Forum Ginekologia

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

~k...l

~k...l

Dzień dobry. Stosuje tabletki Vines, lecz czuje, że pobiera mnie grypa żołądkowa i stąd moje pytanie czy razem z Vines mogę zastosować Smectę? Tab. Vines wzięłam o 20:00 a jest już poranek a więc czy mogę zastosować Smectę?? Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę aktywną a teraz będę miała 4 placebo. Więc przejść do nowego opakowania czy wybrać do końca przy stosowaniu smecty? Czy muszę używać 7dniowego zabezpieczenia? Dziękuję z góry za odpowiedź

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~czekoldzia

~czekoldzia

Mozesz stosowac cos na biegunke ale ja bym mimo wszystko wstrzymala sie od seksu na te kilka dni badz tez zabezpieczala sie dodatkowo gumka. Ja tez biore vines i lekarz mi kiedys powiedzial ze nawet zwykle przeziebienie moze oslabic dzialanie tabletek wiec dla bezpieczenstwa te 7 dni warto sie zabezpieczyc dodatkowo.

~kernelka7

~kernelka7

Ten lek na biegunkę nie wchodzi w interakcję z pigułkami antykoncepcyjnymi więc spoko, pamiętaj jedynie, że jak będziesz miała wymioty i biegunki do 4h do przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej to wtedy ochrona może byc zmniejszona i wtedy lepiej stosować zabezpieczenie mechaniczne przez tydzień

~ania niania

~ania niania

Najlepiej zrobisz jak napiszesz sobie bezpośrednio na adres lekarz.ginekolog@onet.pl tam uzyskasz bezplatna konsultacje od ktoregos z lekarzy ktorzy wspolpracuja z forum. Ja tez kiedys omawialam problem. Opisz tam dokładnie problem pozostaw nr telefonu kontaktowy aby lekarz mogl sie z tobą skontaktować i będziesz mieć bo tutaj nie ma wsrod nas az takich specjalistów którzy maja taka wiedze lekarska tylko same porady od amatorów

~Karokkkk

~Karokkkk

Dziękuję za informację.
Jak byłam przeziębiona to brałam leki, lecz pytałam się za każdym razem czy dany lek można brać bezpiecznie z tanletkami antykoncepcyjnymi. Nie było jakiś przeciwwskazań co do danych leków.