Forum Ginekologia

Ryzyko ciąży po uprawianiu pettingu

~k...l

~k...l

Petting a ciąża. Nie daje mi spokoju myśl, że mogłam zajść w ciążę przez petting. Z chłopakiem zrobiliśmy to w pierwszym dniu po owulacji, stąd też moje zmartwienie bo był to dzień płodny. Na początku zaspokoiłam mojego chłopaka ręką, po czym nastąpił wytrysk a nasienie znalazło się na mojej dłoni. Powycierałam je dokładnie papierem kuchennym. Mój chłopak dotykał penisa przed wytryskiem ale trzymał w dłoni papier, na którym była powycierana sperma. Następnie poszliśmy umyć ręce. Ja umyłam swoje tylko raz, zimną wodą i osuszyłam. Mój chłopak umył swoje trzy razy i także osuszył. Po jakichś piętnastu minutach, włożyłam płytko swoje palce do pochwy, po czym on to zrobił i przeszedł do stymulacji, wkładając je głęboko. Martwi mnie, że na palcach mogła zostać jakaś sperma i że był to mój dzień płodny. Chciałabym wiedzieć czy jest możliwość zajścia w ciążę w tej sytuacji, czy powinnam wykonać test ciążowy? Mój okres powinien się pojawić za tydzień ale bardzo się stresuję i nie mogę tyle czekać.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~kanarku13

~kanarku13

Cykle mam regularne, trwają około 28 dni, 31 grudnia była owulacja, opisane wyżej przeze mnie wydarzenie było 1 stycznia, 15 stycznia mam planowaną miesiączkę. Czy teraz da się stwierdzić, coś więcej? Czytałam o żywotności plemników i ich wrażliwości na przebywanie na powietrzu i w zimnej wodzie. Myśli Pani, że umycie rąk i odczekanie było niewystarczające?

~Olenka267

~Olenka267

Witam. Mam pytanie mianowicie. Ostatnią miesiączka miała miejsce 13 grudnia 2018. Stosunek odbył się w prezerwatywie 24 grudnia 2018. Lecz gdy mąż wyjął członka prezerwatywa znajdowała się na członku lecz powyżej zoledzia. W zbiorniczki znajdowała się sperma. Był to dzień plodny. Moje zwykle wahają się między 24 a 27 dni. Czy istnieje ryzyko ciąży dziś jest 26 dzień cyklu A miesiączki brak. Dodam że od 3 dni jestem przeziębiona ból gardła kaszle itd. Za odpowiedź dziękuję.

~Do Autorki

~Do Autorki

cyt.przeze mnie wydarzenie było 1 stycznia, 15 stycznia mam planowaną miesiączkę.
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
11 dni przed spodziewaną miesiączką, to pewne dni niepłodne.
W twoim przypadku 15.01 -11= 4.01, czyli dopiero od 4-tego stycznia byłaś niepłodna, zatem od 1. do 4. był okres płodny, i ciąża możliwa. Trza było włożyć do pochwy globulkę Oval Patentex, albo następnego dnia wziąć tabletkę "dzień po". Szykuj podanie o 500+ !!! Będziesz miała na mleko, wózek i książkę nt. antykoncepcji.

~szklanka wody

~szklanka wody

Jeżeli ma się zerowe wiadomości nt. antykoncepcji, to najlepszą metodą jest szklanka wody zamiast debilnego seksu & pettingu
Powtarzam:
Istnieją 2 okresy niepłodności. Drugi okres niepłodności jest najbezpieczniejszy. !11 dni przed spodziewaną miesiączką, to dni niepłodne=constans, ale na wszelki wypadek należy wsunąć globulkę Oval Patentex; tu można "jechać" na golasa.
1-szy okres niepłodności, tuż po ustaniu krwawienia jest ruchomy, jest mało dni niepłodnych, a przy przedłużającym się krwawieniu, dni niepłodnych może nie być. Tu też należy użyć globulki. Istnieje też okres płodny, i wtedy kobieta ma ogromną ochotę na seks. W tym okresie, by nie dopuścić do ciąży, należy użyć i globulki i prezerwatywy.
Na antykoncepcję inną np. spiralkę, należy zdecydować się dopiero po urodzeniu planowanego dziecka/ci
A. hormonalna jest na razie niedoskonała!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~objaśnienie

~objaśnienie

cyt.. Dodam że od 3 dni jestem przeziębiona ból gardła kaszle itd. Za odpowiedź dziękuję.
SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Choroba opóźnia owulację, więc miesiączka będzie też opóźniona. Zmiana klimatu na lepszy przyśpiesza owulację, zatem i miesiączkę. Warto o tym wiedzieć, by nie szaleć później ze zmartwienia.