Skocz do zawartości
Forum

Czy zapomniałam tabletki?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pominęłam 15tą tabletkę lecz nie przekroczyłam 12h w jej wzięciu. Myśląc że wszystko ok kontynuowałam opakowanie. Jednak między 20 a 21 tabletką pojawiło się plamienie a nastepnie brunatne plamy. Zgodnie z ulotką powinnam bez 7dniowej przerwy zażywać kolejne opakowanie. Jednak niepokoją mnie te plamienia. W dniu 18tej tabletki byl stosunek. Co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Gość Ziutka123

Ja biore tabletki Belara tj jednoskladnikowe, jesli tez takie bierzesz to poprostu nie robisz przerwy i zaczynasz nowe opakowanie, a jesli masz jakies dwuskladnikowe to pomijasz te 7 tabletek placebo i lecisz dalej z aktywnymi z nowego opakowania

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisała Ziutka, pomijasz placebo albo nie robisz przerwy i zaczynasz kolejne opakowanie. Tabletki nowej generacji mają mają ilość hormonów w składzie więc niewielkie opóźnienie może wywołać taki skutek ale ochrona zostaje zachowana. Mam tabletki vines one mają jeszcze mniej hormonów a mimo to są skuteczne więc nie masz się czego obawiać

Odnośnik do komentarza

Dzieki za uspokojenie :) powoli moj organizm sie uspokaja. Widac nie duzo potrzeba mi zeby moj organizm zaczal szalec.
Rok temu przy grypie zolatkowej nie zdąrzyly mi sie wchlonac tabl dwa dni pod rzad- konsekwencje: mialam krwawienie obfite doslownie miesiac, dodatkowo wystapily problemy skorne, a o moich "humorkach" to juz nie wspomne. Czyli nic sie nie zmienilo i po roku hormony dalej szybko szaleja :)

Odnośnik do komentarza

@olx znam ten temat ;p najgorsze są właśnie niby takie banalne, ale jednak istotne sprawy. Grypa żołądkowa przy antykoncepcji może być kłopotliwa zdecydowanie! za każdym razem się bałam, a często przynosze do domu grypę czy jelitówkę, bo pracuje w przedszkolu ;/ dlatego stwierdziłam że po co mam się sama tak stresować i zdecydowałam się na wkładkę antykoncepcyjną levosert czytałam o niej, później rzeczywiście ginekolog potwierdził działanie, więc się zdecydowałam. Absolutnie nie żałuję. To zupełnie inny temat niż wszystkie inne środki anty, bo tak naprawdę przez 5 lat mam problem z głowy - dosłowny high life ;p

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...