Skocz do zawartości
Forum

Ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Mam nadzieję, że zmagam się jedynie z paranoją i nie mam powdów do obaw: 15dni temu uprawiałam seks zabezpieczając się jedynie antykoncepcją hormonalną. Stosunek był przerywany. Muszę jedynie dodać, że kilka dni później zapomniałam o zażyciu tabletki. Dzień owulacji wypadł równo tydzień po stosunku. Tego samego dnia poczułam, że moje piersi zrobiły się pełniejsze, a kilka dni później, żyjąc w olbrzymim stresie, dostałam nudności. 3 dni po owulacji rozpoczęła mi się miesiączka, która powinna przyjść za 9dni. Jest taka jak zawsze - krwawienie raczej nie obfite, występują skrzepy krwi. Wykonałam jednak 3 testy ciążowe domowe, który wykazały wynik negatywny. Dokładnie tydzień po owulacji zadoznwilam do mojego ginekologa, który nakazał mi wykonać test na obecność będą hcg - tego samego dnia miałam już wyniki, które wskazywały na śladową obecność hormonu (<0,1). Czy nie wykonałam zbyt wcześnie badania krwi? Czy mam obawiać się ciąży? Stresuję się powiększonym biustem, który być może zwiększył swoją objętość delikatnie, ale nadal wywołuje u mnie to panikę. Czy może być to związane z miesiączką?

Odnośnik do komentarza

To zdecydowanie paranoja, na pewno nie jesteś w ciąży. Dziwi mnie tylko Twoje stwierdzenie że zabezpieczałaś się "tylko" antykoncepcją hormonalną. No i nie tylko bo chwilę później dodajesz że stosunek był przerywany. Skoro zapomniałaś tabletki powinnaś przez 7 kolejnych dni dodatkowo się zabezpieczać, nie ma natomiast to wpływu na stosunek odbyty kilka dni wcześniej - wtedy byłaś chroniona zupełnie. Myślę, że potrzebujesz bardziej wyluzować, ja od lat biorę tabletki belara, ściśle pilnuje regularności przyjmowania i nie stosuję innych metod zabezpieczania i w ciążę nie zaszłam. Po to się je przecież bierze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...