Skocz do zawartości
Forum

Nawracające torbiele jajników


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu nowa i szukam dziewczyn, które tak jak ja walczą z nawracającymi torbielami. Trochę brakuje mi sił na tą walkę, ale może któraś z Was miała podobne doświadczenia i coś poradzi?

Latem 2016r. Zdiagnozowano mi torbiel po prawej stronie (ok 5cm), jak się później okazało antykoncepcja hormonalna nie pomogła, bo torbiel była okołojajowodowa (zmniejszała się, później zwiększała, ale nie chciała zniknąć) Ca125 był w normie, ale bóle podbrzusza, zaparcia, problemy z oddawaniem moczu były na tyle dokuczliwe, że finalnie 30.11.2017r. torbiel została laparoskopowo wyłuszczona. Ponieważ zależało mi na zachowaniu efektu antykoncepcyjnego, dalej przyjmowałam tabletki anty.

02.01.2018r. Kontrola u ginekologa i ku mojemu zdziwieniu, kolejna torbiel jajnika, po stronie lewej 4,5cm. Lekarz zaleca przyjmowanie tabletek bez robienia przerw z odstawienia i kontrole za 2 m-c. W międzyczasie pomimo ciągłości przyjmowania tabletek wystąpiły dwa krwawienia, towarzyszyły im okropne dolegliwości bólowe brzucha, pleców, silne osłabienie.

02.03.2018r, kontrola usg. wchłonęła się torbiel jajnika lewego, natomiast na prawym jajniku widoczna torbiel dwukomorowa 68mm. Obecności tej torbieli spodziewałam się już kilka dni wcześniej, jak odczuwałam uporczywe kłucie w podbrzuszu i oddawałam mocz co kilkanaście minut.
Poradźcie proszę, co ze mną jest nie tak? Jak mogą pojawiać się torbiele czynnościowe podczas przyjmowania tabletek anty? Dodam, że wszystkie przyjmowałam o tej samej porze, żadnej nie pominęłam. Praktycznie codziennie towarzyszy mi ból. Od 3 miesięcy, ciągle jestem zmęczona i poddenerwowana, nie wiem, czy to wina hormonów, czy tak stresuje mnie ta sytuacja, ale mam tego dość... Mam 30 lat, jeszcze nie rodziłam, ale chyba któregoś dnia będę chciała zostać mamą, nie chcę, żeby torbiele zabrały mi tą szansę.
Powiedzcie, co jeszcze mogę zasugerować mojemu lekarzowi (wizytę mam za 2 tygodnie), jakie badania można wykonać? Nie chcę z każdym cyklem dowiadywać się o nowej torbieli, a w czasie krwawień z odstawienia, czy miesiączek umierać z bólu (zawsze miałam bolesne miesiączki, ale ostatnie krwawienia są totalnym armagedonem). Pomóżcie, bo zwariuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...