Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam takie pytanie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Levomine od prawie roku. Po 7 dniowej przerwie 8 dnia nie przyjełam 1 tabletki z kolejnego blistra ( biore zawsze o godz 20. )Przypomniałam sobie o tym kolejnego dnia i przyjełam tabletke(zapomniana) jak najszybciej niestety mineło ponad 20 h, a kolejna tabletkę przyjełam tego samego dnia o stałej porze. Czy postapiłam właściwie ? biorac pod uwage iz w czasie 7 dniowej przerwy współżyłam dodatkowo zabezpieczajac sie prezerwatywą , która w mojej ocenie użyta była w sposob prawidlowy( nie ssuneła sie , nie była peknieta w mojej ocenie) Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

~m...l, według mnie postąpiłaś właściwie; tą zapomnianą trzeba przyjąć jak najszybciej a kolejną już o stałej porze; ja tak się podobnie kiedyś z belarą zakręciłam i też minęło więcej niż 12 godzin; bo do 12 to wiadomo, nie ma zagrożenia; powinno się przez następne 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie, tak producent też zaleca; dobrze, że dodatkowo stosowałaś prezerwatywę w czasie tej przerwy 7-dniowej, bo jeśli nie to z tego co wiem, istnieje wtedy ryzyko zajścia w ciążę; u mnie belara się sprawdza; ale jak wtedy zapomniałam to na początku też nie byłam pewna jak z tym dawkowaniem zrobić, teraz to już wiadomo; zawsze też możesz udać się do ginekologa, z pewnością wszystko fachowo wyjaśni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...