Skocz do zawartości
Forum

Seks a ciąża


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 25.11.2017 urodziłam synka, drugie cesarskie cięcie. Pierwszą miesiączkę dostałam 11.01trwala Orawie 8 dni i była dość obfita. Jakieś dwa tygodnie po dostałam tygodniowe plamienie, brązowe a czasem przypominające odchody poporodowe... Brzuch boli mnie jak przed okresem, a jednak nie dostałam drugiej po porodzie miesiączki do dziś... Zrobilam przedwczoraj test ciążowy jednak wieczorem, wyszedł negatywny, ale ostatnie zbliżenie miało miejsce trzy tygodnie temu stąd moje pytanie, czy test nawet wieczorny nie powinien już po takim czasie pokazać ciążę? Oczywiście zabezpieczaliśmy się z mężem, ale tylko prezerwatywą... Raz była sytuacja że dosłownie na chwilę mąż wszedł bez zabezpieczenia ale nie kontynuowaliśmy stosunku, panikuje już bardzo i nie wiem co myśleć. Ciągle wydziela się przezroczysty śluz i myślę że już dostałam miesiączkę a to jednak nie to... Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Autorka pytania

Denerwuje się, bo jest to dla mnie stresująca sytuacja.. zrobiłam.drugi test rano - negatywny. Miesiączki nadal nie mam niestety... Poczekam jeszcze trochę i jeśli się nie pojawi pozostaje mi wizyta u lekarza.
Co do odpowiedzi na moje pytanie... Widziałam tu wiele bezsensownych pytań, gdzie sensowna odpowiedź była udzielana niemalże od razu... A chciałam tylko potwierdzenia, czy po porodzie (gdzie nie karmię piersią) takie wahania w odstępach miesiączek są normą...

Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jest normą po porodzie że organizm musi dojść do siebie.Stąd nieregularna miesiączka.Pomyślcie z mężem o zabezpieczeniu typu spiralka zamiast później się dręczyc.Przy mocnym podnieceniu męża nawet takie chwilowe włożenie i odpowiednim "twoim" czasie może zakończyć się ciążą.

Odnośnik do komentarza
Gość Autorka pytania

No wiem, właśnie stąd ten strach... Ale jeśli dwa testy po miesiącu czasu od stosunku wyszły negatywnie, to chyba raczej nie ma szans na ciążę...
Mamy już wybraną formę antykoncepcji i bez tego teraz ani rusz :) ważne tylko, by teraz przyszła miesiączką wtedy będę spokojna...

Odnośnik do komentarza
Gość Autorka pytania

Nie, mam w miarę blisko, a badanie to tylko 15 zł więc warto dla świętego spokoju :) zrobię je jednak w sobotę, jeśli miesiączka się nie pojawi, bo rano w tygodniu będzie ciężko :) mąż rano zawozi starszego syna do przedszkola a ja zostaję z młodszym w domu i nie mam zabardzo jak...
Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i opinię :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...