Forum Ginekologia

Problemy żołądkowe a antykoncepcja

~klamka23

~klamka23

Witam, mam taki problem
W dniu przyjęcia 1 tabletki nic mnie nie bolało więc podejrzewam,że tabletka wchłonęłasię prawidłowo
w dniu przyjęcia drugiej tabletki z blistra- po 7godzinach musiałam iść do toalety bo bardzo bolał mnie brzuch ale stolec był normalnej konstystencji i było go dość mało były w nim tylko resztki (przepraszam za obrazowe sformułowanie) kukurydzy i czerwona obwódka ale podejrzewam,że były to resztki leczo, które jadłam dzień wcześniej i dwa dni wcześniej w sporej ilość i było włąsnie czerwone myśle tak ponieważ potem znów po 2.5godzinach- a więc 9.5godz od wzięcia tabletki musiałam znó iść do toalety i stolec był już normalnego koloru i normalnej konsystencji jednak w bardzo dużej ilośći i towarzyszył temu ostry ból brzucha ale biegunki nie miałam
w dniu przyjęcia 3 tabletki - poszłam do toalety po 6godzinach również z bólem brzucha ale stolec znów był normalny ale też w sporej ilośći, potem ból brzucha nie znikał i chciałam się znów wypróżnić ale nie mogłam jedynie jakies 'bobki' jeszcze z dwa razy
i w dniu przyjęcia 4 tabletki po 6godzinach znów poszam do toalety ale stolec znów normalny ae brzuch dalej bolał po paru godzinach później też jeszcze poszłam dwa razy ale stolca było już mało i jak zwykle-normalna konstystencja

Jednak martwi mnie iż był to piuerwszy tydzień z blistra i dotyczyło to głównie tabletki 2,3 i 4 mimo tego iż nie była to biegunka to boję się że tabletki mogły się nie wchłonąć ponieważ przez te 3 dni bardzo bolał mnie brzuch i ani herbata miętowa, ani tabletki przeciwbólowe nie pomagały bardzo proszę o odpowiedź czy jeśli one by się nie wchłonęły to 7 dni wystarczy zabezpieczenia?czy dłużej ze względu na to że to był 1 tydzień....chociaż od pójścia do taelty minęły przynajmniej 6 godzin...
BŁAGAM O POMOC, Klamka

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~wareczka1990

~wareczka1990

w 3 tygodniu brania tabletek kontracept miałam biegunkę (nie wiem czy była ostra byłam może 3-4 razy w łazience i tak przez 1,5dnia bo potem wziełam lek na zastopowanie) zawsze tabletke brałam o 18 ale po jakis 30-40 min poszlam do łazienki bo mialam biegunke nastepnego dnia( juz nie miałam biegunki dlatego wziełam 2 ) znowu o 18 wziełam tab a potem druga o 22 a potem kochałam sie ze swoim facetem. po dokończeniu opakowiania zrobiłam 5 dnowia przerwe bo chciałam przesunac o 2 dni. teraz znowu biore tab czy jestem teraz wpełni chorniona i czy tamtej nocy byłam ?? prosze o szybko odpowiedz.

~agnieszkaf

~agnieszkaf

Jeśli wzięłaś dodatkową tabletkę to raczej tak, ochrona antykoncepcyjna jest utrzymana.

~minori22

~minori22

Witam. Dzisiaj o godzinie 16:00 zażyłam pierwszą tabletkę z nowego blistra. Po ok 30-40 minutach wystąpiła wodnista biegunka. Było to jednorazowe, lecz od tego czasu do teraz (godz. 18.45) czuję 'rewolucje' w żołądku, jednak biegunki już nie ma. Czy tabletka się wchłonęła? Czy powinnam przyjąć dodatkową? Jeśli nie, to czy powinnam dodatkowo się zabezpieczać przez następne 7 dni? Bardzo proszę o odpowiedź...

~laurad

~laurad

Myślę, że tabletka mogła się jeszcze nie wchłonąć. Jednak dla pewności stosuj dodatkowa antykoncepcję przez 7 dni.

~marit

~marit

Tabletki antykoncepcyjne Y***: Przez jaki czas powinnam stosować dodatkową metodę, jeśli w drugim tygodniu blistra zwymiotowałam jedną tabletkę?

~anita2

~anita2

Jeśli nie zażyłaś dodatkowej to powinnas stosować dodatkową antykoncepcję przez co najmniej tydzień.

~aniachw

~aniachw

Witam. Niedawno zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne . Są to moje pierwsze tabletki i obecnie jestem w trzecim tygodniu przyjmowania pierwszego opakowania. Tabletki biorę regularnie, codziennie o godzinie 20. Wczoraj wystąpiła u mnie biegunka. Najpierw przed przyjęciem tabletki, a następnie później - około godziny 22. Dziś rano współżyłam z moim partnerem (był to stosunek przerywany). Nadmieniam, że nie przyjęłam dodatkowej tabletki. Czy skuteczność antykoncepcji jest w tym wypadku mniejsza?

~agnieszkaf

~agnieszkaf

Tabletka wchłania się ok. trzech godzin, więc przyjęta przez Ciebie mogła nie zdążyć, co zmniejsza ochrone antykoncepcyjną. Jednak jeśli nie doszło do wytrysku to może nic nie będzie.

~klara78

~klara78

Witam! Biorę tabletki o godz. 7.00. Jest to kolejne opakowanie, które rozpoczęłam w sobotę, pierwszy tydzień. w środę odbyłam stosunek. W czwartek przyjęłam tabletkę o stałej porze. Wieczorem ok 18.00 zaczęły się problemy żołądkowe, dwa wyjścia do toalety, biegunka wodnista. W piątek wzięłam następną tabletkę z opakowania o stałej porze, ale cały dzień bolał mnie żołądek i występowały przelewania w brzuchu, do toalety nie chodziłam. W sobotę przyjęłam normalnie pigułkę o stałej porze i dwie godziny po przyjęciu tej tabletki znowu miałam jednorazową biegunkę, mniej wodnistą i mniej obfitą. W ciągu tych trzech dni przyjmowałam leki na biegunkę. Mam pytanie: czy antykoncepcja jest zachowana, czy powinnam stosować dodatkowe metody antykoncepcji? Czy problemy żołądkowe po stosunku też mają wpływ na działanie tabletek? Dziękuję. Czekam na odpowiedź.

~ewap

~ewap

Tabletka wchłania się ok. trzech godzin. jeśli w tym czasie masz biegunkę lub wymiotujesz to należy zażyć dodatkową tabletke. Jesli problemy sa w póxniejszym czasie od zazycia tabletki to ochrona nie powinna być zaburzona.

~lo...ka

~lo...ka

Witam!

Zaczęłam właśnie stosować tabletki antykoncepcyjne. Dzisiejszego dnia zażyłam o 15 dwunastą tabletkę z blistra, jednak około 20:15 pojawiły się wymioty i zwróciłam większość zawartości żołądka. Czy tabletka zdążyła się wchłonąć? Czy antykoncepcja jest osłabiona? Czy powinnam zachowywać się tak, jakbym zapomniała wziąć tabletki?

aanielkaa

aanielkaa

moim zdaniem tabletki się wchłonęły, a jesli się boisz, to przez 7 dni stosuj dodatkowa ochronę i wszystko powinno byc ok

17 aanielkaa Kobieta, 38 lat, Kraków
NikMag

NikMag

ja bym radziła poinformować o tych bólach brzucha ginekologa jakby sie powtarzały, być może tabletki mają takie działanie uboczne.

303 nikmag Kobieta, 34 lata, Kraśnik
xSandra

xSandra

no własnie, bo nie wiadomo czy to od tabletek czy od czego a to Twoje 1 opakowanie?

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 31 lat, Kraków
~klamka23

~klamka23

napewno nie od tabletek, bo tabletki biore 2 lata :) tylko chodzi mi o zabezpieczenie teraz

~klamka23

~klamka23

tabletki biore 2 lata więc napewno nie od nich ,moze od stresu nie wiem ale bolu brtzucha juz nie mam od momentu ostatniego dnia z bolem brzucha minelo 8 dni- a więc przyjełam już 8 tabletek i nie wiem czy zabezpieczenie jeśli zostało wtedy zachwiane juz powrociło, o ile w ogole zostalo zachwiane bo przeciez nie mialam biegunki....nie mialam 3 wodnistych ani papkowatych stolców w cigu doby ale martwi mnie ból brzucha i ta duza ilosc stolca np. podczas jednego posiedzenia

NikMag

NikMag

to że do tej pory ci nie szkodziły to nie znaczy że nie zaczęło szkodzić. Nie bez powodów w końcu przy tabletkach są zalecane częściejsze badania. Jakby to się powtarzało regularnie to po prostu zgłoś to lekarzowi.

303 nikmag Kobieta, 34 lata, Kraśnik
~klamka23

~klamka23

wiadomo,ze jezeli bedzie sie powtarzalo to zglosze sie do lekarza ale ja nie zapytalam o to czy mam isc z tym do lekarza tylko o ZABEZPIECZENIE wiec w takim kontekscie prosze o odpowiedz

NikMag

NikMag

skoro nie miałaś biegunki to zabezpieczenie będzie działać tak jak ma działać, tym bardziej że tabletki wchłaniają sie w ciągu 4 godzin od wzięcia. Chociaż się zastanawiam czy nie pomyliłaś bólu żołądka z bólem wątroby, są blisko siebie.

303 nikmag Kobieta, 34 lata, Kraśnik
~klamka23

~klamka23

dziekuje za odpowiedź:) tzn.tak praktyczniej to bolalo mnie podbrzusze a nie sam zoaldek czy jakby 'srodek' brzucha no ale ibum i nospa nie pomagaly dopiero gdy wzielam wieczorem dwa furaginy (po wzieciu 4 tabletki-ostatni dzien bolu brzucha) na drugi dzien bol brzucha minal- dlatego mysle,ze moze to bylo spowodowane pecherzem, alle w zasadzie niewazne teraz co mnie bolalo bo przeszlo, jesli bedzie powtarzac to napewno pojde na jakies badania narazie martwi mnie tylko antykoncepcja bo czy 'duzy' stolec podczs nawet jednego razu to nie ejst jakby przeczyszczenie?mimo tego ze byl normalny bo mialam takie skurcze jakby jelit -ten ból sama juz nie wiem :) ale chodzi mi o antykoncepcje!