Forum Ginekologia

Seks a ciąża

~1...l

~1...l

Witam. Czy test beta hcg z krwi jest wiarygodny po 11dniach od stosunku? W 6 dniu cyklu (cykle 24 dni) kochałam się z chłopakiem. Był to stosunek przerywany (wytrysk nastąpił na zewnątrz, ale partner po wytarciu członka chusteczką wszedł we mnie ponownie). Od tego czasu panikuję czy mogłam zajść w ciążę. 5 dni po stosunku pojawiła się u mnie podwyższona temperatura (37stopni), która trwa do dziś, poza tym nie mam objawów przeziębienia itp. 6 dnia po stosunku zauważyłam lekkie plamienie, dokładniej brunatny śluz, tego dnia bolał mnie też brzuch. Zmieniła się też konsystencja śluzu z pochwy, w tej części cyklu zwykle było go dużo, był gęsty i barwy kremowej, teraz jest go mniej, jest rzadszy i mlecznej barwy. Miewam nadal dziwne odczucie w podbrzuszu, ale to może być kwestia mojej schizy. Jestem rozdrazniona z tego wszystkiego i nie mogę funkcjonować normalnie. Dodam, że regularnie stosuję tabletki antykoncepcyjne, nie było też wymiotow i biegunek. Czy możliwe, ze wykonałam badanie za wczesnie? Czy przy takich objawach beta hcg powinna być już obecna we krwi gdybym była w ciąży?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Majkol

~Majkol

Jeżeli regularnie bierzesz tabletki to w czym problem ? Twoje objawy to pewnie ze stresu . Tabletki przecież zmieniaja gospodarke hormonalna i ZABEZPIECZAJA PRZED ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ. każdy test nawet ten z krwi jest wiarygodny dopiero po zagniezdzeniu pecherzyka w macicy co od owulacji troszke zajmuje bo podobno nawet do 14 dni czyli mniej wiecej w podobnym czasie co kolejna miesiaczka. Dlatego wszedzie mozna przeczytać ze najlepiej czekac do miesiaczki.