Skocz do zawartości
Forum

Spóźnione branie tabletek antykoncepcyjnych


Gość krychaaa

Rekomendowane odpowiedzi

~Timfalla
Witam, po 7-dniowej przerwie 8-ego dnia powinnam wziąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Tabletki biorę o 23 jednak tego dnia wzięłam o 1 w nocy. Moje pytanie jest związane czy mam liczyć to spóźnienie jako 2 godziny czy spóźnienie o 13 h? Współżyłam 3 dni potem z partnerem lecz nie było wytrysku. proszę pilnie o odpowiedź Pozdrawiam.

Witam!
Z opisu wynika, iż przyjęła Pani tabletkę 2 godziny później niż zwykle. Opóźnienie 13. godzinne występowałoby wtedy, gdyby przyjęła Pani tabletkę w południe następnego dnia. W tym przypadku ochrona antykoncepcyjna została zachowana. Nie ma powodu do obaw.

Odnośnik do komentarza

~annaannaa
Witam.
Chciałabym poradzić się czy w moim przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę.
W poniedziałek, wtorek i środę miałam stosunek, tabletki (21 tabletek i 7 dni przerwy) brałam regularnie do czwartku. W piątek o tabletce zapomniałam i przyjęłam ją dopiero w sobotę rano, czyli po jakichś 15 godzinach (zazwyczaj biorę o godz. 18). Piątkowa tabletka była 14 tabletką. Nie wiem czy po zakończeniu blistra mogę zrobić sobie 7 dni przerwy czy koniecznie brać kolejne opakowanie. I czy w takim przypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę?
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, może ktoś był w podobnej sytuacji lub będzie umiał mi doradzić.
Pozdrawiam

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy po około dwóch tygodniach od ryzykownych stosunków. Ponieważ zapomniana tabletka była ostatnią z drugiego tygodnia to nie ma konieczności rezygnowania z siedmiodniowej przerwy.

Odnośnik do komentarza

Witam , w pierwszym tygodniu zapomniałam łyknać czwartej tabletki.
Zawsze biorę o godzinie 18tej, wzięłam nastepnego dnia o 10tej rano(niedziela), w tym samym dniu kolejną o stałej porze(czyli w niedzielę).
I uprawiałam pełny stosunek , z niedzieli na poniedziałek.
Wiem, że do 12h jest tolerancja. Ja się spóźniłam o 16godzin.
Mam zacząć się stresować ???
Tabletki biorę od ponad pół roku.

Odnośnik do komentarza

No właśnie. poleciałam do swojej Pani ginekolog, bo nie wytrzymałam, może mówię przepisze mi tabletkę PO.
Ale uspokoiła mnie, że to nie jest tak , że owulacja wraca w momencie, tym bardziej, że ja nie mam 20 lat, tylko jestem 10 lat starsza, no i biorę w miarę wysoko hormonalne tabletki.
No i nie była to zapomniana pierwsza , ani ostatnia, ani nie minęło nie wiem.. 24 h, tylko 4 godziny spóźnienia tak naprawdę...
Więc jestem spokojna,w miarę

Odnośnik do komentarza

Witam.

Prosze o pomoc.
26.12 doszlo do pełnego stosunku z moim chłopakiem. Dodam Ze bylam w trakcie brania antybiotyku- jednak po konsultacji z moim lekarzem powiedZial ze nie mam powodu do obaw gdyz nie obniza to dzialania tabletek antykoncepcyjnych. Jednak 30.12 zapomnialam wziasc tabletki - wzielam ja 20h pozniej dopiero w srode 31.12 wraz z tabletka srodowa ( 2 na raz 14 i 15) i podobna sytuacja miala miejsce 2/01 wzielam tabletke z 14h opoznieniem. Wiec po 14h wzielam tabletke z 2/01 a kolejna juz normalnie ( 17 tabletka). Od 26/12 nie doszlo juz do pelnego stosunku. Cy jestem zagrozona ciaza ?? Prowae o szybka i profesjonalna idpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam , od 2 lat stosuję tabletki antykoncepcyjne Madinette. Zawsze miałam dość obfite krwawienia w 7 dniowej przerwie , tym razem wystąpiło brązowe plamienie i podczas jednego dnia mała ilość krwi. Nie mogę wykluczyć , że nie spóźniłam się z tabletką więcej niż 12 godzin . Wykonałam 2 testy ciążowe :10 i 12 dni po stosunku, oba negatywne . Czy w tym przypadku mogę wykluczyć ciążę ? W piątek powinnam zacząć nowy blister . Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moja partnerka zapomniała 4-tej tabletki z nowego opakowania, którą połknęła o 9:09, czyli teoretycznie minęło 9 minut więcej niż 12 godzin od przyjęcia ostatniej dawki, (przyjmując godzinę 21). Z tym, że zawsze tabletki zażywała między 21 a 22 maksymalnie o 1 w nocy, czyli nie więcej niż 4 h później. (Uściślając pierwsza tabletka z aktualnego opakowania była zażyta koło 23, druga koło 22, trzecia koło 22, czwarta o 9 :09). Czy jest możliwość zajścia w ciążę w tym wypadku?

Odnośnik do komentarza

A jeśli spoznilam się z tabletka o 12 i pół godziny? Może pytanie wydaje się głupie, ale trochę się stresuje. To ostatni, 3 tydz przyjmowania tabletek z blistra. Na ulotce jest niby napisane żeby zrobić wtedy przerwę natychmiast lub nie robić wcale i zacząć kolejny blister.. Ale zastanawiam się czy te pół godziny jest naprawdę aż tak istotne?

Odnośnik do komentarza
Gość Panikara97

Witam
Spokojnie nie będę się pytać co jeśli parę godzin, ja mam większą rozkminę. Tebletki biorę by się leczyć więc nie będzie pytania "czy jest możliwość że jestem w ciąży " nie tego jestem akurat pewna ;). Mój problem wygląda tak, że zapomniałam wziąć 4 tabletki z pierwszego tygodnia, czytałam instrukcje ale nie wiem dlaczego wpoiłam sobie ,że trzeba ją pominąć . Więc nadal jest nietknięta. Jako że już ku mej uciesze okres mi się kończył i były tylko resztki to teraz jest tak że mam 7 dzień "resztek". Jako że tak jak wspomniałam się leczę to że mam okres przez 11 dni to norma ale pytanie martwię się czy nie jest to właśnie spowodowane tabletkami i tym że jedna pominęłam. Co mam robić ? Skontaktować się z lekarzem ? Proszę o radę

Odnośnik do komentarza

Witam kilk razy zdażyło mi się zapomnieć tabletki biorę tabletki o nazwie rigevidon. Stosowalimsy stosunek przerywany i dwa razy nie zdążył wyciągnąć ale potem jak zapomniałam brałam i teraz spóźnia mi się okres mam zgade smaka na słone jedzenie oraz w nocy mdłości czy mogło dość do wpadki??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...