Skocz do zawartości
Forum

Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?


Gość k...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 tygodnie temu zapomniałam wziąć tabletki antykoncecyjnej oraz uprawialam seks bez prezerwatywy. Zorientowawszy się, że nie wzięłam tabletki z 8 dnia kolejnego opakowania natychmiast wzięłam zaległą tabletkę. Około 5/6 godzin od stosunku wzięłam tabletkę po. Dalej stosowałam tabletki antykoncepcyjne. Nie miałam krwawienia po przyjęciu tabletki po. Dzisiaj powinnam mieć pierwszy dzień miesiączki, boli mnie jajnik i jest mi niedobrze ale może to być spowodowane weekendowym wyjściem do klubu i alkoholu. Czy spóźniający się okres jest spowodowany tabletką po? Czy mogę być w ciąży czy to po prostu ból menstruacyjny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli wzięłaś tabletkę "po" to z pewnością nie jesteś w ciąży. Bój może być psychosomatyczny (stres związany z niechcianą ciążą- pamiętaj że wszystko siedzi w naszej głowie). Może to być po prostu bój przed miesiączką, skurcze macicy i przygotowanie ciała do złuszczania martwego nabłonka. Stres, alkohol, nieprzespana noc i zabawa na imprezie również mogą wpłynąć na to, że nie masz miesiączki w danym czasie (tak jak wychodzi z Twoich obliczeń). Zalecałabym Ci jednak pomyślenie nad inną formą antykoncepcji. Ja ze swoim partnerem stosujemy damską prezerwatywę. Zabezpieczamy się przed potomstwem no i do tego przed chorobami wenerycznymi. Stosuję ją już od paru lat i jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...