Skocz do zawartości
Forum

Po jakim czasie tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać?


Gość kamilka1124

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilka1124

Witam.
Dopiero zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne,nigdy wcześniej nie miałam styczności z antykoncepcją hormonalną . Pierwszą tabletkę tak jak trzeba wzięłam w pierwszy dzień cyklu (pierwsze krwawienie). Czytałam dużo na temat antykoncepcji i powiedziane zostało, iż ochrona przed ciążą zaczyna się już od pierwszej tabletki przy tych dwuskładnikowych i branych od pierwszego krwawienia. Moje pytanie brzmi czy to dotyczy, również przypadku kiedy dopiero zaczyna się przyjmować doustną antykoncepcję i jest to pierwsza tabletka z pierwszego opakowania? Pytam ponieważ po zażyciu 4 tabletek odbyłam z narzeczonym stosunek i on skończył we mnie. Według ulotki i opinii lekarzy w internecie tabletki mnie chroniły ale wolę być pewna.

Odnośnik do komentarza

dla mnie to logiczne że od pierwszej tabletki. Zaczyna się je brać na początku cyklu, a owulacja jeszcze nie słyszałam żeby występowała w tym pierwszym tygodniu cyklu. Owszem w normalnym cyklu dni płodne mogłyby się zacząć pod koniec pierwszego tygodnia, ale tutaj nie mówimy o normalnym cyklu, bo skoro owulacja jest hamowana to nie ma dni płodnych.

Odnośnik do komentarza

opinii tyle co i lekarzy, ja od razu uprawiałam seks nie minął tydzień napewno od pierwszej tabletki i jakoś w ciąże nie zaszłam.
nie którzy mówią, że pierwsze opakowanie musi minąc, albo tydzień... więc musisz kierowac się swoim sumienień.

Odnośnik do komentarza

Ludzie ,jakie wy zadajecie durne pytania,jak dzieci z przedszkola!Pierwsze opakowanie zaczyna sie brac od pierwszego dnia okresu ,wiec skad te durne pytania typu czy wczesniej mozna wziasc tabletke ,bo chlopak z zagranicy zjeżdża?!..boze kochany ,masakra normalnie....

Odnośnik do komentarza

Witam,rozpoczełam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych belara w 2dniu miesiączki,po jakim czasie zaczęły one działać? Dziś wypada mi wziąć ostatnia tabletkę i zrobić 7dniową przerwe,czy po rozpoczęciu nowego blistra po tych 7dniach antykoncepcja będzie działać od pierwszej tabletki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...