Forum Ginekologia

Brązowe plamienia przy tabletkach antykoncepcyjnych

Arielka55

Arielka55

Dziś około południa powinnam dostać miesiączki, ponieważ wczoraj rozpoczęłam przerwę w przyjmowaniu pigułek. Zauważyłam, że pojawiło się kilka plamień w kolorze czerwonym.Po dwóch godzinach te plamienia stały się brązowe. Co jakiś czas odczuwam skurcze w podbrzuszu i lekkie kłucie w okolicach jajników. Pigułki zażywam regularnie, bez pominięć, tylko raz miałam 3 godzinne opóźnienie (19 pigułka). Dodatkowo zabezpieczamy się także prezerwatywami, ponadto żaden z moich stosunków nie był pełny- wytrysk zawsze następował poza moją pochwą. Skończyłam 2 opakowanie. Co to może oznaczać? Czy mam powody do zmartwień?

109 arielka55 Kobieta, 25 lat, Kielce

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kaja

~Kaja

po prostu przy 2 opakowaniu jeszcze masz rozregulowane hormony dlatego nie masz normalnego plamienia bo w ciąży na pewno nie jesteś - nie ma możliwości, po pierwsze pigułki, po drugie prezerwatywa po trzecie wytrysk nie w Tobie - nie ma możliwości. 3 godziny opóźnienia to żadne opóźnienie bo masz 12 godzin rezerwy

Sonia

Sonia

ja też tak mysle bo nawet jakby tabletki nie zadziałały to stosowałaś praktycznie 2 dodatkowe zabezpieczenia. Obserwuj nastepny okres w przerwie - juz powinien sie unormowac

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 31 lat, Radom
Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Krwawienie z odstawienia pojawia się zwykle 2-3 dnia przerwy. W Twoim przypadku plamienia są zapewne rozpoczynającym się krwawieniem. Jeżeli przyjmujesz tabletki regularnie to ryzyko ciąży jest znikome.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 32 lata, Warszawa
Arielka55

Arielka55

Jestem bardzo przewrażliwiona na tym punkcie... A czy zmiana miejsca zamieszkania, wysiłek i stres z tym związany, zmiana planu dnia mogły
mieć jakiś wpływ na to?

109 arielka55 Kobieta, 25 lat, Kielce
ciekawska20

ciekawska20

Tak, zmiana miejsca zamieszkania, stres oraz wysiłek czy nawet zmiana planu dnia (zazwyczaj wiąże się z silnymi zmianami emocjonalnymi) ma wpływ na rozregulowanie się hormonów a przy tym i na pojawienie się miesiączki. Skoro skończyłaś dopiero drugie opakowanie tabletek to nie możesz jeszcze powiedziec, że któregoś tam dnia pojawienie się krwawienia jest normą. Można tak stwierdzić dopiero po kilku syklach. Zazwyczaj krwawienie z odstawienia pojawia się na drugi-trzeci dzień. Wszystko jest w porządku. Zero szans na ciąże. Nie ma co panikować.

--

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

10 ciekawska20 Kobieta, 34 lata, Wrocław
~el...04

~el...04

od ponad roku biore tabletki antykoncepcyjne asubtela przez ostatni miesiąc zauważyłam brązowe plamienia, śluz takiego koloru, talbletki przyjmuje regularnie jak dotont żadnej nie opuściłam....jakiś czas temu robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny.....czy zmiana koloru śluzu może być obiawem ciąży? skoro dotychczas był przezroczysty?

~hm1

~hm1

Witam,
przyjmuję tabletki D******e. Są to moje pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne. Podczas pierwszych dwóch opakowań plamiłam w trakcie ich przyjmowania, krwawienia z odstawienia występowały. W trakcie 3. opakowania pojawiło się lekkie plamienie, ale przeczytałam, że to normalne, że się plami nawet przy 3 opakowaniach. Jednak jestem w połowie blistra z czwartego opakowania i dziś zauważyłam brązowe plamienie z jakimiś skrzepami. Zaczęłam się martwić. Boję się, czy to nie ciąża. Proszę o poradę. Wybieram się do lekarza, lecz dopiero w przyszłym tygodniu, a chciałabym się trochę uspokoić.

~mmmmam

~mmmmam

Pierwszy miesiąc przyjmuję tabletki. Biorę tabletki o 20.30 jednak po północy przy 9 tabletce zwymiotowałam. Nie wiem czy zdążyła się wchłonąć, a na drugi dzień doszło do stosunku. Dziś przyjmę 19 tabletkę. Nwm czy mogę być w ciąży? Wszystkie pozostałe tabletki przyjmowałam na czas. Biorę tabletki 24+4placebo. Za tydzień powinnam mieć krawienie. Czy to CIĄŻA? Wystąpiło wczoraj brązowe plamienie i dziś też.

~Ana100

~Ana100

Hej, mam prośbę o poradę.
Przed wczoraj kochałam się z moim facetem a dzisiaj dostałam brązowego plamienia, gdzie miesiączka skończyła mi się 10 marca i nie mam pojęcia co może być powodem mojego plamienia. (Biorę tabletki antykoncepcyjne).

~ZaniepokojonaBardzo

~ZaniepokojonaBardzo

Biorę tabletki antykoncepcyjne i po pół roku zrobiłam miesięczna przerwę jak zalecił lekarz. Pierwszego dnia miesiączki zaczęłam brać nowe opakowania. A po miesiączce wystąpiły brązowe plamienia . Co to może być?

~m...l

~m...l

Witam, od ok 8 m-cy stosuję tabl. antykoncepcyjne (vibin mini)w calu zmniejszenia dolegliwości bólowych związanych z cyklem, w chwili obecnej nie współżyję (więc w ciąży nie jestem na pewno)m-c temu okres spóźnił mi się 3 dni ale był 'normalny' jeśli chodzi o długość i obfitość, a tym m-cu dostałam 2 dni za wcześnie, dzisiaj jest 3 dzień a zamiast krwawienia mam jedynie brązowe plamienia, czy to przy tabl anty jest normalna sytuacja czy oznacza coś poważnego? proszę o pilną odpowiedź.

~k...k

~k...k

Witam mam 22lata od 3 lat biore tabletki antykoncepcyjne. 2 tygodnie przed okresem pojawiły sie u mnie brązowe plamienia po okresie znikneły i pojawiły sie ponownie po paru dniach. Dodam jeszcze ze okolo 2 dni temu zapomnialam przyjac tabletki i dzis rano mialam silne krwawienie. Co moga oznaczac te plamienia czy to cos powaznego ? I czy krwawienie ma zwiazek z plamieniem czy z pominieciem tabletki ? Prosze o odpowiedz z gory dziekuje.

~s...l

~s...l

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie tabletek Yaz. Przyjmuję już 3 opakowanie, plamienia z odstawienia zawsze pojawiały się w przeciągu 4 białych tabletek. Ostatnią, różową zażyłam w czwartek czyli dzisiaj biorę 3 białą. Czytałam o tym, że można skrócić branie placebo i tu pojawia się moje pytanie(chciałabym przyspieszyć plamienie) czy jeśli wezmę dzisiaj wieczorem różową tabletkę z nowego opakowania to czy dostanę wcześniejsze plamienie lub będzie jego zanik? Pozdrawiam.

~m...m

~m...m

Od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Oprócz tabletek za każdym razem podczas stosunku zabezpieczamy się z partnerem prezerwatywą. Od kilku miesięcy zamiast regularnych krwawień występuje brązowa mazidlata wydzielina. Co może być tego przyczyną?

~k...l

~k...l

Witam, biorę tabletki Naraya Plus od 8 miesięcy, biorę tabletki regularnie. Jednak tym razem nie dostałam okresu. Zamiast tego jest jakaś brązowa wydzielina. Wątpie żeby to była ciąża ponieważ chłopak we mnie nie kończył. Boję się że ma to związek z tym że ponad mięsiąc temu miałam usuwaną nadżerkę. Proszę o odpowieź

~m...l

~m...l

Witam, od pol roku biorę tabletki Dionelle, półtora miesiąca temu zaczęłam codziennie ćwiczyć i juz w zeszłym cyklu 10 dni przed skończeniem opakowania pojawiło sie dziwne plamienie, po czym krwawienie z odstawienia, ktore zaczęło sie w normalnym terminie, było bardzo skąpe. W tym cyklu zostało mi jeszcze 5 tabletek, a wczoraj znowu dostałam plamień. Czy te anomalie mogą być spowodowane ćwiczeniami, czy może cos jest nie tak?

~k...m

~k...m

Witam. Dwa tygodnie temu zażyłam ellaone mniej niż 12h po stosunku przerywanym. Po tygodniu w przerwie na krwawienie od nieregularnej antykoncepcji w 2 dobie pojawił sie brązowy śluz. Rozpoczęłam kolejny blister. Jednak zaprzestałam ich brania w dobie 4. Dziś w dobie 5 nadal utrzymuje sie brązowe plamienie i dodatkowo piękna mnie sutki. Czy to normalne po takiej dawce hormonów?

~w...l

~w...l

Witam. W przerwie między tabletkami nie dostałam okresu, tylko jedna malutka, jasno brązowa plamk. Zazwyczaj mam słaby okres, ale teraz nie było go prawie w ogóle. Nie zapomniałam nigdy tabletki (biorę je od roku). Zaczęłam nowe opakowanie. Chłopak raczej we mnie nigdy nie skończyl. Robiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Czy mogę być w ciąży ?

Tabletka Po

Tabletka Po

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów po przyjęciu tabletki po najlepiej skonsultować się z lekarzem. Jeśli podejrzewasz ciążę, wykonaj test ciążowy.

149140 tabletka-po Mężczyzna, 26 lat, Polska
~k...l

~k...l

Witam mam pytanie związane z plamieniem podczas antykoncepcji . Zaczełam brać je od pierwszego dnia miesiączki jak zaleciła mi ginekolog z tym że okres mi się skończył a zaczeły mi sie plamienia bardziej koloru brązowego wymieszanego z krwią. Nie wiem czy przestać zażywać tabletki czy jest to normalny skutek uboczny, a wizyte mam dopiero za 3 tygodnie.