Skocz do zawartości
Forum

Odstawianie tabletek antykoncepcyjnych


Gość maaagda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie.
Chciałabym odstawić tabletki antykoncepcyjne. Mam po prostu wziąć to opakowanie które mi się kończy i czekać na okres i nie rozpoczynać kolejnego, tak?
Czy jeżeli dostanę okres w tym pierwszym tygodniu po odstawieniu tabletek, to znaczy, że nie jestem w ciąży, nawet jeśli współżyłabym w czwartek, a ostatnią tabletkę wzięłabym w piątek?

Odnośnik do komentarza

Powinnaś dokończyć opakowanie i nie zaczynać następnego.

Pierwsze krwawienie po tabletkach będzie krwawieniem z odstawienia podobnie jak miałaś podczas brania tabletek, nie jest naturalną miesiączką. W czwartek i piątek będziesz jeszcze chroniona ale już później nie jeśli nie zamierzasz brać następnego opakowania. O braku ciąży przy tabletkach jedynie może cię poinformować test ciążowy 14 dni po. Nawet jakby podczas tej siedmiodniowej przerwy jakimś cudem wystąpiła owulacja to to krwawienie nic nie znaczy bo czasem na zagnieżdżenie się komórki jajowej trzeba kilku dni, chyba że wcześniej byś zaszła w ciążę.

Prawdziwa miesiączka to będzie ta którą dostaniesz po jakimś czasie od odstawienia tabletek.

Odnośnik do komentarza

przy sprzyjających warunkach plemniki żyją 7 dni chociaż przy tabletkach trudno o takie warunki, bo śluz się staje mało przyjazny plemnikom. większośc kobiet nawet w dniach płodnych nie ma takich warunków i plemniki żyją może 3-4 dni . A jeśli mówi się przy tabletkach że 7 dniowa przerwa jest czasem bezpiecznym (pod warunkiem że jest to przerwa a nie odstawienie) tak samo po zapomnieniu pigułki się karzą 7 dni dodatkowo zabezpieczać to znaczy że jest to czas bezpieczny.

Odnośnik do komentarza

organizm przecież nie wie że autorka chce odstawić tabletki i traktuję ją tak samo jakby chciała zrobić przerwę. Tylko że trzeba pamiętać że to tabletki z następnego opakowania chronią podczas 7 dniowej przerwy a nie te z poprzedniego działają na 7 dni.

Odnośnik do komentarza

czyli najlepiej by było wziąć jeszcze jedno opakowanie, powstrzymać się w tym czasie od współżycia bez dodatkowego zabezpieczenia i wtedy spokojnie odstawić?
czy mogę spokojnie odstawić teraz?
bo szczerze mówiąc już zgłupiałam.

Odnośnik do komentarza

to znaczy że wybierz opakowanie do końca, z tego co piszesz do piątku i do piątku jesteś chroniona. Dalej już nie. I mam tu na myśli bezpieczny seks do piątku a nie jakieś "plemniki mogą przeżyć". Przeżycie plemników jest tu wliczone. Pani Anna napisała że dodatkowa antykoncepcja powinna być "już od następnego dnia od przyjęcia ostatniej tabletki" czyli jakbyś chciał w sobotę pobaraszkować to powinnaś się dodatkowo zabezpieczyć.

Teraz w sensie dzisiaj nie odstawiaj, bo paczkę trzeba wybrać do końca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...