Skocz do zawartości
Forum

tabletki antykoncepcyjne


Gość blonds95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym zapytać czy powinnam się niepokoić jeśli od momentu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Syndi 35 pojawiły się u mnie mdłości, wymioty i plamienia po okresie? Jest to moje pierwsze opakowanie po długiej przerwie, wcześniej z partnerem nie stosowaliśmy żadnych zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza

To zależy które to opakowanie i czy bierzesz tabletki regularnie, nawet przy tych niskodawkowych vines mogą występować takie objawy przy 1-3 miesięcy chociaż zdarzają się oczywiście rzadziej niż przy zwykłych tabletkach. Jeśli to pierwsze opakowanie musisz się przemęczyć, po 3 miesiącach zwykle mijają takie dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Gość synthia159

przy niektorych tabletkach mdlosci i wymioty moga sie pojawic (ja biore niskohormonalna belare wiec takich problemow nie mam) ale nie powinny sie one utrzymywac dlugo, pozatym wymioty przy tabletkch moga obnizac ich skutecznosc... plamienia sa normalne nawet do 3 miesiecy od przyjmowania nowych tabletek... ja bym wybrala sie do lekarza

Odnośnik do komentarza

to na jakiej podstawie lekarz wypisał receptę? To chyba DZIWNE... ja za każdym razem gdy zmieniałam tabletki miałam robione badania dla pewności... pomyśl nad zmianą lekarza, bo byc może tabletki nie są dla Ciebie - może powinnaś pomyśleć o innej metodzie, bo np. okaże się, że nie możesz przyjmowac zbyt dużej dawki hormonów. Słyszałaś o wkładkach levosert? Ja zdecydowałam się juz drugi raz, po przerwie na ciąże, którą zaplanowałam :) bardzo komfortowe rozwiązanie - nie myślisz o antykoncepcji, tabletkach... wkładka uwalnia tylko jeden hormon i działa domiejscowo więc nie ma szans na skutki uboczne

Odnośnik do komentarza

Lekarz muszę przyznać bardzo dobry, bardzo dobrze się opiekuje i do tej pory nie miałam powodów do narzekań na niego. Tym bardziej, że kiedy brałam je pierwszy raz nie miałam takich skutków ubocznych. Żyje w ciągłym strachu czy jak czegoś nie zjem to czy mnie nie zemdli np w pracy, ciągle bolą mnie piersi co też nie jest komfortowe no i mam zupełny spadek samopoczucia.. może opcja z wkładkami to dobry pomysł, ale podejrzewam, że stosując tego typu antykoncepcję nie można sobie pozwolić na coś takiego jak wybuch namiętności

Odnośnik do komentarza
Gość karolka8812

mialam podobne objawy przy rozpoczynaniu antykoncepcji :) lekarka tlumaczyla mi, ze tak moze byc do 3ech miesiecy kiedy organizm przyzwyczaja sie do hormonow i faktycznie minelo. obecnie stosuje belare i nie mam juz zadnych problemow :)

Odnośnik do komentarza

@blonds95 co masz na myśli przez wybuch namiętności? ;p ja mam wkładkę levosert już drugi rok i uwierz że wybuchów nam pod dostatkiem ;d w ogole mam wrażenie że moje libido przeżywa od jakiegoś czasu swoje najlepsze momenty :) a do samej wkładki naprawde bardzo szybko sie przyzwyczaiłam. juz chyba po tygodniu w ogole o niej nie myslalam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...