Forum Ginekologia

Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

~j...l

~j...l

Witam, Kończę 5 opakowanie tabletek Naraya plus 24 4 Jestem w trakcie 4tej tabletki placebo. Krwawienia jeszcze nie dostałam. W poniedziałek i wtorek przyjęłam antybiotyk jednak odstawiłam go w środę a dzisiaj (niedziela) współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Dodam że to tabletki placebo. Czy jest możliwość zajścia w ciaze? Czy udać się po tabletki 72h?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~tariana

~tariana

niektóre antybiotyki mogą obniżać skuteczność, antykoncepcji hormonalnej, dlatego tez jest zalecane,żeby przez tydzień zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą. Ale jeśli ty piszesz,że się dodatkowo nie zabezpieczałaś, to ryzyko jest, zrób test ciążowy. Ja przy moich tabletkach, jak brałam ostatnio antybiotyk, to też się dodatkowo zabezpieczałam, bo nigdy nie wiadomo.

~maryna77

~maryna77

a czy przy każdych tabsach trzeba dodatkowo zabezpieczać się gumką, jeśli stosujemy antybiotyk ?

~tariana

~tariana

Takie informacje sa na pewno zapisane w każdej ulotce antykoncepcji. Nie wiem czy jest taka antykoncepcja, która nie gryzie się z antybiotykiem, chyba nie... Warto zawsze miec ulotkę przy sobie i prezerwatywy, bo nigdy nie wiadomo. A jesli chcemy być w 100 procentach chronieni przed ciążą, to warto być czujnym :)