Skocz do zawartości
Forum

Zmiana tabletek a ryzyko ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum. Mam taki problem - otóż 2 tygodnie temu razem z ginekologiem podjęłam decyzję o zmianie tabletek Sylvie 20 na Belare po 1.5 roku brania Sylvie (uciążliwe skutki uboczne). Otóż ginekolog polecił mi abym Belare wzięła 1 dnia po 7 dniowej przerwie po Sylvie 20. Tak też zrobiłam. Jednak ostatnio zaczelo mnie martwić to, że różne źródła podają różnie - ze powinno się tą pierwszą tabletkę nowych tabletek po zmianie wziąć tuż po zakończeniu starych, nie robiąc przerwy, ponieważ ochrona mogłaby byc nie zachowana. Ja jednak wzięłam po 7 dniowej przerwie, po krwawieniu z odstawienia. Czy od 1 tabletki nowej Belary byłam już chroniona? W dniu następnym po wzięciu 1 tabletki kochałam się z chłopakiem, nie było wytrysku ponieważ nie dokonczylismy stosunku, jednak jestem pewna że jakaś ilość preejakulatu mogła wystąpić. Jakie jest ryzyko ciąży?
Drugie pytanie mam odnośnie plamień. Teraz przy 12 tabletce z pierwszego blistra wystąpiły brazowe plamienia, czy może to być oznaką ciąży? Wiem że organizm potrzebuje 3mc na dostosowanie się do tabletek, jednak czy te plamienia to normalny objaw ? Przypominam że wcześniej przez 1.5 roku brałam Sylvie 20, a teraz biorę pierwsze opakowanie Belary.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...