Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcja A antybiotyk


Gość Kamila112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam dosyć osobliwe pytanie.
Biorę antykoncepcję Microgynon21 punktualnie codziennie. Na wakacjach dostałam zapalenia/zakażenia układu moczowego. Skończyło się lekarzem i przepisaniem mi antybiotyku. Tamtejszy lekarz nie powiedział mi, że to jest antybiotyk i do tego powiedział że mogę normalnie spożywać alkohol.
Leki brałam gdy miałam ostatnie dwie tabletki w blistrze i później zrobiłam 7 dni przerwy jak zawsze. Podczas dwóch dni gdy oczekiwałam na krwawienie stosunek odbył się bez zabezpieczeń. Ale później normalnie z dodatkową ochroną.
Moje pytanie brzmi czy jest możliwość bym zaszła w ciąże... od dłuższego czasu mam problemy zdrowotne ale Teraz po powrocie czuje lekkie wzdęcia w podbrzuszu. Zaczynam może panikowac trochę... Ale wolę się dopytać kogoś jeszcze.

Odnośnik do komentarza

A jak długo brałaś antybiotyk? Pytam ponieważ ja biorąc belarę, kiedy była konieczność przyjmowania antybiotyku to stosowałam dodatkowe zabezpieczenie przez cały czas +7 dni po skończeniu antybiotyku. Z tym, że nie było to w czasie przerwy z odstawienia. Na 100 % to ryzyka ciąży nie można wykluczyć, ale nie uważam żeby ryzyko zajścia było duże w twoim przypadku; najlepiej będzie jak zrobisz test ciążowy, ewentualnie też może warto byłoby udać się do ginekologa na kontrolę;

Odnośnik do komentarza

W pon wzięłam wieczorem pierwszy raz antybiotyk. Biorę antykoncepcję o 19 a antybiotyk wzięłam około 21 lub po nawet.
We wtorek tak samo i to była ostatnia tabletka z blistra anty. Miałam go brać raz dziennie. Odbyły się stosunki bez zabezpieczenia ale większość z wytryskiem na zewnątrz. W piątek dostałam krwawienia i była już prezerwatywa.
Antybiotyk chyba brałam przez 2 dni. Był to zinnat. Po krwawieniu nie było już stosunku. Ostatni odbył się w sobotę A krwawienie ustali we wtorek A w środę zaczęłam kolejny blister.
Nie bede kłamać naprawdę jeśli byłam tak mało odpowiedzialna będę wściekła za swoją głupotę.

Odnośnik do komentarza

Cześć ponownie :) Wiesz ja nie jestem lekarzem oczywiście, ale na podstawie tego co piszesz, że ten antybiotyk brałaś 2 dni tylko i jeszcze partner nie kończył w Tobie, to tak jak wcześniej pisałam, ryzyko ciąży jest naprawdę małe według mnie; tak jak radziłam zrób test, a jeśli będziesz mieć wątpliwości to tylko ginekolog na 100% stwierdzi co i jak; mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze u Ciebie; pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Podczas przyjmowania antybiotyku może (nie musi) dojść do osłabienia skuteczności hormonów. Jeśli następnym razem zachorujesz to przede wszystkim powiedz lekarzowi, że przyjmujesz antykoncepcję hormonalną. Jeśli masz obawy, że zajdziesz w ciążę a nie masz stałego partnera, któremu możesz powiedzieć żeby w tym czasie on się zabezpieczył to ja Ci polecam damską prezerwatywę. Ochroni Cię przed ciążą i chorobami wenerycznymi. Ja tak robię i jest ok ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...