Skocz do zawartości
Forum

Czy istnieje duże ryzyko ciąży?


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, biorę 1 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Bellara. Zazwyczaj biorę tabletki o 22 lecz w drugim tygodniu w srode zapomniałam i wzięłam następna w czwartek o godzinie 17 dodatkowa i normalnie o 22 następna.Lecz następnego dnia w piątek zdążyłam normalnie tabletkę o 22 lecz zwymiotowałam ja po godzinie 23 i zażyłam na następny dzien o 7 rano.Wczoraj mialam ostatnia tabletkę z opakowania.Teraz moje pytania Czy nie robić 7 dniowej przerwy i zacząć brać drugie opakowanie?Jesli współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia wczoraj istnieje duże ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Hej, więc po kolei. Znam te tabletki, sama biorę belarę. Jak zapomniałaś tabletki i wzięłaś ją o 17 to minęło więcej niż 12 godz. od pominięcia więc żeby było zabezpieczenie przed ciążą powinnaś się przez następne 7 dni dodatkowo zabezpieczać; ochrona jest ale do 12 godzin przyjęcia zapomnianej tabletki; w tym drugim przypadku kiedy zwymiotowałaś tabletkę też nie byłaś chroniona ponieważ tabletka się nie wchłonęła, potrzeba na to min. 4 godziny lub wziąć następną; u ciebie w sumie się nałożyły te dwa przypadki. Według mnie nie powinnaś robić przerwy. Żebyś była chroniona to cytuję ulotkę"Koniecznych jest 7 dni nieprzerwanego przyjmowania tabletek, aby zachować właściwy stopień zahamowania osi podwzgórzowo-przysadkowo-jajnikowej" więc jeśli się dodatkowo nie zabezpieczaliście to ryzyko ciąży jest;

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...