Skocz do zawartości
Forum

Jak rozpoznać pierwszy dzień cyklu przy zespole policystycznych jajników?


Gość abre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Jako, że rozpoznano u mnie zespół policystycznych jajników(mam niestety również większośc negatywnych skutków tego syndromu) oraz chciałabym rozpocząc współżycie ginekolog przypisał mi tabletki antykoncepcyjne.
Ostatnimi czasu miałam okres co 20 dni, więc sądziłam, że szybko zacznę brac pigułki. Niestety, chyba to, że bardzo chciałam spowodowało, że czekałam na miesiączkę 2 miesiące...
Zazwyczaj było tak, że po nocy od razu miałam mocne krwawienie, ale tym razem w sobotę zaczęło się malutkie plamienie, podobnie w niedziele, a w poniedziałek pojawiło się krwawienie(też nie takie silne jak zazwyczaj) więc wzięłam pierwszą tabletkę.
Dziś(dzień drugi) obudziłam się, wzięłam kolejną pigułkę i w łazience zorientowałam się, że okres zniknął:O Nie ma nawet plamienia... Czytałam, że jest to możliwe, ale mimo wszystko zaniepokoiło mnie to i zaczęłam się zastanawiac czy dobrze rozpoznałam okres i tym samym czy w dobrym dniu wzięłam pierwszą tabletkę...
Jako, że w sobotę chciałabym przeżyc pierwszy raz zastanawiam się, czy będę dobrze zabezpieczona. W ulotce wyczytałam, że jeżeli wzięło się tabletkę w 2-5dniu cyklu trzeba się zabezpieczac dodatkowo przez 7 dni, a w sobotę wypada 6 dzień...(a prawdę mówiąc zależy mi akurat na tym dniu, bo bardzo rzadko mamy czas się spotkac)
Dlatego mam pytanie-jak wy się na to zapatrujecie? bo myślę i myślę, czy dobrze rozpoznałam pierwszy dzień i mam różne myśli...
Chętnie zapytałabym się mojej gin, ale nie odbiera telefonu.
Mam nadzieję, że komuś będzie się chciało przeczytac mój post i podzieli się ze mną swoim zdaniem.
pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza

ja bym wziela tabletke w sobote bo ja tez mialam kiedys takie plamienia i wzielam wlasnie peirwszego dnia plamienia, ciezko powiedziec, ale wiesz mysle ze dla pewnosci lepiej 7 dni sie wstrzymac wtedy bedziesz miala pewnosc na 100%

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedzi:)
Jeżeli było to plamienie śródcykliczne (choc nigdy takiego nie miałam) to czy po tych siedmiu dniach będę zabezpieczona? Czy dopiero przy drugim opakowaniu będę mogła miec pewnośc?

pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...