Skocz do zawartości
Forum

Seks a ciąża


Gość z...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Stosunek ze swoim chłopakiem odbyłam dokładnie 31 sierpnia, zabezpieczyliśmy się prezerwatywa, był to nasz pierwszy raz który nie trwał długo. Mialam wtedy także dni niepłodne, 23 dzień cyklu. Miesiączkę dostałam 6 września i trwała do 10 września. Dzisiaj jest 12 październik, a kolejnego okresu brak. Mam 9 dni opóźnienia. Trochę się martwię. Pojawiał mi się przez jakiś czas biały śluz, nie był bardzo gesty, taki lepki. Co może być przyczyna? Dodam ze 11 października zrobiłam test ciążowy i wynik wyszedł mi negatywny. Martwię się

Odnośnik do komentarza

Regularność cykli jest uzależniona od wielu czynników w tym od stresu, alkoholu i innych używek. Owulacja najczęściej występuje około 14 dnia cyklu, ale przy regularności miesiączek. Plemniki natomiast mogą przeżyć do 5 dni w ciele kobiety. Dlatego proponowałabym spróbować innej metody wyznaczania dni płodnych a nie poprzez obliczenia. Ja od wielu lat stosuje tester owulacji ze śliny Afrodyta. Jest tani, łatwy w użyciu i poręczny. Ma postać szminki do ust i zmieści się w każdej torebce- nawet tej najmniejszej. Jeśli nie chcesz zostać mamą a lubisz seks bez zabezpieczeń to Afrodyta pomoże Ci w wyznaczaniu owulacji.

Odnośnik do komentarza

~Zuzal
Oczekuje odpowiedzi kogoś kto się bardziej na tym zna ;)
To kiedy co było dodałam przy okazji, martwi mnie tylko fakt ze okres mi się spóźnia już 2 tygodnie.
A i to był moj pierwszy raz, od tego momentu nie uprawiałam więcej seksu

Test powinnas wykonac najwczesniej 14 dni po stosunku. Byc moze organizm ma jakas infekcje, albo cos opóznia okres. Ciezko powiedziec. Powtorzyc test mozna zawsze.

Odnośnik do komentarza

proponuję zrobić test z krwi beta hcg. Daje 100% pewności, że ciąża jest lub jej brak. Test kosztuje w granicach 30-40 zł. Będziesz pewna.
Mi okres się spóźniał tydzień, robiłam testy apteczne no i właśnie z krwi. Wszystkie negatywne. Dostałam tabletki na wywołanie i jest ok. Stres, choroba, wszystko może opóźnić okres. Zrób ten test z krwi, jest on najbardziej wiarygodnym testem i wykrywa ciążę już od około 10 dnia od zapłodnienia, wcześniej niż testy "sikane".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...