Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość o...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od początku. Zaczęłam przyjmować tabletki 18.09.2018 r. brałam je codziennie o tej samej porze, jednego dnia z ostatniego tygodnia spóźniłam się dłużej niż 12 godzin ale mniej niż 13. Zgodnie z zaleceniem na ulotce wzięłam zapomnianą tabletkę i kolejne opakowanie bez 7 dniowej przerwy. Po ok ¾ dniach pojawiły się bóle w dolnej części brzucha i lekkie plamienie, które utrzymywało się ok 4/5 dni. Poszłam do lekarza, która podczas badania stwierdziła, że ochrona została przerwana bo mam jak dobrze pamiętam „powiększone ednometrium” ale nie widziała jajeczka. Wiec kazała zrobić badanie beta, które wykonałam i wynik ujemny ale prawda taka, że od ostatniego razu minęły dopiero 2 dni. Więc jeszcze zrobię badanie krwi po upływie pełnych 10 dni. Ze względu na to, że cały czas przyjmowałam do wizyty tabletki lekarka dała mi dwa wyjścia. Albo biorę opakowanie do końca ale ochrony prawdopodobnie będzie i 7 dni przerwy po skończonym opakowaniu. Drugie wyjścia robię przerwę 7 dniowa od razu w trakcie opakowania (10 dzień brania tabletek z blistra). Wybrałam drugą opcję, ostatnia tabletka została wzięta 18.10 i ok 2/3 dni później pojawiło się normalne krwawienie takie jakie miałam do tej pory. 7 dniowa przerwa kończy się 26.10. Czy jak wezmę tabletkę czy ta ochrona nastąpi ? Zastanawiam się czy takie działanie jest dobre. W ulotce nic o czym takim nie piszą podobnym. Podczas wizyty byłam zbyt zszokowana brakiem ochrony aby to przemyśleć a brak wolnych terminów do lekarza aktualnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...