Skocz do zawartości
Forum

Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w podanej sytuacji?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Kochałem się z dziewczyną 5 września. Stosunek był zabezpieczony, lecz w jego trakcie zmieniałem prezerwatywę gdyż pierwsza bo kilku zmianach pozycji była na czubku "zmemłana" (kilka razy już tak miałem). Z drugą natomiast było wszystko w porządku gdyż zawsze po wytrysku sprawdzam prezerwatywy wodą. Stosunek ten odbywał sie najprawdopodobniej w dni płodne, gdyż dzień wcześniej lub tego samego dnia z rana partnerka miała ból owulacyjny. Nie myślałem o tym do momentu gdyż okres zaczął sie spóźniać tydzień. Zaczałem popadać w paranoje, że wpadliśmy. Przy optymizmie utrzymywał mnie fakt, że partnerka miała już kiedyś tak długo cykl, poprzedni cykl był wyjątkowo krótszy niż zawsze, w ostatnim czasie przechodziła silne stresy oraz byliśmy w podróży. Ulga nastała kiedy 10 dni po tym stosunku nadeszła miesiączka. Partnerka mówiła, że niczym sie nie różniła od zwykłej trwała 5 dni, taka sama obfitość oraz ból troszke większy i trwający dwa dni jak zawykle przy tak długim cyklu u niej. Obawy wrócily po tygodniu od miesiączki gdyż partnerka się przeziębiła i doszły do tego nudności oraz na początku ból brzucha jak przy okresie jednak po kilku dniach zmienił sie on w "pieczenie". Moje paranoje wróciły mimo tego, że te objawy spokojnie można było tłumaczyć skutkami brania dużej ilości leków i panującym sezonie grypowym (sam się przeziebiłem po weekendzie z partnerką). Objawy ustąpiły jakoś po 5 dniach. Jednak moje paranoje nie pozwalały mi przestać i zrobiliśmy test ciązowy czułosć 20, 17 dni po stosunku 4 godziny po wstaniu a następny czułość 25, 23 dni po stosunku z rana. Obydwa wyszły negatywne. Powoli wracałem do normalnego stanu głowy jednak strach wrócił jakieś dwa tygodnie później gdy partnerka jednego dnia wieczorem narzekała przez chwilę na ból w podbrzuszu co powtórzyło sie nastepnego dnia wieczorem po stosunku. Kolejny raz moje emocje uspokajał internet gdy dowiedziałem się, że są to normalne objawy owulacji. Jednak teraz znowu doszukuję się u niej ciąży objawy ma bardzo podobne, lecz może być to też zwykły zespół napięcia przedmiesiączkowgo. Co sądzicie o mojej historii, zdaję sobie sprawę, że gdybym na tapecie zostawił czyste fakty a nie doszukiwane objawy z różnych for internetowych to w ogóle by takiego problemu nie było. Potrzebuje chyba mocnego kopa w komentarzach jak idiotyczna jest cała sytuacja, gdyż prawdopodobieństwo wpadki przy takim obrocie spraw jest mniej niż promil. Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuje i zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Gość katarzynka888

Przede wszystkim to wyluzujcie i przestańcie się tak stresować, że będziecie rodzicami. Stres nie wpływa pozytywnie na hormony partnerki a co za tym idzie może powodować nieregularne cykle miesięczne. Jeśli Twoja partnerka raz dostała okres to z pewnością nie jest w ciąży. Poza tym wyznaczanie dni płodnych na podstawie tego, że bolał ją brzuch jest jak wróżenie z kart. Warto jest zacząć stosować inne metody, które nauczą Was obserwacji własnego ciała i uspokoją Wasze obawy. Na rynku dostępne są komputery cyklu MyWay. Ja ze Swoim partnerem mam coś takiego w "sypialni". Jest to urządzenie, które na podstawie objawów pokazuje kiedy są dni płodne (owulacja) i jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę gdy dojdzie do stosunku bez zabezpieczenia lub też coś z tym zabezpieczeniem będzie nie tak. Jest on bardzo łatwy w użyciu i dostosuje się do Waszego rytmu życia i bycia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...