mam problemy z wyproznianiem na kibelek chodze raz moze dwa na tydzien a i tak stolce sa bobkowate albo cienkie i podłużne, mam wzdecia a dawniej nie mialam (rzadko ale jednak czesciej niz zwykle). Siku chodze moze dwa, trzy razy dziennie czasem raz. Czuje klocie w lewym boku ciut wyżej wysokości pępka, również czasem po prawej nizej wysokości pępka. Zostalo mi juz 6 tabletek i zaczelo mnie bolec jak na okres i leci mi sluz, co to moze byc? Piersi mnie nie bola. Rzadko dochodzi do tego ze partner konczy stosunek we mnie. Miesiaczki dostawalam normalnie 3-4 dnia przerwy, teraz czekam czy bedzie kolejna, do tej pory mialam normalnie. Prosze o pomoc, dziekuje z góry! Pani P.

Odnośnik do komentarza

Cześć . We wtorek byłam na imprezie wypiłam trochę alkoholu a po powrocie wzięłam tabletkę, bo zapomniałam o niej wcześniej. Normalnie zażywam ją ok 20 a wziełam ja po północy. Niestety rano po 9 zwymiotowałam Czy skuteczność tabletki mogła byc zmienijszona?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie :) oto mój problem: Trzeciego dnia po wzięciu tabletki Yasmin złapała mnie biegunka (dodam, że już wcześniej bolał mnie brzuch średnio od godziny 18, ale tabletki przyjmuję o 19 więc tak też zrobiłam i tym razem) ok. 20 miałam potrzebę pójść do WC i byłam tam dwa razy w przeciągu od 20-21. Stolec miał konsystencje papkowatą. Nie wzięłam kolejnej tabletki a obecnie jestem przy szóstej tabletce. W inne dni biegunka się nie pojawiła i był to jednorazowy ''incydent'' ;) a więc moje pytanie to czy jestem nadal zabezpieczona ?

Odnośnik do komentarza

Witam,
W czwartek mieliśmy z moim chłopakiem stosunek (koło godziny 15.00), wczoraj zaś (w piątek) wzięłam tabletkę antykoncepcyjną jak zawsze o godzinie 18.00 (we wtorek kończy mi się opakowanie i powinnam przestać brać i zrobić sobie przerwę) jednak o godzinie 23.00 wymiotowałam. Nie wiedziałam co zrobić, czy tabletka się przyjęła czy nie, postanowiłam wziąć kolejną o 4.00 nad ranem i zamierzam dzisiaj kolejną wziąć o stałej godzinie czyli 18.00. Jak wygląda sprawa z przyjęciem się tabletki, działaniem tabletek, oraz czy powinnam w takim razie zrobić tą przerwę w poniedziałek (dzień wcześniej) czy jednak kupić kolejne opakowanie i wziąć normalnie we wtorek także?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość zamartwiona78

Witam.Jakiś czas temu zauważyłam,że mój brzuch zrobił się troszkę spuchnięty po lewej stronie.Jestem 5 lat po cesarskim cięciu i moja blizna była ładna i prosta teraz zrobiła się w jednym miejscu wklęsła a nad nią mam spuchnięty brzuch.Kiedy leżę na plecach mozna tam wyczuć dość sporego podłużnego guza.Kiedy go naciskam to nie boli nic.Jednak skóra w tym miejscu jest jakby zdrętwiała,a czasami samo to miejsce gdzie znajduję się guz piecze,wręcz jakby kłuje.Do lekarza idę dopiero w przyszłym tygodniu.Martwi mnie to:(Okres dostałam niby normalnie ostatnio,ale był on dziwny bo dwa dni plamiłam tylko na brązowo,potem dwa dni obfity normalny okres i znowu dwa dni brązowe plamienie:(Co to może być???

Odnośnik do komentarza
Gość zamartwiona78

Dziękuję za odpowiedz...mam nadzieje,ze to nic powazniejszego.Zastanawiam sie tylko czy to mozliwe zeby po takim czasie zmienilo sie to zgrubienie po cc?niby na usg brzucha nic nie wyszlo,ale jednak martwie sie.Dopiero w czwartek mam wizyte u ginekologa:(

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie.

Ciężko mi postawić jakąś diagnozę, bez zbadania i obejrzenia brzucha:) Zdarza się, że w miejscu gojenia się rany, w tracie kształtowania się blizny na skórze tworzą się dodatkowe zgrubienia. Może to być tzw. bliznowiec lub keloid. Często powyższe zmiany pojawiają się u osób, które mają do tego tendencje. Nie są one niczym groźnym, wyglądają jednak nieestetycznie. Tak jak mówiłem, może być to coś innego, nie jestem Pani w stanie powiedzieć w 100% bez zbadania:)
Dobrze, że wybrała się Pani do lekarza. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było w porządku.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość mamuska000

WItam,
Prosiłabym o radę.
Tabletkę anty Novynette przyjełam standardowo ok.18 /jak kazdego dnia/, nastepnie zwymiotowałam za godzinę. Dla pewności poczekałam, aż wymioty przejdą i po 20 wziełam nastepna tabletke z tego samego blistra, gdyz przeczytalam, ze wchlania sie do 3-4h. Nastepnego dnia rano doszło do stosunku. Po za tym to byla tabletka w I tyg.
Prosze mi powiedzieć czy należało sie zabezpieczyc/zabezpieczac w tym przypadku oraz jak mam dalej stosowac tabletki ? wziasc 20 i zrobic przerwe 7 dni ?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ponieważ postąpiła Pani prawidłowo przyjmując kolejną tabletkę ochrona antykoncepcyjna była zachowana (nie było potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia). Proszę zatem dalej przyjmować tabletki, a po skończeniu pełnego opakowania (czyli 20 tabletek) proszę zrobić 7 dniową przerwę. Takie działanie również nie obniży ochrony antykoncepcyjnej.

Odnośnik do komentarza

Witam, dzisiaj mam 1 dzień przerwy w przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych, pojawiło się krwawienie i wystąpiła biegunka. Czy przez czas przerwy będę zabezpieczona? Od przyjęcia wczorajszej 21. pigułki do momentu wystąpienia dzisiaj biegunki upłynęło około 20 godzin, więc pigułka na pewno się wchłonęła - ale chodzi mi właśnie o tą przerwę - czy w takim przypadku ochrona będzie skuteczna?

Odnośnik do komentarza
Gość Julia2012

Witam, mam pewien problem.
Otóż biorę od 2 lat tabletki Yasmin. W piąty dzień nowego blistra zwymiotowałam
po około dwóch godzinach. Przyjęłam następną tabletkę, którą w krótkim czasie też
niestety zwymiotowałam. Brałam tabletki do końca blistra normalnie i do końca tego
blistra stosowałam dodatkową antykoncepcję.
Po skończeniu blistra zamiast zrobić przerwę jak chyba powinno być, wzięłam
następne opakowanie. I teraz zastanawiam się, jak mój organizm to przyjął? Jako
pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu (I blistra), czy może pominięcie tabletki
w 3 tygodniu (II blistra), bo jakby nie patrzeć, jednej tabletki mi zabrakło.
Czy teraz, gdy zrobię normalną 7-dniową przerwę i potem zacznę brać tabletki, to będę
w pełni zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza
Gość bezradna91

Witam,
około 2-3 godziny po przyjęciu 7 tabletki z blistra wystąpiły u mnie wymioty. Po 9 godzinach od przyjęcia pierwszej tabletki przyjęłam kolejną, ale znów zwymiotowałam (po mniej więcej 3 godzinach). Czy mam powody do obaw? Czy częściowe wchłonięcie obu tabletek powinno być wystarczające? Dodam, że ostatni stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia miał miejsce 2 dni wcześniej. Planuję zabezpieczać się inaczej do końca tego cyklu.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ponieważ do wymiotów doszło około 2 godzin po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zażyta tabletka nie wchłonęła się. Powinna Pani zatem zażyć dodatkową tabletkę tuż po ustąpieniu wymiotów. Jeżeli tak Pani postąpiła ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Jeśli natomiast nie postąpiła Pani zgodnie z ulotką i nie zażyła dodatkowej tabletki ryzyko ciąży istnieje.

Odnośnik do komentarza
Gość Luizjanaana

Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne vibin mini regularnie około 22. W 9 dniu przyjmowania tabletek (drugi blister) tak jak zwykle zarzylam tabletkę o 22 jednak 2,5 godziny później wymiotowalam. Nie były to obfite wymioty. Nastepnego dnia przyjęłam 10 tabletkę w tym dniu doszło do stosunku. Oto moje pytania:
1)Czy istnieje możliwość ciąży, i jak wielkie jest ryzyko jej wystąpienia??
2) czy 10 dnia przyjmowania leków powinnam była polknac dwie tabletki - jedną normalnie a druga-dodatkowo przez wymioty?
3) czy w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych dozwolone jest spożywanie alkoholu?

Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość joanna19911

witam. dziś wzięłam pierwszą tabletkę Yaz. ( w okresie 4 białych tabletek placebo zdarzały mi sie dość często biegunki) teraz, dosłownie 5 minut po zażyciu 1 różowej tabletki znów wystąpiła u mnie biegunka. czy jest możliwość że nie wchłonęła sie do końca? Czy biegunki występujące w okresie placebo mogły mieć jakiś wpływ na działanie tabletek? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne Lesinelle. Jest to moje pierwsze opakowanie (w ogóle tabletek antykoncepcyjnych). Biorę je regularnie o stałej porze, jednak jak połknęłam 13. tabletkę z opakowania to po 3,5 h doszło do wymiotów. Niestety kolejnej tabletki nie przyjęłam. 14. tabletkę przyjęłam tak jak zawsze o stałej porze. Czy ochrona przed ciążą jest zmiejszona? Czy teraz muszę zabezpieczać się przez kolejne 7 dni dodatkowymi środkami?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...