Skocz do zawartości
Forum

Ból jajnika podczas miesiączki


Gość aniak1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Annafdfggg

Mnie boli tak mocno jajnik co miesiac ze 20 ketanolu to norba zeby przetrwac jednego dnia. I tak od początku kiedy dostalam pierwszy raz. Teraz mam 50 lat i ból jest nie do wytrzymania . Regularne badania usg co 6 miesiecy i wszystko ok. Poprostu naleze do 15% kobiet ktore mają bolesne miesiaczki , jedynie tabletki antykoncepcyjne powodowaly u mnie bezbolesny okres ale te wszystkie tabletki powodują guzy i torbiele wiec nie bede brac tego swinstwa ! Moj facet i tak ma podwiązane jądra bo go zmusiłam .

Odnośnik do komentarza

Póki kobiety nie dostaną dofinansowania to zaden meski ginekolog nie kiwnie palcem by znalesc sposób na ból menstruacyjny ! Oni viagre wymyslili sobie a ze zyjemy w szowinistycznych czasach od 2000 tys lat to nikt sie kobietami nie przejmuje. Łykam dwa opakowania dziennie lekow przeciwbólowych 32 tabletki zeby ledwo dojsc do toalety. W pracy musze brać wolne ! Oby mi to watroby i trzustki nie rozwalilo! A hormonalne tabletki fakt ze pozbylam sie bólu ale one powodują guzy i raka wiec tego swinstwa brac nie bede !

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina890

Wiem, że to napisała Wiolka1991 kilka lat temu, ale mam ogromne wątpliwości co do rzetelności Jej lekarza. "Doktor mi w prost powiedział że albo teraz zachodzę w ciążę albo biorę tabletki aby później mieć tą możliwość bo inaczej mogę mieć poważne problemy i byc bezpłodna. Więc nie warto czekać i czytać forum... tylko iść jak najszybciej do lekarza nawet kilku.. i mówić o wszystkim i niczego się nie wstydzić."
Domyślam się, że "tabletki" miały oznaczać leki hormonalne. Nie powinno się leczyć schorzeń (czy to ginekologicznych, czy dermatologicznych) tabletkami hormonalnymi! Wyjątkami są poważne choroby, gdzie lekarz wybiera "mniejsze zło". Skutki uboczne mają szeroką gamę działania, bo to właśnie sztuczne hormony są głównym powodem przeistaczania komórek w raka (mamy masę młodych Amerykanek/Holenderek, które zapadają na raka szyjki macicy pomimo przejścia szczepienia na HPV). Faktycznie regulują pracę organizmu, ale tylko na czas ich brania - zatem bierzesz = hormony w normie ale jesteś bezpłodna, odstawisz = nie wiadomo czy zajdziesz, bo wrócisz do punktu wyjścia, organizm może nie radzić sobie bez "pomocy". To nie są tabletki "na grypę" i tak nie działają. Także propozycja zajścia w ciążę powinna zakończyć wizytę poprzez trzaśnięcie drzwiami od gabinetu. Dziecko to jest (nawet innej odpowiedzi nie biorę pod uwagę) przemyślany wybór i jeśli pacjentka jest w stanie zajść w ciążę, ale jej nie planuje to powinno myślącemu lekarzowi dać coś do myślenia.
Generalnie chyba ginekolodzy, pediatrzy i dermatolodzy to najmniej profesjonalni lekarze w Polsce. Nie koncentrują się na wyleczeniu pacjentki, jak najmniejszym kosztem zdrowotnym, tylko wpychają leki na receptę jak drażetki.
Apeluję drogie Panie przeczytajcie skutki uboczne z ulotki takich leków.

Wracając do bóli menstruacyjnych to niestety ja się z nich "wyleczyłam" poprzez zmniejszenie poziomu stresu (tak olewajmy pierdoły i niewykonane porządki domowe - ważniejsze jest zdrowe podejście do życia), wykluczenie sztucznych dodatków do żywności, wysypiam się, mniej cukrów i picie herbat ziołowych. Po innemu trzeba było doprowadzić rozregulowany organizm do porządku!
Także nie panikować. Zdrowy organizm w większości przypadków sam poradzi sobie z problemem, ale oczywiście kontrolna cytologia i USG jajników wskazane. Również zmiany lekarzy i samokształcenie się w tak ważnym dla kobiety temacie jest podstawą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...