Forum Ginekologia

Ból jajnika podczas miesiączki

~aniak1

~aniak1

Witam, czy ból jajnika podczas 1 dnia cyklu, tj. miesiączki jest normalnym objawem miesiączkowania?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

NikMag

NikMag

Ból jajnika może sie pojawić przy dojrzewaniu pęcherzyka z którego uwalnia sie później jajeczko, albo przy jego pękaniu, nie musi byc niczym niepokojącym. ale lepiej sie przebadać.

303 nikmag Kobieta, 34 lata, Kraśnik
dadaaria

dadaaria

ja mialam straszne bole przez caly okres i okazalo sie ze mam torbiele wiec profilaktycznie zrob sobie USG

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 31 lat, gdzieś pod Wawą
Sonia

Sonia

to normalne ze podczas okresu bola jajniki bo pracuja, no chyba ze bola Cie bardzo mocno to wtedy faktycznie dobrze zrobic USG

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 33 lata, Radom
Panda

Panda

a ile masz lat? jesli jestes mloda osoba to calkiem normalne

229 panda Kobieta, 40 lat, Katowice
Złośliwa

Złośliwa

ja mam takie bolesne skurcze. Jeśli mocno cię boli to radzę udać isę do lekarza

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

U młodych dziewcząt menstruacji mogą towarzyszyć różne dolegliwości bólowe. Niestety bez badania ginekologicznego niemożliwe jest wykluczenie ewentualnych patologii. Wskazana jest wizyta kontrolna u ginekologa.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 34 lata, Warszawa
Złośliwa

Złośliwa

jak dla mnie to jest to normalne, no chyba że mdlejesz podczas tego bólu.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
~Gwieździsta

~Gwieździsta

ja też mam bóle podczas miesiączki, byłam z nimi nawe u lekarza, to przypisał mi ketolna i powiedział że po pierwszym dziecku przejdzie

~Acha

~Acha

Gwieździsta - nie wierz w to, ja urodziłam dziecko, a i tak boli. Tylko że już się tak tym nie przejmuję, bo w porównaniu z porodem to pikuś hehe

~sylwusia1986

~sylwusia1986

~Gwieździsta
ja też mam bóle podczas miesiączki, byłam z nimi nawe u lekarza, to przypisał mi ketolna i powiedział że po pierwszym dziecku przejdzie

Ściema, jakich mało. Urodziłam dwoje dzieci a podczas miesiączki umieram. Szczególnie w 2 i 3 dniu. Więc to nie do końca prawda.

~Nikka1220

~Nikka1220

Witam, ponawiam pytanie. Mam 19 lat i mimo wizyt u ginekologa nadal podczas okresu towarzyszy mi nieopisany bol i skurcze podbrzusza, nie pomaga nic przeciwbolowego, lekarz twierdzi ze taka moja natura i nie ma co w takim wieku ingerowac w te sprawy. Ketonalu sie boje, nie bez powodu jest na recepte. Dodam ze z bolu potrafie zemdlec lub spac 2 dni bez przerwy. Co robic?

~Karlson

~Karlson

Spróbuj "Aleve", nie jest na recepte, to jest jedyny lek, co mi pomaga. Ból mija za jakieś 10-15 min. Możesz poczytać o nim w internecie.

~Wiolka1991

~Wiolka1991

Witam, podczas miesiączki towarzyszy mi po za bólem menstruacyjnym, ból jajnika w którym występuję owulacja. Po za tym mam również guzki na piersiach które nie są groźne i można z tym żyć normalnie bez strachu. Ostatnio byłam u lekarza i powiedział mi co do tego bolącego jajnika.. że nie ma czegoś takiego jak "po ciązy Ci przejdzie". Doktor mi w prost powiedział że albo teraz zachodzę w ciążę albo biorę tabletki aby później mieć tą możliwość bo inaczej mogę mieć poważne problemy i byc bezpłodna. Więc nie warto czekać i czytać forum... tylko iść jak najszybciej do lekarza nawet kilku.. i mówić o wszystkim i niczego się nie wstydzić.

~nietypowa

~nietypowa

Hej. Ja mam ból jajnika lub czasami bola mnie obydwa w okresie jak i przed sa to bole lekkie klujace. Mialam robione usg dopochwowe i w jajnikach nic nie mam wszystko ok. Kazda kobieta ma rozne bole . Jezeli dawno nie bylas u ginekologa to warto sie przebadac kontrolnie. Pozdrawiam

~tererere

~tererere

Witam, a ja dziś umieram, z powodu bólu jajnika. od ponad dwóch lat cierpię na przewlekłe zapalenie jajników. Od kąd w sumie urodziłam córkę. 13.03 mam wizytę u lekarza, ponieważ jajnik boli mnie praktycznie cały czas, przy tym mam zawroty głowy i nie czuję się najlepiej. Mi po dziecku, fakt przeszły boleści związane z menstruacją, kiedy przed zajściem w ciążę też umierałam i miałam bardzo obfite miesiączki. Myślę, że w każdej bajce jest jakieś ziarnko prawdy.

~hgrhd

~hgrhd

Dzien dobry ja miałam dwie cesarki i po drugiej cesarce jestem juz 2 lata ale pare miesiecy juz podczas okresu boli mnie jajnik tak jak bym była półtora tygodnia po cesarce i niewiem co mam robic